Как се справяте вечер с "киселите"си дечица??

  • 1 210
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте мами Grinningкак се справяте вечер с "киселите"си дечица,и с нервите си,как успявате да се здарвате и  да не се карате???особенно мамите гледащти децата си сами в чужбина без миг почивака и отмяна???

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Слагам му захар!  Wink Майтап де, за да е кисело детето, явно си има причина, но то не може да си признае. За целта са нужни много търпение и инат да разбереш, какво му е на душата.
С караници и нерви проблема не се решава, защото дребните не разбират съвсем, какво им става на възрастните, та така се държат...странно и шумно.
Проблема с почивката се премахва, като спя, когато и то спи; отмяната...таткото е насреща.

# 2
  • Мнения: 4 399
Ох, болна тема. То че е кисело вечер, кисело е. Но и аз междувременно съм се вкиснала, защото вече съм на предела на силите си.  Rolling Eyes Опитвам се да я прехвърля на мъжа ми. Не винаги минава номера, но това е основното ми оръжие. Опитвам се да измислям разни нови и интересни забавления. Май не ти помогнах много, но това е всичко като се замисля. Честно казано не ми идва отвътре да крещя на детето и ако се развикам, си го отнася мъжа ми.  Confused

Слагам му захар!  Wink Майтап де, за да е кисело детето, явно си има причина, но то не може да си признае. За целта са нужни много търпение и инат да разбереш, какво му е на душата.
С караници и нерви проблема не се решава, защото дребните не разбират съвсем, какво им става на възрастните, та така се държат...странно и шумно.
Проблема с почивката се премахва, като спя, когато и то спи; отмяната...таткото е насреща.

Причината е много проста, междувременно и те са уморени и изнервени и това е техния начин да реагират на напрежението, а и на събраните нови впечатления.
Аз за съжаление много рядко мога да си легна когато детето спи. От една страна ме чакат един куп неща за вършене, а от друга не мога да заспя в 11:00 часа сутринта, когато тъкмо съм се разсънила. Та идеята със спането не лоша, но не винаги може да се изпълни.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Вяра, права си за нещата за вършене, на мен често ми се случва нощем да гладя или да мия съдовете, да не говорим пък за зубрене по време на изпити или писане на домашни. Ето затова например се стремя през деня да използвам всяка минутка за почивка. Хубаво де, покрай кърменето и приспиването също ми се отварят достатъчно възможности да полегна за малко  Blush

# 4
  • Мнения: 3 367
децата си лягат м.у 7.30 и 8,ние имаме време да се видим,да ядем,да оправим лънч бегс за утре и пр,аз си лягам в 10 за да не съм кисела
ако някой е мрънкав обикнов,.има причина;ако не мога да я открия-горепосоченият си ляга малко по-рано,явно умора му е проблема..
та така се справям след 10 часов работен ден,децата си искат тяхното и много малко им пука през какво съм минала днес,тук съм за да строя кули и да танцувам,туй то,..

# 5
  • Мнения: 2 093
При мен помага ранното лягане. Слагам малкия да спи кьм 7-7.30 и той няма много време да капризничене. Вечер четеме книжки или си играем с кубчета и други по кротки занимания. Предполагам че когато времето се оправи ще излизаме на разходки. Вярно е че вечер е най-трудно и за майката и детето и за сьжеление децата усещат ако родителя е изнервен. Когато се чуствам така или сьм заета, сьпруга ми се заминава и това е голямо облекчение за мен.

# 6
  • Мнения: 6 390
Вечер е кога... след 20ч. ли? Ако да - много лесно се правям - слагам я да спи  Wink
Общо взето дългата баня - доста й подобрява настроението, вечеряме заедно, след кото си играе докато не стане време за сън, или докато не се вкисне  Wink

# 7
  • Мнения: 907
Проблемът при нас е, че те вечер въобще не са кисели. Ние си идваме  от работа ок. 19.00, вечеря и тогава настъпва купонът :Party:, който вчера продължи до след 23.00. Ноо това не им пречи да цъфнат сутринта преди 8.00 бодри, бодри ooooh!.

Спрaвям се като за последните 8г. се научих да спя по-малко. Не мога да ги накарам да спят повече, ако някой знае как, ще съм много благодарна Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 909
Просто се опитвам да забравя собствената си умора и проблеми и да се занимавам само с тях - да ги прегърна, да им пея, да им разказвам дивотии, да играем...

Но не е лесно, понякога ми е необходимо да стисна зъби или да отида в другата стая да повикам малко. Една здрава глътка уиски също помага Wink

# 9
  • Мнения: 7 605
Мнооого болна тема. Милена ляга към 19 4аса, т.е. не прекалено късно. Но Щом настъпва момента да си ляга, Щом zапо4вам ритуала, по4ват и драмите. Реве, дере се, ужас е. И не стига това, ами и се буди преz 2 4аса, всяка божи ве4ер, от 2 месеца ве4е. А нямам мъж под ръка, съвсем сама съм с нея.
Днес се консултирах с акуШерката. Според нея било нормално на таzи въzраст, страх я било да се раzделя с мен. Препоръ4а ми да й давам глобули валериана, но сега 4ета, 4е не са zа деца под 2 години  Thinking 
Ве4е не zнам. ИzЩотена съм и не zнам до кога Ще мога да иzдържа оЩе...  Cry  Cry  Cry

# 10
  • Мнения: 907
Пробвай с Gute Nacht Tee. Не че при нас имаше ефект, но може на други да помага.

# 11
  • Мнения: 277
И аз да се присъединя. Всяка ве4ер след къпането и кърменето, запо4ва пеене на песни4ки, люлеене на ръце и така минава поне 1 час.  След като заспи и изляза от стаята, запо4ва будене на всеки 30 мин. , най-много час и така докато не си легна и аз. Дано като се появят зъбките нещщата се поуспокоят.

# 12
  • Мнения: 1 909
Татянка, не й ли е малко рано да си ляга в 19 ч?
И аз опитвах моята хубавица да я слагам по-рано да спи, но тя си е избрала 20.30 и преди този час просто няма никакъв смисъл да опитвам - реве, та се съдира. А събуждането през нощта може да е поради други причини - зъби, например.

# 13
Моят вече е големичък (на година и осем месеца) и освен това по цял ден не се виждаме,така че вечер ни е приятно да си прекарваме времето заедно. Ляга си когато му се доспи (обикновено към 9 - 9.30)

# 14
  • Мнения: 7 605
Татянка, не й ли е малко рано да си ляга в 19 ч?
И аз опитвах моята хубавица да я слагам по-рано да спи, но тя си е избрала 20.30 и преди този час просто няма никакъв смисъл да опитвам - реве, та се съдира. А събуждането през нощта може да е поради други причини - зъби, например.

Ами 4умби, тя си иzбра тоzи 4ас, преди си лягаШе дори в 18 4аса  Shocked Уморена е, спи й се, но не та не   ooooh!   Доста сън й се събира преz ноЩта, 13 4аса, но денем спи максимум 2 пъти по 30 минути. Така е ве4е от няколко месеца, дори си лягаШе по рано, както ве4е писах.
Имаме 8 zъба, но то нейното е хрони4но, това положение не се подобрява когато иzлиzа един zъб....

Днес говорих с акуШерката по въпроса, според нея било нормално на таzи въzраст, страхувала се от раzдялата  Thinking  Ама така и не ми каzа колко време продължава такъв период  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт