Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 560
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 119
Айде и аз тук Sad Ам имам болки в ляво над яйчника.Болката е някаква присвиваща, понякога по-силна, понякога по-слаба. Имах киста в левия яйчник, махнаха я, но болките са си там.Сега имам повишени бактеро-пилори.Ама надали е от там.

# 211
  • София
  • Мнения: 309
След шест дни скъп антибиотик,два деседневни курса физиотерапия и един куп лекарства...болката още е налице Tired.

# 212
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз съм на 17-години и от 2 дни  ми се проявява болка не съвсем ниско в корема,но представа нямам дали може да е апендикс,защото незнам как боли и къде точно,затова мисълта ми ме навежда че може би болката е именно от десния ми яйчник.Не усещам болка,когато стоя на едно място или лежа,а само при натиск и при уриниране лека болка отново. Имам напоследък доста усилено бяло течение,което е безспирно нон-стоп и именно за това си мисля,че е от яйчника. Утре ще отида за направление за гинеколог,но съм доста изплашена!! Sad(

# 213
  • Мнения: 46
Здравейте момичета Simple Smile Не успях да прочета всичко написано от вас, но видях, че някои от вас имат сходен, да не казвам същият проблем на моя Simple Smile Да споделя ии аз с вас: Имам болка в дясно, не бих го нарекла болка по скоро нещо като тежест или дискомфорт, явява се само когато се сетя за нея или съм легнала, или седнала, когато вървя не я усещам! Не ме болии просто ме дразни от доста време! Искам да ви попитам какво ще ме посъветвате и ако някоя от вас е имала подобен проблем да сподели какво са и казали докторите Simple Smile Благодаряя вии предварителноо Hug Hug Hug Hug

# 214
  • Мнения: 3 259
Мен една година ме боля така отдясно, беше остра силничка болка.  Болеше ме постоянно и не вечер в леглото не знаех каква поза да заема. Все си мислех, че е гинекологичен проблем, проверявах се и за апендисит. Накрая един гинеколог се сети да ми каже, че имам лек колит. Получи ми се, след като се наложи да пия антибиотик продължително време. Оправих се с курс пробиотици и оттогава не съм имала оплаквания. Когато изписват антибиотици, лекарите не предлагат успоредно да се пият пробиотици, но това определено спасява от някои от страничните ефекти.

# 215
  • Мнения: 46
Моето не е нито остра нито силничка болкаа, просто нещо като дискомфорт или тежест никаква болкаа, но и аз вечер преди да заспя си търся удобна поза в която дискомфорта най-малко се усеща Sad Надявам се да не е нещо сериознооо, вече ще се побъркамм Hug Hug Hug

# 216
  • Мнения: 3 259
Не е нужно да е остра болка, за да е като моя проблем, който се оправи много бързо и лесно и не беше нищо страшно  Peace И аз си мислех какво ли не тогава.

# 217
  • Мнения: 0
Здравейте, и мен ме боли долу в дясно, сгъвката на крака и имам и схващания на бедрото, но при мен има и болка в дясната страна на слабините (срам, не срам - боли ме клитора в дясно и е леко като втвърден) . Ходих на гинеколог, каза ми, че съм се "порязала при бръснене" но там, където ме боли, трудно бих се порязала. Изписа ми спрей за ранички (макар, че външно няма нищо) и Гентамицин маз. Отделно правих кръвни изследвания и са си 6. Това беше преди 2 седмици, според гинеколога трябваше да мине за 7 дни. В момента съм и настинала, мисля да изчакам преди да ида пак на лекар, сега имам и други проблеми. Имам и хроничен колит. Предполагам, че е от него - всичко ясно, но не разбирам защо би ме боляло точно там? (да не споменавам пак къде).

