С бебе на море - кога е най-добре?

  • 16 648
  • 21
  •   1
Отговори
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Здравейте, мами и татковци, баби и дядковци!

Въпросът ми съдържа два подвъпроса:
1. На каква възраст е най-добре да се заведе малко дете на море, за първи път? и
2. През кой летен месец?

Благодаря ви придварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 3 777
Няма конкретна възраст.
Ние го заведохме за цяло лято.
Беше на 6 месеца.
Просто е хубаво по силните жеги да не е на плажа.

# 2
  • Мнения: 3 423
май,юни,септември е добре -не бих си завела детето юли и август в най голямата жега
също на плаж до 11 и следобед след 17
четох ,че децата до 2 години,трудно се аклиматизират(около 21дена) и през този период са податливи на инфекции и заболвания ,затова се препоръчва почивката да е на място с подобн климат ,като климата ,на който живее бебочето-нашето Черноморие,Халкидики,Крит,Хърватска и Канарските острови бяха посочени, като най подходящи и с най умерен климат(през подходящите месеци за почивка,обаче щото и на нашето море е жега август)
също се препоръчва почивката да е минимум 20тина дена-за да преодолее детето аклиматизацията и да има полза от моренцето
вие сте по големи от нас аз малкия мисля да го водя на море тази година Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Ние я заведохме на 11 мес., през септември и се чувстваше чудесно. тази година, живот и здраве, сме решили през юни. Юли и август, освен, че  е много горещо, е и много претъпкано с хора. Септември е най-добре според мен.

# 4
  • Мнения: 5 622
Който живее на морето, не задава такива въпроси..Води си детето и го приема за даденост.... Единственото е, че не трябва да се прекалява, защото детето може да прегрее или да се обезводни. ЗАдължително с прохладни дрешки и под чадъра. Плажно мляко с висок фактор. Не, между часовете 11-12 до 15-16 часа  Peace

# 5
  • Мнения: 289
Тази тема е много актуална за нас  Grinning Това лято смятам да сме за първи път "с деца на море"
Относно възрастта на детето - според мен е най-добре да ходи  Thinking или, поне да е над 6 месеца - особено ако както в нашия случай трябва да пътува няколко часа до морето, да смени обстановката, климата..
За времето смятам че най-добре е през юни, или в началото на юли в краен случай - все още не е много горещо, но пък сутрините и вечерите са приятни - докато през септември започват да стават хладни, не е пренаселено и шумно, та дори и персоналът в заведенията и хотелите е по-ентусиазиран  Mr. Green
Чуденката ми в момента е обаче, дали да ходим на хотел, или в някое от ваканционните селища, които са all inclusive, надявам се когато стане време, да чуем и мнения за мястото на настаняване.

# 6
  • БГ
  • Мнения: 1 161
ЧЕСТИТ СВЕТИ ВАЛЕНТИН НА ВСИЧКИ ИМЕНИЦИ И ВЛЮБЕНИ!
Нека любовта е навсякъде около нас!


Благодаря на всички за отговорите! Надявам се и други мами да се вкл, да разкажат как е било при тях!

Slunce, чудесно би било и ние да отидем за по-дълъг период на море, но няма как - работа, отпуски!
prasentze, абсолютно се придържам към тезата за 20-дневна морска ваканция с цел по-добра адаптация към новото място! Имаме приятели в Бургас и Варна, но там можем да отседнем за 2-3 дена, ако отидем на станция, картите са за по 10 дена, така че ни се събират около 15! И все пак незнам дали ще е достатъчно малкия да се аклиматизира и най-вече се страхувам за вероятността от разстройство и повръщане!
cleare, къде по-точно почивахте - на южното или северното черноморие? За колко време?
БУБА, съгласна съм с теб и благородно ви завиждам за възможността да си живеете във Варна!!! Но какво да направим ние като също искаме да дойдем и да споделим с вас прекрасната морска вода, бриза и т.н. Когато говорихме с педито миналата година за възможността да тръгнем с Марти (той беше на 6 месеца) за морето, той ни подкрепи с думите: Да не би там да няма деца? Разбира се, че има, а и докторите ви са специалисти както навсякъде другъде!
Edelia, и ние сме в чуденка за почивка в станция или селище all inclusive?!? Предполагам, че през юни и септември по станциите ще е по-разредено и няма да притесняваме много хора, но знае ли се? Марти е много спокойно дете и ми се струва, че няма да създава проблеми, надявам се да го заведем за 2-3 дни на балкан, през март, и да решим със сигурност за морето!

# 7
  • Мнения: 2 724
Ние заведохме дъщеря си за първи път на море ,когато беше на 3 месеца .Не съм го планувала, просто така се случи, консултирах се с педиатър, каза ми че и там живеят бебета и че ако спазвам някои правила ,няма нищо страшно, Бяхме на Синеморец ,изкарахме си чудесно и на бебка и се отрази много добре .

# 8
  • София
  • Мнения: 4 867
и двете ми деца са родени през април и не сме пропускали морето нито веднъж. традиционно ходим през август. най-лесно беше преди да проходят. като се научиха сами да си купуват сладолед, пак стана лесно Laughing

пътуването никога не ни е било проблем, но нашите деца са такива - живеят на задната седалка. Wink

през последните години не мърдаме от плажа преди да стане студено вечер. в големите жеги просто не излизаме от във водата.

# 9
  • Мнения: 2 159
ние мислим живот и здраве малката да я водим септември на моренце Sunglasses

# 10
  • Мнения: 1 272
Колкото е по-малко бебето, толкова по-лесно е да пътуваш с него където и да било. Ние ходихме с бебка на море в началото на септември, беше на 6 месеца. Изкарахме чудесно.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 276
За сефте я заведохме на година и месец. Беше юни месец. Поправка- края на юни, началото на юли

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 12:43 от Тарталета

# 12
  • Мнения: 2 550
Юни и/или Септември  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 11 747
Нямам дете и нямам опит с тези неща.Имам познат педиатър и той е категоричен,че до навършване на 1 годинка  децата нямат работа на плажа!Мен лично са ме водили като бебе и съм жива и здрава,но той е много краен в мнението си- работи в спешния център за бебета във Варна и твърди,че цяло лято постоянно им водят пострадали бебета!

# 14
  • Мнения: 1 190
Ние я заведохме за първи път на море, 2 седмици след като навърши 1 годинка.

Мога да кажа, че си изкарахме страхотно, а и детето толкова се радваше през цялото време Grinning

Вечер заспиваше в количката, а ние с тати като бели хора на заведение, като преди това се разхождахме навън, вечеря, обличах я като за сън и така. След това само я местех в леглото, тя дори не се пробуждаше - емоциите й идваха в повече и спеше много хубаво.

Единственото кофти беше, че бяхме края на август и имаше доста облачни дни, затова тази година здраве и живот сме решили за края на юли, началото на август.

Така че не се притеснявай, а и Марти ще е на почти година и половина Wink

 

Общи условия

Активация на акаунт