Два въпроса от новак ентусиаст

  • 3 376
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Имам отворена сладкарска сметана Хопла (от 500мл), почти цяла. Новак съм в готвенето, но знам, че тук има хора, които ще дадат някоя рецепта да я оползотворя Simple Smile
И другия въпрос- на моя приятелка и подарили буркан с яйца на прах, та ако може и някоя идейка как да ги оползотворим, и изобщо има ли това чудо приложение в домашни условия?
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Само по първия въпрос: Ако сладкарска значи подсладена сметана - освен разбита на крем с течен шоколад, върху подредени бисквити или бишкоти да стане торта.

Ето това е една такава рецепта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151911.0
 А с течна сметана крема се прави така:
 
150 г черен шоколад
2 чаши готварска сметана

Сметаната се довежда до кипване, но без да заври и се слага настъргания шоколад
Охлажда се за няколко часа (най-добре за цяла нощ в хладилника). На другия ден крема се разбива до твърда смес.


Ако не е подсладена има много варианти.


Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 18:37 от М_е_г_и

# 2
# 3
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Аз пък - отгоре съм писала течен шоколад, а после съм дала рецепта с твърд, но и по двата начина става.

Сега се сетих и за друг крем:
300 мл готварска сметана
250 г маскарпоне
6 с. л. пудра захар
1 капсула есенция ванилия (2 пакетчета на прах)
Сметаната за крема се разбива на сняг, като към края се добавят последователно пудрата захар, ванилията и маскарпонето, без да спира да се разбива.

Използвах готови блатове за този крем, но може и бишкоти, натопени в мляко, а който обича и кафе (аз не обичам кафе). Предполагам, че може да се замени маскарпонето с друго крем-сирене, но не съм пробвала, правих го с маскарпоне.

# 4

Общи условия

Активация на акаунт