# 218
  • Мнения: 0
И аз да кажа за моята болка, може да помогна на някого. Болеше ме около месец и нещо, но на сама глава прецених, че не е нищо сериозно. Пиех си противозачатъчните и кротувах. На следващия месец обаче болките почнаха да стават по силни и дори на моменти не ме оставяха намира да си върша работата и тогава си казах, че е време да отида на доктор. Гинеколога като ме видя каза, че такова нещо не се среща често. Обясни ми че на мен тези противозачатъчни не ми действали както трябва, а аз ги пия от 2 години. Левият ми яйчник бил хиперактивен и работата на хапчетата е да "приспят" яйчника, а моя точно обратното произвежда МНОГО яйцеклетки. Каза, че това се получава когато нарочно стимулират яйчниците при майки, които се опитват да забременеят ин-витро. А точно преди да започна да пия противозачатъчни направих аборт по собствено желание във 4 г.с.  newsm78 НО общо взето ми каза да не пия засега противозачатъчни, да мине един цикъл и да отида на преглед пак. И от деня в който се прибрах в къщи нямаше грам болка. След един месец му се обадих и му казах, че всичко е наред налага ли се да ходя, той каза "не".  Доктора ме пита дали правя редовно секс, а точно в този период, не бяхме го правили с прятеля ми 3 месеца, защото беше извън града. Като се върна всичко си тръгна по-старому.

Та, какво беше това какво стана неразбрах, но важното е че сега всичко е наред. Simple Smile

# 219
  • Мнения: 0
аиде и аз да се оплача, гледам че темата е поотшумяла, но все пак. и аз съм с такова оплакване като повечето тук-тъпа болка ниско долу в дясно. разликата при мен е че болката започва след като ми свърши цикъла. започва нещо като слуз да се отделя за около седмица и изчезва след това. и болката я няма също. още забелязвам че корема ми ще се пръстне такова подуване.но докато мине тая седмица е някакъв кошмар. ходила съм на хиляди лекари, и на видеозон. няма ми нищо и това е, кръвните ми перфектни също. мислех че е гинекологично - все ми викат нищо ти няма. един се беше усъмнил в бъбреци, та ми влиза с микроскоп в бъбреците и там нищо няма. просто не знам към какъв лекар да се обърна за помощ. питах личната да не би да е срастване някакво( аз със секцио съм раждала) нищо ми нямало. вече като го чуя това не знам какво ми става. а аз не мога да седна от болка, дори като стъпвам точно там като че ли ми се набива петата, а дефакто е към яйчника. отвратително. не мога да се понасям и доста ме изнервя това ми състояние. отделно мъжо вече сигурно му писна от мойте болежки-2 седмици преди цикъл ми е противно, една седмица след цикъл дважди по-противно. е то не остана. аз съм само на 35. егати ужаса. живея в Щатите и все ги имах за специалисти тук а то и те толкова.

# 220
  • София
  • Мнения: 1 423
Седмица след цикъла да нямаш ранан овулация и да ти е гадно,докато спукаш фоликула?

# 221
  • Мнения: 0
ами как да разбера и какви мерки да взема. всеки вика нищо ти няма. как може да се изследва това нещо и да се предотврати?

# 222
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако искаш да отхвърлиш дали е гинекологично е добре да те видят на ехограф и след това да ти изпишат противозатъчни за няколко месеца. Ако болката изчезне значи е овулацията. Ако продължи лекарите трябва да търсят причината. Една година се мъкнах с болки ниско в дясно, компилация от възпаление на яйчника и колит. Изпих толкова антибиотици,ходих на физиотерапия, правих диета за колита. Изведнъж спря както се е появило.

# 223
  • Мнения: 29
И аз съм с такава болка в дясно -повече от година.Гинеколози-смених 3-ма,хирург...Не знам какво да правя и какви са тези лекари,които не разбират откъде идват болките.Ще се радвам,ако някой сподели от какво се е оправил.Как може да се разбере дали е хроничен апандисит.Хирурга ми вика-за гинеколог си,а той пък всичко ти е наред.Направо съм психясала.

# 224
  • Мнения: 17
здравейте , изчетох почти цялата тема защото имам същият проблем от  2г.Обиколила съм всякакви специалисти и всеки  намира някакъв дребен проблем в неговата си област. Хирурга ме прати  на изследване с каша за червата  каза лек гастрит и от там на гастро. Той каза метеоризъм на червата и от там идва болката в дясно ниско към яйчника и апендикса. От там на гениколог - е там няма проблем, онзи ден на невролог- оказа се недоразвит 5 прешлен и от там  изтръпване на крака и евентоално болка  но все пак да отида и на нефролог понеже имам камък и песъчинки.... И вече мога да се побъркам а болка си има . Само установих че при натиск  имам задържани газове  точно в дясно и след ходене по голяма нужда  отминаване на болката за кратко  Незнам какво да ви кажа просто  специалисти нямаме  или  аз не съм попаднала

Общи условия

Активация на акаунт