Наш'то малко валентинче ще е МАЙско животинче

  • 12 576
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 96
Здравейтее,
и мен понякога ме боли ниско долу, но бързо ми минава, като легна и си почина, а и не е често никак, така че не се притеснявам. Добре а бебчетата след тая 34 седмица колко са големи горе-долу, имам предвид колко тежат, дали наддават достатъчно, че да оцелеят.

Пешън и аз днес съм на доктор и аз ще си искам снимка на някоя по съществена част:))) Да не говорим че тя още не се е изказала за пола на бебо, аз си знам какъв е, но тя нищо не казва:))))Така че ще я проверим:)Шегувам се де.



# 76
  • Мнения: 625
8 weeks   0.63 inch   0.04 ounce   1.6 cm   1 gram
9 weeks   0.90 inch   0.07 ounce   2.3 cm   2 grams
10 weeks   1.22 inch   0.14 ounce   3.1 cm   4 grams
11 weeks   1.61 inch   0.25 ounce   4.1 cm   7 grams
12 weeks   2.13 inches   0.49 ounce   5.4 cm   14 grams
13 weeks   2.91 inches   0.81 ounce   7.4 cm   23 grams
14 weeks   3.42 inches   1.52 ounce   8.7 cm   43 grams
15 weeks   3.98 inches   2.47 ounces   10.1 cm   70 grams
16 weeks   4.57 inches   3.53 ounces   11.6 cm   100 grams
17 weeks   5.12 inches   4.94 ounces   13 cm   140 grams
18 weeks   5.59 inches   6.70 ounces   14.2 cm   190 grams
19 weeks   6.02 inches   8.47 ounces   15.3 cm   240 grams
20 weeks   6.46 inches   10.58 ounces   16.4 cm   300 grams
   (crown to heel)   (crown to heel)
20 weeks   10.08 inches   10.58 ounces   25.6 cm   300 grams
21 weeks   10.51 inches   12.70 ounces   26.7 cm   360 grams
22 weeks   10.94 inches   15.17 ounces   27.8 cm   430 grams
23 weeks   11.38 inches   1.10 pound   28.9 cm   501 grams
24 weeks   11.81 inches   1.32 pound   30 cm   600 grams
25 weeks   13.62 inches   1.46 pound   34.6 cm   660 grams
26 weeks   14.02 inches   1.68 pound   35.6 cm   760 grams
27 weeks   14.41 inches   1.93 pound   36.6 cm   875 grams
28 weeks   14.80 inches   2.22 pounds   37.6 cm   1005 grams
29 weeks   15.2 inches   2.54 pounds   38.6 cm   1153 grams
30 weeks   15.71 inches   2.91 pounds   39.9 cm   1319 grams
31 weeks   16.18 inches   3.31 pounds   41.1 cm   1502 grams
32 weeks   16.69 inches   3.75 pounds   42.4 cm   1702 grams
33 weeks   17.20 inches   4.23 pounds   43.7 cm   1918 grams
34 weeks   17.72 inches   4.73 pounds   45 cm   2146 grams
35 weeks   18.19 inches   5.25 pounds   46.2 cm   2383 grams
36 weeks   18.66 inches   5.78 pounds   47.4 cm   2622 grams
37 weeks   19.13 inches   6.30 pounds   48.6 cm   2859 grams
38 weeks   19.61 inches   6.80 pounds   49.8 cm   3083 grams
39 weeks   19.96 inches   7.25 pounds   50.7 cm   3288 grams
40 weeks   20.16 inches   7.63 pounds   51.2 cm   3462 grams
41 weeks   20.35 inches   7.93 pounds   51.7 cm   3597 grams
42 weeks   20.28 inches   8.12 pounds   51.5 cm   3685 grams
43 weeks   20.20 inches   8.19 pounds   51.3 cm   3717 grams

# 77
  • Мнения: 3 089
моя приятелка роди съвсем в началото на 9-я месец бебе, което беше кило и 900. водеше се доносено, но си постоя малко в кувиоз. просто и тя и таткото са супер миниатюрни. друга пак в 9-я роди 2200, ама и тя е 30 кила с мокри дрехи. т.е. не иде реч за килограми на бебето, а за това дали е доносено.

