На 8 месеца без нито един зъб

  • 3 622
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
В петък ставаме на 8 месеца, а нямаме нито един зъб! Нищо лошо, ама още от края на третия месец се почнаха мъките и венците побеляха. И от тогава /вече повече от 4 месеца/ не спи през нощта, а през деня все е нервен и неспокоен. Направо не се търпи вече  Sad. Страхувам се да не му се отрази на характера и да си остане нервно дете. Пък и аз вече не издържам - първо коликите, после зъби, бял ден не съм видяла.
Сега всички ще кажат - "Е, така е! Трудно се става майка." Направо го мразя това изречение. Възможно ли е от 8 месеца да не спи човек?!? знам, че въпросът ми е тъп, но няма ли начин да се стимулира по-бързото израстване на зъбите?

# 1
  • Мнения: 941
възможно е и не си единствена
и при нас зъбните мъки започнаха рано, чак на 11м пробиха първите 6бр на куп с много пищене и много висока температура, в рамките на седмица, после се продължи всекидневного мрънкане и неспането нощем, а вече сме на година и три месеца и сме си още с тези 6зъба, явно при някои зъбките трудно никнат, но това не можем да променим, не знам какво да те посъветвам, при мен нищо не помагаше, стискам палзи бързо да ви приключат мъките, въоражи се с търпение, може пък бързо да поникнат и да спре да се мъчи човечето

# 2
  • Мнения: 1 013
Беба е на 8 м. и 3 дни и днес се появи ПЪРВИЯ зъб!!! Grinning Няма дете без зъби, не се притеснявай!!!

# 3
  • Мнения: 229
Не искам да те отчайвам, но аз все още не спя такъв сън, какъвто съм спала, преди да се роди малката. Все още се събужда през нощта и ме търси.
А за зъбките - на Али пъвото зъбче и излезе на 1година и 1месец, а започнаха да я тормозят още от 6 месец.
  bouquet

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не се притеснявай.Моята дъщеря беше на 1 год,когато й изникна първото зъбче.По същия начин-подути венци от 4 месец,постоянно лигавене,изобщо всички признаци-без Т,а зъбки до годинката нямаше.

# 5
  • Мнения: 5 026
 На синът ми първото зъбче изби почти на 10 месеца. Не се притеснявай,няма да остане без зъби  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 379
Беба е на 8 м. и 3 дни и днес се появи ПЪРВИЯ зъб!!! Grinning Няма дете без зъби, не се притеснявай!!!
Честито ви зъбче!  bouquet
На мамите около мен децата са по-малки, а имат по 2 и повече. А аз всеки път посрещам новината, като че ли на моя Виктор му е избило
 newsm47
...
Ясно е, че няма дете без зъби, но докато му пораснат на него, на мен почнаха да ми падат Cry

# 7
  • Мнения: 3 500
Сега всички ще кажат - "Е, така е! Трудно се става майка." Направо го мразя това изречение.

 Peace Peace Peace И аз го ненавиждам това изречение. Или пък "ЕЕЕЕЕЕЕ не е лесно да си майка".  smile3512Мисля, че е по-добре ако се замени с "Въпреки, че си майка ти си и човек, а всеки човек има нужда от подкрепа и помощ". Crossing Arms
Относно зъбките - не можеш да ги стимулираш за съжаление.Просто трябва да ги чакаш.На племенникът ми също първите зъбки избиха на 8 м. Моника пък има вече два /огромни  Grinning/, а отгоре й растат 4.
Та тези 4 отгоре растат от 3 месеца, и на мен ми омръзна да ги чакам, ама никой не ме пита.Извади тежката артилерия на яките нерви.  smile3503

# 8
  • Мнения: 294
и ние нямаме още зъбче и доста се мъчим напоследък, но не е непрекъснато - няколко дни е кисел и плаче, после му минава ,а зъбчето не се показва... Tired
И от тогава /вече повече от 4 месеца/ не спи през нощта, а през деня все е нервен и неспокоен. Направо не се търпи вече  Sad.
може и да не се дължи само за зъбите,а да не му стига храната или нещо друго. не знам какво да ти кажа ,освен - търпение!  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294
Повече търпение и сили, малката е на 1 г. и 5 м. и имаме 4 зъбчета по 2 от горе и от долу. Сега са започнали от горе да пробиват ама едвам още 2. Иначе венците са и подути и побелели от 6-7 месец.
Знай, че колкото по-късно поникнат зъбите ще бъдат по-здрави и обратното.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Беба е на 8 м. и 3 дни и днес се появи ПЪРВИЯ зъб!!! Grinning Няма дете без зъби, не се притеснявай!!!
Честито ви зъбче!  bouquet
На мамите около мен децата са по-малки, а имат по 2 и повече. А аз всеки път посрещам новината, като че ли на моя Виктор му е избило
 newsm47
...
Ясно е, че няма дете без зъби, но докато му пораснат на него, на мен почнаха да ми падат Cry
Недей да сравняваш. Децата са различни. Здраво дете без зъби няма Grinning! Пожелавам ти по-бързо да избият тия зъбки, че и ти да поспиш поне малко Hug

# 11
  • Мнения: 27 524
Така е, момичетата са ти казали вече, няма какво да направиш, стискай зъби и чакай, ще се появят много наведнъж  Peace

# 12
  • Мнения: 2 005
И ние също доста се притеснявахме-първите ни зъбки избиха на 10м. HugПосле като почнаха по два,по два не спират Joy Joy JoyВ момента му избиват едновременно четери newsm78И е голям ужас Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 227
Ние сме на 10 месеца,а имаме само едно зъбче.Абе и аз съм така,не съм спала като хората от както се е родила,ама вече почвам да свиквам.

# 14
  • Мнения: 4 451
На моята Мария зъбките излязоха (първото де) на 9 месеца. Зор с тях не сме видяли. Но това, което описваш съм го преживяла 1:1, а то миличкото се оказа хиперактивно Sad В никакъв случай не искам да те плаша. При вас може да е просто период.
За съжаление, няма как да им се помогне на зъбките да излязат по-рано...

Общи условия

Активация на акаунт