За цвета на очите

  • 1 018
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте, мами! Бобчо е на 12 дни - в момента очите му са доста тъмни /май ще бъдат кафяви/. Чудя се дали има някаква вероятност да станат светли - аз съм с много светли очи, а таткото с изключително тъмни.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 397
Да, мила, разбира се, че има такава вероятност  Hug
Още е съвсем мъничък Бобчо и не са се избострили очичките, имай малко търпение  Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
На Тери и се сменяше цвета до края на първата годинка.От 3-4 месеца са едни и същи.

# 3
  • Мнения: 683
Кафевия цвят е доминантен. Много вероятно е очичките на детето да останат кафеви. Моите очи са тъмни, а на таткото - много светли, но щерката е с кавеви. И при нас като се роди бяха мътни и даже си мислех, че ще са светли, но след 3-4 месец стана ясно, че ще са кафеви и такива останаха.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Когато се роди Ясен, беше с много тъмно-сиви очи. Избистриха се почти може би към 6-ти - 7-ми месец. В момента е с тъмно кафяви очи. Наистина кафявият цвят е доминантен и най-вероятно очите на Бобчо ще са кафяви, при положение и че в момента са му тъмни пак очите.

# 5
  • Мнения: 8 505
Чудя се дали има някаква вероятност да станат светли - аз съм с много светли очи, а таткото с изключително тъмни.

Да,има,но по-вероятно е да станат тъмни (дори след първоначално просветляване).

# 6
  • Мнения: 7 723
Много ти е малко бебето, за да гадаеме какъв ще е цвета на очите му.  Wink
Божа работа е  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 110
рано е още да се каже, но има шанс дори да е доминантен кафевия цвят - може таткото да се окаже хетерозиготен носител на ген за светли очи и тогава ...  има ли в рода му светлооки (по скоро майка му или баща му).
също така знам, че ако в основата до зеницата цвета е светъл ще останат светли очите
освен това са ми казвали, че докато го кърмиш все още цвета няма да е избистрен

# 8
  • Мнения: 1 427
Аз също мислех така, но дъщеря ми взе моите очи (сини), макар, че баща й е с кафеви.Предполагам, че ако в рода има повече светли очи, вероятността детето да е с такива е по-голям.

# 9
  • Мнения: 1 040
Когато се роди, сина ми беше с много хубави гълабови очи (сиво-сини), но впоследствие започнаха да потъмняват и сега са тъмно кафеви Peace

# 10
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравейте, мами! Бобчо е на 12 дни - в момента очите му са доста тъмни /май ще бъдат кафяви/. Чудя се дали има някаква вероятност да станат светли - аз съм с много светли очи, а таткото с изключително тъмни.

И аз си мислех, че дъщеря ми ще е с кафеви очи, обаче те станаха сини. Така и двете деца имат моите очи Mr. Green
Възможно е да станат светли, но както са казали момичетата още е много рано да се каже какъв цвят ще са.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
...очите му са доста тъмни /май ще бъдат кафяви/. Чудя се дали има някаква вероятност да станат светли - аз съм с много светли очи, а таткото с изключително тъмни.
И при нас беше така.Бебо взе очите на татито.

# 12
  • Мнения: 2 197
По-вероятно е да останат кафяви. Светлите очи даже и мътни пак са светли. Моите са били светло сини и такива са си останали. Тъмните очи са си тъмни отначало. Пъстрите очи се променят по-дълго време.

# 13
 Моето бебе се роди с разкошни сини очи, в началото я кърмех и всички ми казваха, че цвета на очите се променял -  да ама при нас не стана така. Отдавна спрях да я кърмя, а очите и са все още светло сини. И тук според мен всичко е индивидуално.

# 14
  • Мнения: 3 456
Най-вероятно ще са кафяви- кафявото е доминантно

Общи условия

Активация на акаунт