# 78
  • Мнения: 162
Добро утро и от мен момичета! Laughing
Я дайде да стискаме до 36 г.с. че май е най сигурно. Поне аз така знам.
Да влезем в 9-я медицински 10 месец пък тогава Praynig

# 79
  • Мнения: 96
Ясно.....абе природата си знае работата

# 80
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Добро утро Simple Smile
Нашият бебок е с главата надолу още от 22-ра седмица, когато бях на ФМ. Тогава д-р Димитрова каза,че в момента не може да каже нищо за начин на раждане, защото е много рано и бебо има много място да се върти.
Абе, понякога и на мен движенията са ми леко болезнени. За щастие - леко  Praynig
Вчера гледах в един магазин комплекти - според мен за изписване (само гледах отдалеч, не съм пипала и питала  Grinning ) Та, имаше в пакета възглавничка, пелена може би (изглеждаше пухкава и мека), шапка, ръкавички, палтенце и ританки. Въпросът ми е към опитните мами - това ли ни трява за изписване?  newsm78

Успешен петък на всички и по-малко работа на работещите!  Peace

# 81
  • България
  • Мнения: 3 621
Добро утро и от мен  Laughing
И аз като Светла, все още гледам отдалече малките дрешки Laughing Не съм ги пипнала още..... Мисля си като реша да пазарувам да взема с мен някоя опитна мама ( най-вероятно братовчедка ми), че не съм сигурна точно какво трябва да купя.
 За големината на бебчето малко се притесних последния път защото  доктора каза , че отговаря на 24-та седмица и по-мъничка. То вярно , че и аз съм дребна и слаба и доскоро не ми и личеше., ама пък таткото си е голям. Замислих се дали се храня  достатъчно често и пълноценно и т.н.  Възможно ли е просто бебче да си е по-дребно, тъй като лекаря каза, че всичко друго си му е наред. Сега гледам да хапвам повече, че да видим след 2 седмици дали е порастнала малката маймунка.

# 82
  • Мнения: 36
Ха добро утро и от мен,
Вчера бяхме на преглед и да се отчета. Бебо е добре, док каза, че няма забележки. Тежи 900 гр, отговаря си на седмиците, водите също са ок, че последния път бяха понамалели и аз се наливах с течности, наливах, наливах, та явно има ефект Wink. Видяхме и голяяяма пишка с големи топки, та нашия татко полудя и разказваше после на всички как му бил голям колкото крачето хи-хи.
Док ми каза също, че до  28 седмица ако се родят бебоците /недай си боже/ се води аборт, а след това вече си е раждане, но предполагам, че шансовете за оцеляване вече са си божа работа, явно зависи от плода. А вероятно след тази 34 седмица се увеличават значително. Дано всички си износим дечицата докрай и да са живи и здрави Praynig!
Предписа ми магнерот накрая, щото аз не спрях да се тръшкам за контракците. не че ги имам много, но като се появят и се шашкам, една нощ не ме остави да спя диването. И ще го почна да видя има ли ефект.
Довечера пък съм на ЖК в поликлиниката, че трябва да ми пускат изследванията вече.
Ще видим в работата докога мога да карам така, и ако ми идва нанагоре наистина ще послушам Станела и ще говоря с шефа да си ходя по-рано. По-добре ще е.
Айде толкова засега

пп: Тая табличка може да я сложим и нея на 1-ва стр.

