Ваксина срещу рак на шийката на матката е вече в България!

  • 67 448
  • 386
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
По новините днес сутринта съобщиха тази новина.
Ваксинацията е доброволна. Цената на ваксината е около 400 лв.
Какво мислите по въпроса ?
Бихте ли се ваксинирали ?

# 1
  • Мнения: 147
  Доколкото знам, тази ваксина се слага на момичета, които още не са започнали полов живот - тя не е срещу рака, а срещу вируса, който го причинява. Вируса се пренася по полов път. Освен ако не става въпрос за друга ваксина..

# 2
  • Мнения: 231
Това, което съм чувала за тази ваксина, че е само за момичета до определена възраст.... за съжаление

# 3
  • Мнения: 112
Няма ограничение на възрастта.
Просто е добре момичетата да се ваксинират по-малки, поради факта че започват полов живот по-рано.

# 4
  • София
  • Мнения: 410
Не бих се ваксинирала, дори и да е безплатна.

# 5
  • Мнения: 417
Аз също не бих. Ня бих причинила това и на дъщеря си

# 6
  • Мнения: 5 500
И аз не бих!
Баси цената дето са й сложили обаче, #2gunfire #2gunfire #2gunfire колкото повече хора си махнат капаците по-скоро, толкова по-добре!

# 7
  • София
  • Мнения: 219
аз бих се ваксинирала. Точно от такъв вирус бях получила сериозна раничка и на косъм се разминах с операциия.  Намате си и идея какво е на 25 години да ви кажат че имате такъв рак, слава богу че беше ранен стадий и всичко мина благополучно, само с горене с лазер. Но откологията в майчин дом е пълна с такива момичета!!!

# 8
  • Мнения: 8 505
Да,бих.Някой може ли да пусне повече инфо?

# 9
  • София
  • Мнения: 896
Не, не бих, нито дъщерите си!

# 10
  • Мнения: 1 100
Дайте да изяsним. Защо е нужно само на девствени момичета? Има ли някаква логика?
И къде се бие ваксината?
Толкова ли е болезнена, че някои от вас казаха, че не биха причинили това на децата си?

# 11
  • Мнения: 9 095
и аз искам да знам дали е болезнена, къде се бие и тн, и защо на мен ми каза лекарката че раничките понякога изчезват от само себе си newsm78

# 12
  • Мнения: 537
Аз доколкото разбрах е за до 26 год., лекарите тепърва разработвали за над 26, че не можела нещо да се захване или нещо подобно, не го слушах много внимателно. По принцип съм за, но трябва да се преценят и страничните реакции. Трабва да има и по-голяма информация за тези новости и от джипитата и от гинеколозите, ама.....

# 13
  • Мнения: 9 095
заравям се ей сега да търся повече инфо да пусна линк Peace

# 14
Не, не бих, нито дъщерите си!

Не бъдете толкова категорична, този вид рак е сред двата водещи причинителя на смърт при жените в днешно време (заедно с рака на гърдата). И ако има начин да предпазите дъщерите си от него, би трябвало да си помислите по-добре, преди да се откажете от тази възможност.
Тази ваксина представлява истинска революция в съвременната медицина. Тя доказва, че човечеството е на път да се справи с този бич на нашето време - рака. Но за да оценим едно велико научно откритие, понякога се изисква време. А също и интелект.

Общи условия

Активация на акаунт