Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 545
  • 281
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 69
И мен ме боли десен яйчник,но болката е като лЕгна или седна,като вървя няма болка.Доста странно,нали.
Ходих на частно при 1на лекарка,каза че е киста и ще мине с цикъла,обаче не минава.
Имам час в "Токуда" да видим там какво ще направят.

# 181
  • Мнения: 0
Здравейте, аз също имам болка долу вдясно, но тя е по време на секс. Имам чувство за силно разтягане от дясната страна. Много е неприятно. АГ лекар ми каза, че имам апендикс, сраснал с десния яйчник и трябва да се оперирам. Все отлагам този момент, защото ме е страх. Някой да има опит с такъв проблем?

# 182
  • Мнения: 4
здравейте и от мен по проблема   3 дни след като ми свърши цикала получих болки на моменти като спазми много силни и леко кървене доста се уплаших и отидох на гинеколог откри киста изписа ми болкооспокояващи.минаха 10 дни и болката не минаваше аз отново отидох при доктора с болки  кистата я нямало вече но не намирал причина за болката.пуснаха нови изследвания а и тест за вероятна извън маточна бременност.прибрах се а на другия ден температуря 39градуса от там пак по доктори първо на хирург да не е апандесит след изследванията се оказа че не е после при уролог да не са бъбреци междодругото изследванията показаха възпаление но не знаеха от каде е.почнах лечение с антибиотици 5 дни един но тои не помогна после 3 дни друг венозно .следващите 10 дни нямах никакви болки до вчера и мъките започнаха на ново.
днес пак ме прегледа друг гинеколог и откри срастване на тръбата на яйчника и възпаление сега пия по 5 хапчета сутрин и вечер . надявам се болките да спрът а и с приятеля ми искаме дете но за сега изчакваме да се оправя.от бившия ми съпруг имам 1 дъщеря ,а
и тои от предишния си брак има 1 момче но искаме и наше .                         
             ЖЕНИ ходете редовно на прегледи     

# 183
  • Мнения: 30
здравейте.ако можете да ме посъветвате мн бих се зарадвала.от около две седмици запо4наха болки ниско в дясно, oтна4ало единични после след около една седмица многократни леко присвиващи болки и аз бях решила в на4алото, 4е е от овулацията,макар 4е запо4наха ден два преди да ми се позитивира теста за овулация(ходих на лекар и ми казаха 4е овулацията е от ляво, нали опитваме за бебе Smile, но те продължават и до момента, като се прехвърлиха и в ляво. В същото време започна от една седмица едно леко течение, което на цвят от бяло(двукратно) стана жълтеникаво(еднократно). нямам парене или сърбеж. какво да правя?   при натиск има лееееееееееееека болка почти незабележима.a да и да не забравя- от 3 дни вдигам температура до 37.4, но пък сутрин ми е нормална.в понеделник си пуснах левк-8.04 и суе-15, а после като си ги пуснах отново в четвъртък - левк-8.49 и суе-40 и мн се уплаших- все пак нормата за суе е 12 Cry А от днес сутринта имам и едно постояно придърпване в дясно,което наникъде не ходи(засега де Confused)
ПП ходих втори път на лекар и тя реши, 4е не е възпаление, но това беше преди да се появи и това жълтеникаво течение и тази температура Sad

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 09:32 от fenka

# 184
  • Мнения: 730
Отивай на хирург! Преди 20 дни ме оперираха от апедицит, спукан и то! Болката ми започна от стомаха, премести се надолу и ме болеше все на различни места. Апендицитът трудно се диагностицира понякога. 10 пъти ме пращаха на гинеколог и накрая- спешна операция. Не се плаши, просто вземи мерки! Успех  bouquet

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 10:30 от Dayli

# 185
  • София
  • Мнения: 1 423
Фенка, пак на лекар! Може и апендисит да е, може и гинекологични възпаление, високото СУЕ и температурата си говорят за сериозно възпаление.

