Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 605
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 817
Момичета,
ето болестите, при които може да се появи болка в корема

http://www.arsmedica.bg/bg/symptoms/c_id/35/alpha/0.html

от страницата на Vqqra

 Peace

# 31
  • Мнения: 686
Здравейте.
И аз я имам тази болка в дясно.Имам я от 4,5год..Отначало мислех,че е яйчника,след няколко прегледа при различни доктори там нямаше проблеми.После реших,че е операциятя ми от апендисит,която е правена преди 15г. и така се влачех с болката си дълго време ,Докато не споделих с приятелка ,която е мед. сестра.Тя ми каза,че на това място минава дебелото черво и там се пресича със сляпо червоhttp://www.arsmedica.bg/bg/anatomy/c_id/98/subprm/digestivesys/alpha/0.html
И така посетих гастроендокринолог(не съм  сигурно,че така се пише),след прегледа,който е доста гадничък се оказа ,че имам колит.
Дано съм била полезна.
Успех.

Интересно!!! Thinking
Само не знам като имаш колит не би ли трябвало да имаш и спазми, и разстройство?
Защото майка ми има колит и освен болките ходи по 5 пъти до вц-то, когато има колитна криза
 newsm78
Колита може да е свързан и с разстройство и със запек.Аз имам запек.
Мисля,че един добър доктор само с опипване на коремната стена -на мястото на което реагираш на болка би трябвало да знае дали това е яйчник,апендикс или дебело черво.

# 32
  • Мнения: 1 817
Vqqra,

ами аз нямам нито разстройство, нито запек  Rolling Eyes
Май ще трябва да отида и мен да ме натиснат по корема Thinking
А какъв специалист разбира най-много?

# 33
  • Мнения: 656
 Mr. Green Млад и хубав гинеколог...

Общопрактикуващия лекар, при който съм записана, се възмути като разбра, че не ходя редовно на профилактичен гинекологичен преглед.

Колкото до колита - не трябва ли все пак да има поне подуване на корема?
И аз дълги години си мислех, че е от червата и трябва да внимавам повече с храната, оказа се че имам възпаление на ячника и матката. След лечението, при прегледа като натиснеше по същия начин гинеколожката пак си ме болеше. Въпреки че преди твърдеше че било възпаления яйчник, накрая заяви, че е червото  Sad
Имам хроничен запек, от време на време кървене. Имам и миомни възли, както се оказа в последствие и това - кръвоизливи. Имам срастване на матката към мехура.

 Кой може да каже тези болки от кое от изброените неща са?

# 34
  • Мнения: 686
Vqqra,

ами аз нямам нито разстройство, нито запек  Rolling Eyes
Май ще трябва да отида и мен да ме натиснат по корема Thinking
А какъв специалист разбира най-много?
Не казвам,че имаш колит,просто споделям какво се оказа при мене .
Дано нищо да ти няма.Поздрави!

# 35
  • Мнения: 1 817
Vqqra,

ами аз нямам нито разстройство, нито запек  Rolling Eyes
Май ще трябва да отида и мен да ме натиснат по корема Thinking
А какъв специалист разбира най-много?
Не казвам,че имаш колит,просто споделям какво се оказа при мене .
Дано нищо да ти няма.Поздрави!

Записах си час утре при специалист по вътрешни болести и като се върна, ще докладвам!
Хайде и от мен поздрави!

# 36
  • Мнения: 686
Здравейте.
И аз я имам тази болка в дясно.Имам я от 4,5год..Отначало мислех,че е яйчника,след няколко прегледа при различни доктори там нямаше проблеми.После реших,че е операциятя ми от апендисит,която е правена преди 15г. и така се влачех с болката си дълго време ,Докато не споделих с приятелка ,която е мед. сестра.Тя ми каза,че на това място минава дебелото черво и там се пресича със сляпо червоhttp://www.arsmedica.bg/bg/anatomy/c_id/98/subprm/digestivesys/alpha/0.html
И така посетих гастроендокринолог(не съм  сигурно,че така се пише),след прегледа,който е доста гадничък се оказа ,че имам колит.
Дано съм била полезна.
Успех.
Доктора се казва : гастроентеролог

# 37
  • Мнения: 1 817
ЕХО!
Бях на доктор по вътрешни болести и ми каза, че 90 процента от жените имат таква болка в ляво или в дясно и направи майтап, че господ където го сърби в момента-там  #2gunfire. Аз му казвам, че съм била при гинеколог, уролог, хирург, а той каза-ами не е лесно да си жена, но като родите, може и да ви мине...Иначе не знаел какви обезболяващи да ми предпише и за това нямало да ми даде рецепта  #2gunfire
 #Cussing out
Ми това е  Cry

# 38
  • Мнения: 6 164
И при мен е същото - сто пъти ме водят в спешното с яки болки, уж апандисит и все ми се разминава - не били достатъчно завишени левкоцитите. Поставиха ми диагноза хроничен апандисит. И понеже тоя гаф се случи, като бях и бременна в 5ти месец, ме погледнаха на ехограф. Тогава така зверски ме сряза, че припаднах от силната болка. Увеличен ми бил апендикса, говорело за леко възпаление, но добутах до края на бременността. Все си мисля, че се случи от растящия ми корем, нещо се е притиснало и усукало, в по-късните месеци на бременността Крис ме риташе точно там Twisted Evil ... След раждането болката се премести по-към средата, пак вдясно, но по-ниско и централно, вече си мислех, че е гинекологично, защото също се засилваше преди М. Гинеколожката ми твърди, че съм си наред. И така боли си още и не знам от какво. След тренировки боли много по-силно. newsm78[/color]