# 83
  • Мнения: 36
Тина78 не се притеснявай! Има си и по-дребни бебчета, както и някои много едри. Моя приятелка роди малка госпожица, сега вече е на 7 месеца, но ако я видиш тя прилича на 2-месечно бебе, толкова е дребничка и мъничка. Все е в долната граница на кг. А се храни нормално, просто и майката е много дребна, явно си е ген. Пък и момиченцата си вървят по-малки по принцип.  Ти гледай да се храниш пълноценно, а не толкова да увеличаваш храната. Важно е качеството, не количеството.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 402
Светле за изписването на Елена взех - боди, блузка, ританки и жилетка, шапка + дебело одеяло, все пак родих февруари и беше -20 градуса....
От опит казавам, за изписването вземете наистина мънички дрешки, не можете да си представите какви мишоци са и как всичко им е голямо. По късно открих, че далеч по-удобни са не дрешките от две части блузка + ританки/панталонче, а такива цели като гащиризон, но с дълги ръкави и обувки/чорапки за краката ...как го обясних само ...ще разръчкам в нета за снимка, но на повечето фирми предлагащи детски дрехи има картинки отпред с показана скица на дрехата. Копчетата са отпред и по никакъв начин не дразните детето, само слагате ръчичките в ръкава и закопчавате отпред.

И друго исках да споделя /може и да го знаете/ но недейте да ходите лакирани при раждането.

# 85
  • Мнения: 373
Светле за изписването на Елена взех - боди, блузка, ританки и жилетка, шапка + дебело одеяло, все пак родих февруари и беше -20 градуса....
От опит казавам, за изписването вземете наистина мънички дрешки, не можете да си представите какви мишоци са и как всичко им е голямо. По късно открих, че далеч по-удобни са не дрешките от две части блузка + ританки/панталонче, а такива цели като гащиризон, но с дълги ръкави и обувки/чорапки за краката ...как го обясних само ...ще разръчкам в нета за снимка, но на повечето фирми предлагащи детски дрехи има картинки отпред с показана скица на дрехата. Копчетата са отпред и по никакъв начин не дразните детето, само слагате ръчичките в ръкава и закопчавате отпред.

И друго исках да споделя /може и да го знаете/ но недейте да ходите лакирани при раждането.

Е, дрешките от комплектчетата не са ли достатъчно малки? newsm78

А какво значение има дали ще си лакирана или не?

# 86
  • Мнения: 78
                              Добро утро и от мен,

       Вчера бях на преглед - всичко си е в норми/дай боже всички ни и до края  Praynig/, бебо е разположен главично и тежи 773 грама, което отговаря на седмиците. Не ни направи представление, защото акробатиките бяха отвън докато чакахме и после заспа. Решихме да не го будим само заради шоуто, а да си вършим нашата работа на спокойствие....
      И така мама наддава, а бебо си върви по нормите....
    
      Момичета, много ми се хапват шоколадчета - не, че някога не съм ги обичала, ама то това сега си е направо извън контрол...Вие как се опазвате от изкушенията?????

      Варненските мами, ориентирахте ли се къде ще раждате вече? Аз много си искам при моя доктор Александров/работи на ВИП-етажа в АГ/, но той е много зает/защото е най-добрия специалист инвитро във Варна/, та той за да не ми откаже ми измисля някакви варианти - или секцио или ако искам нормално, да се уговорим за дата, когато да ми пукне водите и да предизвика раждане. Иначе, ако взема сама да си раждам, да съм отидела в АГ-то и ако той има назначено инвитро тогава, ще дойде като приключи, като ме увери, че целият екип на ВИП етажа са много добри специалисти. Хич не му се занимава на горкия с раждания, ама аз нали съм се затръшкала, че при него искам и се чуди  какво да ме прави Laughing...Иначе за съжаление в АГ-то нямат епидурална упойка/само спинална за секцио/...От друга страна обаче, това е единственото място във Варна, където имат отделение с апаратура и специалисти по неонатология /субспециалност на педиатрията, която се занимава с медицински грижи за новородените, по-специално болните или недоносените бебета/ - от Майчин дом и Окръжна болница ги водят с линейки там, ако има проблеми.