# 186
  • Мнения: 30
говорих с личния лекар и тя вика да започна антибиотик( мисли си че е възпаление на ячйниците), а пък за апендисит дори не е ставало на дума Thinking  май пак ще се позатичам , че то маи аз сама по добре се справям.  33uu отивам пак ще видим какво ще излезе. така или иначе не чувствам да съм бременна, 4е да се пазя от нещо. благодаря ви момичета

# 187
  • Мнения: 261
Fenka, отивай при хирург, придърпването е много показателно за апендисит, макар и не в остра форма. И при мен започна по същия начин, личната и гинекологът не установиха нищо, кръвните изследвания си бяха в норма, хирургът се съмняваше за хроничен апендицит точно заради придърпването. Оплакванията ми продължиха повече от месец и накрая хирургът реши да ми махне апендикса и едновременно да види дали има нещо друго притеснително. Оказа се доста възпален апендикс, сраснат с околните тъкани.
Не искам да те плаша, но отивай навреме Simple Smile

# 188
  • Мнения: 1 152
Здравейте!
Моя проблем пък е, че по време на овулация имам болки (остри) от лявата страна, при яйчника. Казаха, че било заради овулацията, когато се пука фоликула, но според мен ако е така - яйчниците би трябвало да се редуват, нали? При мен всеки път е от дясно  Sad. Не знам какво да направя, обиколих 4 специалиста заради този проблем - отговора е еднакъв - "овулация, нищо ти няма".

# 189
  • София
  • Мнения: 1 423
Твърде вероятно е да овулираш само от единия яйчник,нищо че са ти два:}От години овулира само десния ми. Ако болктата ти е само в дните на овулацията, след това проследявала ли си какво става с фоликула дали се пука или пораства на киста?

# 190
  • Мнения: 1 152
Да, единия път отидох вечерта на преглед по спешност, защото болката продължи повече от обикновено и се притесних; видяха ме на видозон и ми обясниха, че точно ми се е спукал фоликула и от течността са болките...
Странно ми беше, че всеки път е левия яйчник, това означава ли, че с дения нещо не е наред?  Embarassed

# 191
  • София
  • Мнения: 1 423
Не, няма нищо притеснително нали са си там и двата, той когато реши ще си заработи. Например напълно доказано е, че овулирах само от един яйчник две години всеки месец, но последните няколко месеца това се оправи и сега действат и двата по въпроса.
Болката явно е много силна щом чак до спешното си стигнала. Все пак е идея да посетиш някой наистина добър гинеколог и да му кажеш за болката си, да види там да няма някое възпаление или друго нещо. всъщност тази болка от кога ти се е повила, свързваш ли я с нещо?

# 192
  • Мнения: 1 152
Ясно Simple Smile
Ами не, не я свързвам. Две години и нещо взимах Ясмин, към края на приема започнаха болките. Сега вече не го пия - същите болки. Странното е, че понякога са при уриниране, едва успявам да се изп... от болка.
Ходила съм при много добри специалисти, препоръчани, прехвалени и скъповзимащи. Все ми обясняват с овулацията. Най-странното беше, че болките започнаха още докато взимах хапчетата - а тогава уж не съм имала овулация  newsm78.
Имам операция за киста на яйчника, с лапароскопия, отваряни са ми и двата.

# 193
  • София
  • Мнения: 1 423
Интересна работа, но явно не е от овулацията само, защото когато си пила Ясмин не си имала, както сама казваш. Тогава просто да предположим, че може нещо бърканиците по яйчниците ти да се получава така. Бих процедирала по следния начин, бих поискала да пия за няколко месеца пак противозатчъни, за да разбера кога ме боли яйчника. така като пиеш хапчета няма да могат да говорят за овулацията ти. Така излекувах едно възпалиение като взех да пия хапчета и явно беше, че болката не е от ову-то и трябва да се търси друга причина. Също така може да помислиш за смяна на начина на хранене, понякога това също е свързано.
И не на последно място ти сигурна ли си, че въобще те болят яйчниците.
Кога те оперираха и каква беше кистата,която махната?

# 194
  • Мнения: 1 152
Преди година и 4 месеца беше операцията, не мога да се сетя точно каква беше кистата, мисля че не беше с осложнения.
Ами, нали пиех хапчета като бях на единия преглед - лекаря пързо обвини овулацията, после разбра че съм на противозачатъчни и заключи "ами не знам тогава, за мен няма гинекологично обяснение" ...  ooooh! - ей така съм се хванала за главата от "специалисти". Затова реших и да пиша тук.
Хапчета не искам да пия никога повече, много неприятни странични ефекти се появиха, явно с натрупване на хормоните.
Имам гастрит, мисля си да не би да е свързано с това.

Общи условия

Активация на акаунт