Нервни бебета и кърмене?

  • 1 589
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 159
От всичко съм си позволявала по малко, само веднъж изядох голям шоколад наведнъж и после ooooh!.... нямаше заспиване Mr. Green

# 31
  • Мнения: 313
Аз от изброените храни си хапвах шоколад. Имаше песиод на ден по един. Не съм забелязала да му се е отразило някак. Кафе, алкохол, пикантно не консумирам, но не защото кърмя, а по принцип. Заради кърменето не пия прясно мляко, не ям яйца, цитрусови, рядко ям домати, ядки и млечни продукти. Както се досещата Laughing внимавам за алергии, че при нас са наследство Close Детето ми е супер спокойно Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 567
От всичко по малко. Единствено ограничавам алкохола, но малко вино си позволявам. Пия по едно кафе всяка сутрин, много обичам кола и шоколад. Но НЕ прекалявам с нищо!
Боряна беше изключително спокойно бебе. Сега вече я мъчат зъбите и положението е почти нетърпимо.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
От всичко - с умереност, разбира се, както се храни и по принцип човек. Никакъв проблем Simple Smile

# 34
  • Мнения: 487
Шоколад и кафе от време на време, не съм забелязала да му се отразява

# 35
  • София
  • Мнения: 118
След раждането ме подгони невероятен глад за шоколад. Само на него не можах да устоя и си хапвам и до сега по много. За щастие не се отразява на бебката, а за сега и д-то ми удържа фронта, ама да видим до кога  Mr. Green.

# 36
  • Мнения: 2 381
От всичко по малко.Не съм се лишавала.Но ограничих ягодите до минимум, т.к. бебка се обрина.

# 37
  • Мнения: 750
Единствено малко кафе сутрин. Нито шоколад, нито от другите неща.

# 38
  • Мнения: 903
От всичко по малко като махам алкохола... Пия бира и сега по една чаша домашно червено вино

# 39
  • София
  • Мнения: 2 671

Първите месеци бебо беше доста нервен.В началото мисля, че реагираше доста на шоколад и го намалих. Кафе не пия, кола по малко, алкохол -започнах с миниатюрни дози след 3 месец и от 30 гр. бира сега дваж-триж месечно изпивам по една цяла. Пикантната храна не ми понася особено, та я изключих.

Мисля че си пропуснала млечните неща - сега след като разбрах, че бебчо е с непоносимост към кравето мляко си давам сметка, че няколкото кофички кисело мляко и редовната консумация на сирене и кашкавал са допринасяли за дискомфорта, който изжива първите месеци.

# 40
  • Мнения: 132
И ние сме супер спокойни!!!!
А що се отнася до храната- мисля, че ако си позволиш няко малки "преграшения" от време на време не е фатално - така мама има психически комфорт, а щом мама е ОК, то и бебе е супер!!!!

# 41
  • Мнения: 1 174
Позволявам си от всичко по мъничко, веднъж в седмицата.Кърмя от месец и 8 дни и още не съм пила кафе, но както всички други "лоши", не мисля,че ще й се отрази.

# 42
  • Мнения: 582
От нищо не съм се лишавала и съм си хапвала колкото ми се яде (кафе и алкохол не употребявам принципно, не само по време на кърмене). Колики не сме имали и дребната си беше много спокойно бебе.

Абсолютно същото, само дето не пия принципно само кафе  Peace

Общи условия

Активация на акаунт