Ползвате ли електрическа месомелачка и каква марка?

  • 34 161
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте, имам нужда от помощ. Решили сме да си вземем електрическа месомелачка, но незнаем каква. Кои са добрите и на добра цена, защото забелязвам, че има от 50 до 250 ако не и нагоре лева. Моля, който има да сподели. Кое е важното за нея да има? А има ли и комбинирани и за доматен сок?
Много благодаря!  Simple Smile

# 1
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз ползвам First Austria и съм много доволна. Може да мели месо на кайма, чушки, домати ... предполагам и моркови, но не съм пробвала. Шумна е, но мисля, че и другите са. Има и по-хубави, но когато ми трябваше тук, в наше село, имаше само такива Simple Smile. Мисля, че струваше около 100 лв. Но ако искаш нещо хубаво и скъпо си вземи Bosch, предполагам имат и такива машинки. Аз съм им фен за домакински уреди Simple Smile. Но пак ти казвам - моята върши идеална работа.

# 2
  • Мнения: 3 251
Аз използвам това вече 4 години. Доволна съм много.Мощността му е 1000 W. Ако купуваш - гледай мощността и все пак марката, ако държиш да те изкара по-дълго.

# 3
  • Мнения: 1 311
Моята е Мулинекс, 1000W, има 2 степени и "задна"  Laughing Доволна съм от нея, въпреки че няма никакви допълнителни екстри - приставки за сладки, домати и т.н.

Вероятно модела вече не го продават, защо не мога да го открия никъде в нета, това е нещо подобно, но по-маломощно. Цената беше такава (преди 4 години).

# 4
  • Мнения: 3 098
На сватбеното ни тържество братов4едка ни ни подари ел месомела4ка на Мулинекс.
Има си вси4ко.Мъжа ми е много доволен от нея,а аз не съм я ползвала.
Не знам и цената й,заЩото е подарък.

# 5
Моята е Мулинекс, 1000W, има 2 степени и "задна"  Laughing Доволна съм от нея, въпреки че няма никакви допълнителни екстри - приставки за сладки, домати и т.н.

Вероятно модела вече не го продават, защо не мога да го открия никъде в нета, това е нещо подобно, но по-маломощно. Цената беше такава (преди 4 години).

                                                                                                                                                   и моята е мулинекс.много сьм доволна.

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, добре де- я сега кажете колко често я ползвате ? Вие ли си мелите каймата ? За мен е безполезен уред. Така или иначе не ядем често кайма,  а за да смеля половин килограм кайма- си ползвам комбайна, за какво ми е и месомелачка. За домати- ползвам сокоизтисквачката или пак комбайна.

# 7
  • Мнения: 3 251
Джемма, ние я ползваме постоянно, защото предпочитам каймата да си я смеля аз/в къщи повече като кайма се консумира месото/, не да я купувам. А през зимата ми се е налагало по 14-15 кг. да меля, което с обикновената е бавно и мъчително. Това е една от причините да си купя такъв робот.

# 8
  • Мнения: 1 449
Имам, но я ползвам доста рядко. Иначе върши работа. Мулинекс е.

# 9
  • Мнения: 966
имам ръчна обикновенна....друга не ми трябва

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, ние я ползваме постоянно, защото предпочитам каймата да си я смеля аз/в къщи повече като кайма се консумира месото/, не да я купувам. А през зимата ми се е налагало по 14-15 кг. да меля, което с обикновената е бавно и мъчително. Това е една от причините да си купя такъв робот.

Е, щом имате такова голямо количество месо, трябва уредчето, да. Но аз за половин килограм пускам ножа на комбайна и ми е достатъчно. Нямаме животни и купувам месото.

# 11
  • На село
  • Мнения: 873
От три години имам 600-ватовия Мулинекс (същия от линковете в другите мнения), ползвам я 3-4 пъти седмично. Има и приставка за сладки, която не съм ползвала нито веднъж. Има един недостатък - решетките (два броя са - за едро и дребно смилане) не са от неръждаема стомана и ако не ги подсуша много старателно веднага след като ги измия, тук-таме избиват ръждиви петънца - така е още от първото ползване на машината  Sad.

# 12
  • Мнения: 2 005
Да!Марката е Braun и съм много доволна Hug

Общи условия

Активация на акаунт