Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 фев. 2007, 18:20 ч.

Ангина

• 560
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте,
Дъщеря ми на година и половина има ангина, без налепи, но започна с температура от 39,4. Сега като вдига температурата стига до 38,5. Водихме я в 5,та градска, защото беше неделя и там лекарката и изписа Ospexin. Прегледа я и ушен лекар, било само вирусна ангина, да не бързам с антибиотиците. Днес я заведох при педиатърката и тя ни даде ospamox. По принцип до сега не сме пили антибиотик. До сега и давах Angin Heel. Мъжът ми каза че оспамокса не действа и или да продължиме с хомеопатията или да даваме оспексин. На мен ми е неудобно да се обадя на периатърката, че искаме друг антибиотик. Вие какво давате за ангина и кой от двата антибиотика е по-ефикасен. Мерси.

# 1
А ако е вирусна ангината защо ще пиете антибиотик, какво каза педиатърката?

# 2
Принципно ни казаха, че е виросна ангина без налепи, само червено гърло. Какво се пие в такъв случай, ние до сега сме пили Ангин хил.

# 3
ако е вирусна ангината не се пие антибиотик,но те изписват срещу евентуални усложнения.единият вариант е да наблюдаваш детето и ако няма такива усложнения да не даваш антибиотик.за температурата може да даваш нурофен,защото действа и като болкоуспокояващо и няма да го боли гърлото за момента и ще може да се храни.другото,което е да промиваш гърлото често-с лайка,лимоновия сок действа добре/всичко това след ядене/,да пръскаш с тантум верде/за по-големи деца е,но го изписват и за малки/една ангина минава за 7-10дни.със или без антибиотик протича по един и същи начин/това от опит/,но детето трябва да се наблюдава,защото е малко да не получи усложнения-например отит или др.

# 4
http://www.doctorsbg.com/Angina.htm прави фрешове,ако пие детето за имунитет или може сок от лимон с мед например

# 5
Благодаря за отговора.
По какво се разбира каква е ангината, вирусна или бактериална?

# 6
При нас когато малката направи ангина, взеха гърлен секрет. Вътре изолираха няколко вида бактерии, направиха антибиограма и назначиха антибиотик  newsm78

Предполагам че от посявката на гърления секрет се разбира дали ангината е вирусна или бактериална  newsm78

# 7
  • Wonderland
При нас когато малката направи ангина, взеха гърлен секрет. Вътре изолираха няколко вида бактерии, направиха антибиограма и назначиха антибиотик  newsm78

Предполагам че от посявката на гърления секрет се разбира дали ангината е вирусна или бактериална  newsm78
Да,точно със посявката се разбира дали ангината е вирусна или не.Моят син преболедува една ангина,миналата година.Беше със температура общо 4 дни.Не искаше да се храни,вероятно от болки в гърлото.На него му бяха изписали Аугментин и Тантум Верде.Антибиотика го купих но не му го дадох newsm78.Така реших и добре направих,защото детето се оправи и без него.Значи давах му само лекарства за Т,пръскалото и много чайчета с мед и течности.

# 8
Дъщеря ми сега като че ли се пооправи, сутринта имаше Т 37,6, а през деня до сега не е вдигала. Яде си както винаги, тя доста си похапва въпреки че е само 10 кг. По принцип тя ходи по голяма нужда 2,3 пъти на ден, само че сега е малко рядко акото, може би е от панадола или нурофена, или от супата със спанак. До сега не съм давала антибиотик, просто я наблюдавам, а и утре пак ще ходя да и видят гърлото, защото аз не мога.

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 20:10 от Tedi_

# 9
щом разреждате температурата значи се оправяте-дано ви се размине антибиотика...

# 10
По4ти винаги имали проблеми с гърлото се засяга и храносмилателната система ,разтроиства и др.,може дори да има болки в корем4ето.Не е от нурофена.

# 11
А тези капки Коларгол някой знае ли дали не може да се ползват? На мен от тях ми мина последната ангина

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт