Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Значи в Била са пуснали австрийски картофи....По какви съображения, не се знае, то цялата концепция на Била за плодове и зеленчуци е правена от извънземни....Освен това картофите са с много черни участъци и обработката им е трудна и изнервяща....Та, вчера, притисната от студа и предстоящото гости се принудих да купя от тях...Леко вбесена от развалените участъци, все пак ги обработих ( целта беше обикновена БГ салатка, картофи с лук и копър, оцет, олио и сол)....Момичета, това са най-вкусните картофи, които някога съм вкусвала....Леко сладки, не се разпадат в салатата, топят се в устата, абе нямам думи....И ми стана странно, как може в България да се отглеждат над 600 сорта картофи и всички да се различават само по външния си вид...На вкус са клесави, безвкусни, ронливи....Поредния абсурд...
Цитирай

София... с надежда за преселение.

Стига бе, Мира Smile Не съм ги опитвала тези, но и нашенските си ги бива. Я го дай по-патриотично Wink Понеже любимото ми "ядене" е картофено пюре ще вземеш да ме навиеш да ида да купя. М/у другото коя Билла ти е близо, защото ние живеем в Борово и квартална ни е  - Мотописта. Та по пътя към нея е последната спирка на 204 - автобуса. Там идва един човек, дето продава такива картофи... само ръчкам мъжото да ходи да го издирва. Май са си наистина самоковски и са просто фантастични. Та пак повтарям - и нашите картофи си ги бива. Просто мисля, че по пазарите не се съхраняват както трябва Wink
Цитирай

сред цветята

Цитат на: _mira_
Значи в Била са пуснали австрийски картофи....

А пише ли какъв сорт са?

Цитат на: Assinka
Май са си наистина самоковски и са просто фантастични.

Самоковските са чудесни Smile
Цитирай

Mira,
в България се отглеждат превъзходни картофи, стига да са балкански. Няма значение дали Самоковски, Смилянски или други. Казвам от опит, вече две години ми носят такива....

А за пазарите по-добре да не говорим.....имам доверен човек, от когото пазаря и винаги ме информира какви са стоките, а специално картофи има внос от Турция и Полша - тях вече не ги бива Sick .
Но Македонските червени картофи, които се продаваха преди няколко години бяха вълшебни.....

А за сортовете можем да си говорим много. Виждала съм на Пловдивския панаир какво разнообразие от картофи се предлага по света.....то са сладки, слециално за пюре, специално за варене цели и т.н. и т.н.
Цитирай

София

Абе прави сте, не са ни тоолкова лоши картофите, ама тези са ПРОСТО ПО-РАЗЛИЧНИ! Ми не съм яла такива, някак си са сладки....НАште не са такива...
Цитирай

Sofia

Дааааа!!!! И аз снощи ги ядох - страшно вкусни са. Само дето преди това Била отнесоха бая ругатни от моя милост - ми аз половината от картофа го изрязах Twisted Evil ! Стори ми се че бяха замръзнали преди това, знам ли......Иначе са чудни и различни от нашите. Не казвам че нашите са лоши де.  Laughing  Laughing
Цитирай

София

Мирааааа,така ти се струват,защото си бременна! Love
Цитирай

София

Цитат на: bubata
Мирааааа,така ти се струват,защото си бременна! Love

Мисуиш уи? Laughing Абе и гостите го потвърдиха, а те не са бременни ( или поне се надяват - бебето им е на 4 месеца).....
Цитирай

София

Хехе!Може пък да са Embarassed Особенно таткото! Rolling Eyes
Брей,сега с тия катофи ще ме накараш и аз да отскачам до Билата....как изглеждат?Бланширани или наи-обикновенни?
Цитирай

Чудесни са картофите и нашето семейство ги опита Smile
Печени и за картофено пюре стават супер. Колкото до България наистина има доста голямо ранообразие , но за съжаление   много малко хора по пазарите или в магазините могат да ти обяснят точно кой сорт продават. Примерно баба ми незнае, че червените картофи са по добре за печене и пържени ... Embarassed
Цитирай

София

Цитат на: bubata
Хехе!Може пък да са Embarassed Особенно таткото! Rolling Eyes
Брей,сега с тия катофи ще ме накараш и аз да отскачам до Билата....как изглеждат?Бланширани или наи-обикновенни?

Бикновени, в торбичка...
Цитирай

Само да ви предупредя, момичета

В Германия има основно 2 вида картофи BIO и обикновенни, раzбира се раzлични сортове от тях. Вярвам, че и в Австрия не е по_раzлично.

Био картофите са в пъти по скъпи от обикновенните(ако не се лъжа 2 евро zа килограм) и се отличават по това, че са отглеждани в ЗЕМЯТА, докато обикновенните картофи се отглеждат в иzкуствена обстановка(примерно слама, глина и т.н, не съм zапоzната със технологиите) в оранжерии.

На ваше място бих купувала нетолкова вкусните български картофи. Честно каzано ви zавиждам, че можете да си купувате български картофи... На мен ми писна от таzи химия тук!!!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.