             Оф, много дълго стана...Извинявам се предварително на другите градове
                                                                    bouquet

# 87
  • Мнения: 961
Добро утро и от мен  Simple Smile
Рassion страшна си newsm10 . Снощи писах, че ще имам момиченце и вече си го отбелязала   bouquet
Контракции и аз имам, преди повече, сега вече много рядко. Пия Магне В6 2*1 вече от около три месеца, за около две седмици ми го бяха увеличили на 3*1, заради отоци в краката. Заради други проблеми ми казаха, че ще трябва да си пия магнезия почти до края на бременността. Магнезия за да има ефект, трябва да се понатрупа, т.е. трябва да се пие по-продължително. При нужда, т.е. болезнени контракции, ми казаха да взимам но-шпа и тогава взимам 2 таблетки, с една няма ефект, после послушно си лягам (откакто съм си вкъщи) и чакам да отминат. Докато ходех на работа "нуждата" от но-шпа, беше много редовна. Спокойствието и лежерния живот май са най-доброто лекарство  Flutter
Пожелавам на всички ни да родим на време, нито да избързваме, нито да преносваме  Hug

Миналата седмица случайно видях магазин Хипо, намира се срещу Метро в Люлин. Магазинът е огромен, още не са го заредили изцяло, но има много модели колички, легла и всякакви щуротии. Цените на леглата се движат с 50лв. надолу от другите магазини, а и другите неща бяха по-евтини.

# 88
  • Мнения: 961

Мина21  По време на операции, в случая на раждане, ако има някакви усложнения и проблеми, (моля се да не се случва с никоя от нас  Praynig ) един от индикаторите, е цветът на ноктите. Ако си лакиран, няма да може да се забележи промяната им.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Добър ден и от мен! От няколко дни се опитвам да наиша нещо, но нетът е ужасен(а уж сме на по-висока тарифа) и все не мога да публикувам отговор.
Първо малко закъснели поздрави на Рassion за темичката и честити розови и сини новини на мамите, на котио са им казали пол на бебо.
За микробиологията - има 2 изследвания по касата - първото е при първоначалното посещение при лекаря и записването на ЖК, а второто е в 9-ти лунарен месец. Другата седмица съм на консултация по касата и дано лекарят не се юрне да ми прави гинекологичен преглед, защото ще го отрежа. От последния път преди Коледа, когато ми наговори една камара глупости и ми скапа празниците вече не мога да го дишам. Доста мами са доволни от него, но аз вече си имам едно на ум и за това само теглене, мерене, кръв и урина по касата и до там. Ще си правя микробиология към 30-тата седмица, когато съм на преглед при моето си доки.
Иначе Магнерот си пия от Коледа(след умозаключенията от ЖК), първо 3х2, но сега само 2х1 и се чудя дали да не увелича малко дозата, че след порядъчното търчане и висяне по опашки тази седмица по-често ми се стяга корема. Не стига, че беше крайният срок за ДДС-то и висях на два пъти по час-час и половина на огромни опашки в НАП (не че някой се сети да ми предложи да мина с предимство, само ми гледаха стърчащия корем и се спотайваха), баткото е болен и в понеделник се чудих на кого да го оставя за 2 часа, за да си вися спокойно, ами като капак на всичко и шефа ми от понеделник вечерта е в болница и трябва и до офиса да търча да отключвам, да се разправям с клиенти и да казвам на техниците къде да ходят. Добре, че детето спря да вдига температура, та от сряда си го водя с мен на работа, а който знае съм в болнични заради него. С нетърпение чакам да свърши тази седмица, защото имам чувството, че както ходя така ще се свлека по пътя.
Сериозно се замислям за варианта да си взема някой ден болничен за себе си, защото определено имам нужда от почивка и не ми се ражда по никое време.
Иначе момата последните 2 пъти беше разположена напречно, което никак не ми се нрави най-вече заради варианта секцио, но от 1 седмица коремът ми зае по-различна форма имам чувството, че е и малко по-надолу и се надявам да се е обърнала най-накрая с главата надолу. Но има време още, надявам се всичко да е наред и да си я износа възмана най-близко до термина, пък за раждането ще се роди до единия или другия начин.

Общи условия

Активация на акаунт