Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 596
  • 281
  •   2
Отговори
# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
на Кронки жена му, ехографи са ми правени безброй пъти (включително почти всички изследвания за безплодие и наблюдение на проблемни бременности, а след ражанията- търсене на причината за кървенето извън цикъла, за което съм писала по други теми). И до сега нямам идея от какво е причинена тази болка. В момента я няма. Не ме притеснява особено, защото не е силна и се появява сравнително рядко (но пък ми е странно).

# 76
  • Мнения: 656
Както писах - чиста случайност че я откриха. Оказа се, че с ехограф до момента са гледали само матката, яйчниците са пропускали явно.
Болки имам също от как си хванах първото гадже (сиреч мъжа ми), ту ляво, ту дясно, мислех че е от червата. Дори една гинеколожка, която ме лекува от възпаление на: яйчници, тръби и матка заяви след поредното лечение, че болката, която усещам не е от яйчник а от червата. Е прочетох, че за да се напипа киста трябва да е над 3,5-4см. Вероятно това ми възпаление е било от спукването на киста, но от другата страна. Честно да си призная ако първата киста дето спуках беше отдясно, щях да тичам на доктор да не съм спукала апандисит. Но за късмет беше отляво (тази отдясно само напомняше за себе си).

Една мамоложка, която аз много ценя като специалист, ми беше казала да подсетя гинеколога ми да ме прегледа за кисти. Естествено гинеколога тогава се изсмя (без да си даде труда да гледа с ехограф).

За първи път я усетих силно когато бях бременна с второто си дете, реших че плода притиска нещо и затова боли. Да съм я спукала 4 години по-късно, защото първо се пукна отляво (2-3 години след раждането). Болките са на момента, с продългжителност от няколко минути, максимум до 30 минути. Започват слабо и засилват, после преминават. Като се спука болката е извънредно силна, усещаш едно разливане на топлина в областта и болката минава.

# 77
здравейте на всички! често чета, но за първи път пиша.Провокира ме това, че момичето все си го боли, а всеки й казва, че й няма нищо. При мен нещата са сходни-и по време на овулация, и няколко дни преди менструация имам болки, които понякога са толкова силни, че една доза обезболяващо не помага. Лошото е , че и мен ме изследваха за какво ли не, но специално според гинеколога ми там няма проблем.Така че според мен, проблема е свързан с дебелото черво или както някой споменава-апендикса целува яйчника.
за обезболяващото - най-добре действа Нимезил, но незная колко често може да се взима, в смисъла на години наред?

# 78
Здравейте! Искам да ви кажа една рецепта за кисти на яйчниците, помогна ми преди години. Водата- към литър и половина, в нея се варят 3 супени лъжици невен и 3 супени лъжици бял равнец. Изпива се за 1 ден. Така трябва 3 месеца, после може да се почине,даже трябва. После още три месеца. Изчезнаха, а преди това ми ги бяха махали с операция и се бяха върнали. Сега обаче, ми се е появила обсъжданата от вас болка. Мисля, че може пак да е киста, но може и дебелото черво. Все пак години наред нямаше кисти, така че си заслужава да опитате и с билките. Успех и здраве на всички!

# 79
Здравейте и аз имам същата болка ниско в дясно горе долу около сгъвката на крака  CryГоре долу от преди две години  - първо уж имах възпаление на яйчник -предписаха ми антибиотик и от него болката ми мина -само да уточня че това възпаление не е вследствие на пололово-предавана болест -Излекувах възпалението но сега болката пак се появи не е силна ту се появява ту изчезва смисъл напомня за себе си .Ходих пак на гинеколог и ми каза че нищо ми няма - и вече ннезнам какво да правя направо ще се побъркам от притеснения newsm78 Между другото съм на противозачатъчни заради киста която вече я няма след тримесечен прием на противозачатъчни но аз продължавам да си ги пия -доктора ми каза че ако нямам планове за бременност мога да ги пия една година без да се притеснявам че нещо може да ми стане-та мисълта ми е възможно ли е тази болка да бъде провокирана и от тях

# 80
  • Мнения: 205
Реших и аз да споделя с вас за моята болка в дясно. Нося си вече повече от 15 години. Сега съм на 32, но преди 10 години, когато бях бременна в 7-ми месец, за малко се разминах с операцията на апендицит. Още ме побиват тръпки като си спомня, как няколко дни ми взимаха кръв по 3 пъти дневно за да се видят левкоцитите, непрекъснато сновях между Тина Киркова /родилен дом/ и Пирогов, ту при гинеколог, ту при хирург, не се хранех за да може ад съм готова за операция и т.н.  Всеки имаше мнение, накрая Слава Богу бебето се обърна в друга поза и спря да притиска тази област. Забелязала съм, че болките се появяват по-често през зимата. През годините, естествено съм ходила при различни гинеколози на профилактични прегледи, правих и физиотерапия, от която имаше подобрение за кратко. Незнам от кога не съм яла семки за да не си дразаня въображаемият апендицит, няколко пъти замалко да отида и да се подложа на операция за да спре да ми пречи това. Но най-накрая преди 2-3 дни при гинекологичен преглед с вагинален ехограх, лекарката /която е много добър специалист/ видя, че десния ми яйчник е разположен доста по-ниско от левия, също така каза, че матката по време на бременост се усуква, обикновено  на дясно, при което се получава обтягане и притискане, а от там и се получава болка в дясно в обастта около яйчника. Сега, като знам, че причината е по-скоро в яйчника съм по спокойна.  bouquet

