Миомни възли

  • 2 514
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте.
Откриха ми няколко възела и поради кръвоизливите ми направиха абразио.
Гинеколожката, която ги откри и ми даде направление за абразиото ми предложи ако се налага хормонално лечение да се лекувам при нея. Сощото ми предложиха и в Шейново, където ми направиха манипулацията.
Утре трябва да отида за резултата.
Притеснява ме това, че имам хормонален дисбаланс от години, но на практика не ми е попречило да забременея, нито ми е правило някакъв проблем досега. Едно хормонално лечение би "върнало" "хормоналния баланс", но организма ми цял живот си е бил с него и си живурка в мир, процесът на саморегулиране си работи с него и е свикнал.
Мога ли да очаквам евентуални отрицателни резултати от подобно "лечение".

Въпросът ми е породен основно от това, че в последните години се появи едно масово преследване на пациенти по здравна каса заради парите по остатък и не искам да ставам жертва на някоя лепната просто така диагноза.

# 1
  • Мнения: 46 434
Имам 3 миомни възела.
Била съм при няколко гинеколога, според всички миома не се лекува (освен оперативно, когато се налага), не са ми предписвали никакво лечение.
Направи още една консултация.
Успех!

# 2
Благодаря ти за отговора.
Не ми става ясно обаче тогава защо е необходима тази хистология и по какъв начин ще спрат кръвоизливите.
Първата гинеколожка ми обясни, че един от възлите е на такова място, че не позволява на шийката на матката да се затвори, матката се дразнела от него и опитвайки се да го изхвърли правела допълнителни контракции и от това - кръвоизливи. Много несполучливо го препредадох.

А иначе за резултата се оказа, че трябвало да се чака 15 работни дни. Поне ми дадоха телефон да проверявам по него дали е готов вместо да се разкарвам до там.

Та за какво е хистологията и как ще спрат бъдещи кръвоизливи - аз ги получавам на и след всеки мензис?

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
А какво ще е това хормонално лечение и каква ще е целта му.

# 4
От това, което прочетох в интърнет - понеже през менопаузата се наблюдавало намаляване на размера на възлите - хормонално симулирали менопауза да не растат много бързо - ако почнат да притискат съседни органи.
И аз не знам точно - двама гинеколози ми казват "ако се налага мможе и при мен  - още ти важи направлението", но никой не обясни по-подробно, та рових в и-нет, но по принцип съм невежа в женското здраве и затова питам тук.

Общи условия

Активация на акаунт