За меда?

  • 1 072
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 271
Мед не се дава на дете под 3 годинки!!!
Peace
Аз също не бих дала по-рано, за да избегнем алергия. А за мед върху бибата на кърмаче - бабешки девитини.

# 16
  • Мнения: 4 621
Все още не давам. Смятам да изчакам поне до 2 годинки Peace

# 17
  • Мнения: 6 461
Въпреки ,че детенцето ти обича мед,може би ще е добре да изчакате още малко.

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Четох, че в никакъв случай не трябва да се дава мед до 1 година. Било възможно в меда да има някакви бактерии - извинявам се, не запомних точно какви - които се развиват в червата на детето и водят до поражения на централната нервна система. След тази възраст храносмилателната система била достатъчно развита, за да се приемат като нормална чревна флора. Явно медът за детските пюрета е проверен.


Точно така. Води до парализиране /така се изразява алергичната реакция от меда/ и се лекува много дълго време. Така, че баба, прабаба...

# 19
И дъщеря ми е на тази възраст, но не давам мед. Знам, че не е хубаво до три години, Алергизира.

# 20
  • Мнения: 290
Мили мами,не искам нищо лошо да кажа-само се замислете-Вас с какво са ви гледали?Моят син е на 1г.2м и си хапва за закуска филийка с мед!Нашата педи каза 4е мед не се дава преди годинка-не прекалявате ли с тези притеснения?Естествено 4е няма да дадете на децата си да изядат 1 буркан с мед.Мисля 4е ги лишавате от нещо толкова вкусно и полезно 1 или 2 пъти седми4но!

# 21
  • Мнения: 887
И аз мисля да изчакам поне до две години,въпреки,че бях купила каша с осем зърна и мед на Блевид.Давах я и нямаше проблем,но все пак там меда не беше натурален,ако мога така да се изразя.

# 22
  • Мнения: 2 849
Аз не бих дала мед толкова рано ,но всеки си преценява .

# 23
  • София
  • Мнения: 5 604
Оле хора та вие ме уплашихте, че моя син е на 3 мес.и без мед на бибата /съвсем малко/не заспива !!!Така и с мед минахме много лесно коликите!

 Shocked

Айде пак някоя баба или прабаба с нейните глупости  ooooh!
Меда може да бъде толкова опасен за бебетата, така че внимавайте много
Той е много силен алерген

Да миличка, съгласна съм!!!

# 24
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Дадох 1-2 пъти /малко зърно захаросан, собствено производство/, когато малката кашляше  и се разминахме без лекарства. Но по принцип не давам.

# 25
  • Мнения: 46 437
Мили мами,не искам нищо лошо да кажа-само се замислете-Вас с какво са ви гледали? ...


Е какво значение има  Grinning едно време и ти си гледана с пелени, но твоето дете е с памперси Grinning
Има и много хора с проблеми, заради някогашното гледане, не виждам сммисъл да повтаряме грешките им, само защото те са ги допуснали (говоря по принцип, не само за меда Sunglasses)

Наистина след 1 година рискът намалява  Peace който реши, че е трябва- да дава Grinning
Отлагането до 2-3 години, не мисля, че е престараване, все пак не става дума за нещо, без което детето няма да се развива нормално, само допълнителна екстра. 

Да не говорим, че доста се преувеличава силата на меда ... дъщеря ми не яде мед и нищо й няма, не е толкова от престараване, просто предпочитам да яде здравословни- нетесени и неподсладени закуски  Peace

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Съгласна съм с Никол за пробите и грешките.Както и за това,че всеки си решава дали да дава мед след 1,2 или 3 год.Но даването на мед на малко бебе си е чиста Руска ролетка.
Синът ми още не е близвал мед и не съм забелязала това да е намалило имунитета му.От както се е родил е боледувал само един път от някакъв летен грип,който изкара за 2 дни/без помощта на меда,както и без лекарства/.Не отричам голямата полза от меда,но всяко нещо с времето си.

# 27
  • Мнения: 254
Благодаря на всички за отговорите...обобщено явно не сте склонни да давате мед!
А пък аз ще го намаля драстично за всеки случай. Wink

Общи условия

Активация на акаунт