# 81
  • Мнения: 19
Здравейте,
изчетох всички постове и много се обърках... имам такива болки от 1 година... обиколих 3-ма гинеколози... първият не спираше да ме тъпче с антибиотици в началото болките отминаваха после пак се появиха... втория на 2 пъти вече ме е гледал на ехограф и казва че нищо ми няма... третия също ме гледа и не вижда причина за тези болки... при палпация не усещам болка, но аз самата като натискам отгоре по корема усещам остра болка... лекувах хламидийна инфекция междувременно (последния тест беше отрицателен), първо ме болеше в ляво ... после болката се разпространи и в дясно но не със същата сила... доста по-лека е... обясниха ми че в дясно идвала заради левия яйчник... имали общи рецептори и дрън-дрън... никога не съм имала тези остри болки за които споменават някои от момичетата... не ми се е налагало да пия обезболаващи, но болката е постоянна и неприятна... дискомфортно е... дори по време на цикъл вече я усещам по съвсем различен начин... на моменти е по-остра... казвали са ми че имам уплътнения в ляво... но ме притеснява това че я усещам вече и от двете страни и то по всяко време... не се влияе мисля от овулация... този гинеколог при когото ходя сега иска отново да ме тъпче с антибиотик... имам доказан колит... но от колита по друг начин усещам болките... мисля че мога да ги различавам...не знам вече какво да си мисля Sad

# 82
  • Мнения: 3 760
Ако имаш болки от апендисит - консултирай се с хируг или направо отивай да те оперират, но ако имаш болки между апендикса и яйчник - вероятно стрдаш от колит или проблеми с дебелото черво  Peace

# 83
Здравейте на всички!  От наколко дни имам болки долу в дясно при натиск направо ме пробожда. Срахувам се да не е апендисит. И слабините ме болят.

# 84
  • Мнения: 19
Ах тези болки... мен ме боли и от двете страни... имам колит... това е доказано поне... вероятната причина за болките в яйчниците е че колита подувайки корема опира до яйчниците и тръбите и оттам се получава дразненето... за сега друго адекватно обяснение аз нямам... всичките ми изследвания които направих на кръв и секрети се оказаха чисти с изключение на кандидата, която се е появила от антибиотиците които изпих през последната 1 година- пила съм какво ли не - ципрофлоксацин, доксициклин, сумамед, авелокс, тубоцин, флажил... болките не отминават, а става по-зле... колита се дразни още повече  Cry а странното е че като ида на преглед и като ме натиснат по корема има лека болка, а самичка като понатисна отгоре е доста силна проблема е че по време на цикъл тази болка се изостря още повече.... newsm78 чудя се вече тези доктори знаят ли къде да натиснат и знаят ли изобщо какво лекуват... скоро ще взема пак направление и ще сменя и този гинеколог... да видим следващия какво ще каже...

# 85
  • Мнения: 55
 ти ме разсмя ,те може и да разбират ,но ние имаме големи очаквания .След като ме бяха приели по спешност ,за апендикс ,имаха големи съмнения и за десният ми я-к ,след като бръкнаха вътре и бяха сигурни,че нямам проблем там.

# 86
Абе ,то от доктори човек може да откачи

# 87
Аз сам студентка по медицина,значи ако е апендикс има болка с гадене и повръщане може и запек,левкоцитите задължително са увеличени,има и температура 38.5.Болката се движи от "под лъжичката" и с времето се концентрира долу в дясно.ако болката е без тези симптоми не е апендикс.ако болката стига до пик. мехур т.е. матка може да е аднексит-възпалена траба.доно това ви е полезно.  Simple Smile

# 88
Флори, я сега ако е удобно и се появиш във форума да те питам нещо Simple Smile! Болка в дясно , отиваща на горе  в кръста и гърба притискаща  до степен в която се чувстваш като закован и не можеш да мръднеш, болката е тъпа, опасваща, и доста силна , но не остра Simple Smile! Опериран апендикс, сраствания на мястото, вагинален секрет-ентерококи, кръвни изследвания и урина без никаква следа от възпаление, температра 37.2 не постоянна, болки при АГ преглед в дясно, не повлияваща се от 5 антибиотика до момента по антибиограма! Що е то? Simple Smile

# 89
  • Мнения: 669
И аз имам болка в дясно в корема.Преди седмица беше доста силна и като тежест.Но естествено в момента личния нямаше направления и не можах да отида на преглед.Сега болките поотминаха и вече не ме боли толковаа но вече се уредих  с направление за хирург.През това време ходих на частен преглед при хирург и той ми каза че е много вероятно да е хроничен апендицит.Не знам дали да го оперирам? Имам и болки и схващане на десния крак и не знам дали е от това?От яйчник може ли да боли крака?Преди седмица имах и силна болка под ребрата в дясно с гадене и повръщане.

Общи условия

Активация на акаунт