# 39
  • Мнения: 1 817
И при мен е същото - сто пъти ме водят в спешното с яки болки, уж апандисит и все ми се разминава - не били достатъчно завишени левкоцитите. Поставиха ми диагноза хроничен апандисит. И понеже тоя гаф се случи, като бях и бременна в 5ти месец, ме погледнаха на ехограф. Тогава така зверски ме сряза, че припаднах от силната болка. Увеличен ми бил апендикса, говорело за леко възпаление, но добутах до края на бременността. Все си мисля, че се случи от растящия ми корем, нещо се е притиснало и усукало, в по-късните месеци на бременността Крис ме риташе точно там Twisted Evil ... След раждането болката се премести по-към средата, пак вдясно, но по-ниско и централно, вече си мислех, че е гинекологично, защото също се засилваше преди М. Гинеколожката ми твърди, че съм си наред. И така боли си още и не знам от какво. След тренировки боли много по-силно. newsm78[/color]

На мен точно това ми е проблемът! Искаме скоро да си правим бебок и с тия болки се притеснявам малко...
Нали трябва всичко да ми е наред по време на бремеността...
Ох #2gunfire

# 40
И аз понякога имам болки долу ниско в корема, но отляво. Обикновено са по 2-3 пъти в годината, не са силни и траят по няколко часа. Миналия месец обаче ме  боля доста силно цели два дни и отидох на гинеколог. Обясних му, че ме  боли долу вляво, някъде между матката и яйчника, вероятно тръбите, но той каза, че това, което му показвам, е точно яйчника и че за съжаление атласите с устройството на човешкото тяло в учебниците по биология не давали съвсем точна представа за устройството на човешкото тяло и затова много жени не били наясно какво точно ги боли. Почувствах се пълна глупачка Embarassed, но както и да е. Гинекологичният преглед и ултразвукът не показаха нищо и затова гинекологът предположи, че това си е нормална болка, която се дължи на овулацията. Каза, че някои жени дори припадали от болка по време на овулация, та аз да не се притеснявам. Обаче не разбрах защо ме  боли само от едната страна. Не би ли трябвало когато узрява яйцеклетка от левия яйчник да ме боли отляво, а на следващия месец, когато узрява яйцеклетка от десния яйчник, да ме боли отдясно? И освен това си спомням, че преди няколко години по време на профилактичен гинекологичен преглед един доктор, докато ме опипваше в лявата част на корема, си измърмори, че напипва  леко уплътнение, но като го попитах това какво значи, той каза че нищо. Дали пък нямам някакви леки сраствания (раждала съм), които не се виждат на видеозона и не винаги се напипват при преглед? Възможно ли е от тях да ме боли?

# 41
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
На мен преди доста години ми лекуваха много упорито възпалени яйчници заради тази болка. После попаднах на лекар, който ми каза че това, което ме боли, е дебелото черво - имало някакво срастване там. Внимавам с газообразуващите храни по време на овулация. Има си и добри страни - знам кога точно мога да забременея (или по-скоро да не забременявам) Wink
имам чувството, че темите са сляти newsm78 bim bam е писала тук преди аз да почна да се надявам в предния пост , че ще се включи Thinking Тя има и подробното обяснение за този феномен, засега на лични Wink

# 42
  • Мнения: 686
На мен преди доста години ми лекуваха много упорито възпалени яйчници заради тази болка. После попаднах на лекар, който ми каза че това, което ме боли, е дебелото черво - имало някакво срастване там. Внимавам с газообразуващите храни по време на овулация. Има си и добри страни - знам кога точно мога да забременея (или по-скоро да не забременявам) Wink
имам чувството, че темите са сляти newsm78 bim bam е писала тук преди аз да почна да се надявам в предния пост , че ще се включи Thinking Тя има и подробното обяснение за този феномен, засега на лични Wink
Вярно,че и на мен ми казаха,че имам някакво срастване.

# 43
  • Мнения: 36
Е,да ама с ехограф или не ,болките си ги има ,лекарите си твърдят ,че всичко си е в ред и изобщо: без коментар Praynig

# 44
  • Мнения: 819
Здравей!Не искам да те плаша,ама аз с такива редовни кризи бях няколко месеца поред и все ме изкарваха чревна инфекция и тем подобни глупости.Отида в болницата,сложат ми някакво обезболяващо и така до следващата криза.Сега се възстановявам от последната,която се оказа перитонитис тоталис,т.е тежка операция-тежък гноен перитонит.Тичай на по-сериозни изследвания ,че ако е недай си Боже такова нещо-ужасно е.А аз се подредих така благодарение на "компетентни"лекари и незаинтересувано и безотговорно джи пи.
Успех и дано не съм те уплашила!

Общи условия

Активация на акаунт