ЗА БЕБЕТАТА И ШАПКИТЕ

  • 8 717
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 077
Друг цирк - качим ли се в колата, сваля всичко - шапка, яке... Като спре колата, докато платя на таксиджията, Ида си нахлупва шапката и вика Айдиииииии, Таооооо.
Вкъщи ходим с поне 2-3 въшки на главата - фибичка, ластиче, копка. Съкън да не се направя, че аз ще си сложа някоя - идва и си я взима.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 541
Цитат на: 3te...ki
Това за шапките и е така и не точно... Първо новородените не трябва изобщо да ги вижда слънцето, защото не могат да регулират температурата си (все още ) та и със и без шапка все тая!
А иначе - явно е въпрос на глава! На Емил му сложих шапка за 1-ви път като беше на два месеца може би - еййййй такъв плач, такова чудо... Смених поне три-четири шапки - малки, големи, тесни, широки, всичките памучни - не и не! Единственото което може да търпи на главата си е качулка и то да е по-свободничка ако може (а е само на 3 месеца все пак...) Та, ако дечицата търпят шапки - слагайте им, ама ако се нервят от тях що да ги мъчим??? Аз например също не търпя шапка - то ме засърбява главата и все за това мисля, пък съм на двайсет и кусур години....

и ние сме така  Rolling Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: belalim
Никакви шапки не съм и слагала, чак сега, като стана студено. Главата и е съразмерна с тялото, от както се е родила си е така- изобщо не е голяма

И Мони е така - дори имаше една шапка, която й стана малка, когато стана на 9 месеца, та реших да я дам на 3-месечната беба на една приятелка - ами шапката й беше малка!!!

А за шапки - слагаме през лятото да пазят главичката от слънцето, а през зимата - от студа. Иначе не сме слагали, особено пък вкъщи - струва ми се абсурдно.

# 18
  • Мнения: 3 663
Нашата педи каза - шапка се слага до 3я месец задължително, а след това ако пече директно на главицата или е много студено трябва иначе може и без. Ама аз Таня миналия месец като беше 17-18 градуса навън си я изкарвах без шапка.. то все едно вкъщи да и сложа шапка..  не мога така....

# 19
  • Мнения: 6 315
Новородените бебета са с много чувствителна кожа и затова слънце не бива да виждат. Мисля, че 3те ... ки е имала точно това предвид.

Йоан ходи с шапка само в студа през зимата, а лятото - само ако е в кенгуро - така предпазвам главата му от "опичане". В количката - не. Само ще му се спари кожата на главата, а няма нужда от това.

За фонтанелата - нормално е да се затоври м/у 4 и 18 месеца. При всяко бебе е различно. Е, добре е да не е много рано все пак. Не виждам връзка обаче с фонтанелата и загубата на топлина. По-скоро бързата загуба на топлина е заради голямата площ на главата.  Thinking  В топло време топлина не се губи обаче Wink.

# 20
  • Мнения: 272
я САшето мрази шапки и шалове направо пощурява но нали е зима и се налага

# 21
  • Мнения: 1 080
Моя Добромир все с шапка съм го извеждала даже през лятото. В къщи не носи, но навън задължително. От майка ми знам,че много трябва да се пази главата и не си правя експерименти.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 842
Цитат на: Liorena
шапка само през зимата слагаме, когато е студено.(не ползваме количка вече)
никога не бих сложила шапка на бебе в количка например, камо ли на новородено, нито вкъщи шапка, лятото мнооого рядко.
изобщо съм много, много против шапките още повече на малки бебета.
 Лио, с теб пак сме на едно мнение  Laughing

# 23
  • Мнения: 470
Цитат на: THERION
Цитат на: Liorena
шапка само през зимата слагаме, когато е студено.(не ползваме количка вече)
никога не бих сложила шапка на бебе в количка например, камо ли на новородено, нито вкъщи шапка, лятото мнооого рядко.
изобщо съм много, много против шапките още повече на малки бебета.
 Лио, с теб пак сме на едно мнение  Laughing

и аз мисля така,претоплянето на главата е по -опасно,непомня къде точно съм го чела,но отскоро слагам шапка,много рядко,само ако има студен вятър.А и лятото ако му сложа шапка,ще му заври главата.А и на силно слънце не бих го оставила.А е пълен с шапки,но така си и стоят.

# 24
  • Мнения: 128
Ние носим шапка задължително заради температурите, които рядко падат през деня под 25 градуса.Вкъщи стом гологлави, дори педиатърката ни препоръча да държим бебето така.А каката ни е на 8,5 години и носи шапки най-вече защото така се намира за по-красива.Аз лично смятам, че е добре бебетата да носят шапки поне през летните месеци или по време на големи студове.

# 25
  • Мнения: 1 077
Цитат
А и лятото ако му сложа шапка,ще му заври главата.

А, от шапка до шапка.... Аз лично нося лятото - ленена или панамена - не спарва, а пази от слънцето. А новите "панамени" ги правят от хартия Rolling Eyes .  Grinning
А Ида щом не протестира - значи не я спарва и не и пречи.
Когато и пречи, я маха.
Да не говорим, че на 8-9 м не махаше дори слънчевите очила, когато слънцето е ярко. Само да уточня, че са 100% защита, да не тръгне нова тема за слънчевите очила и децата.

Има значение все пак и колко коса имат на главите си. Ида беше лятото с една перушина..... Mr. Green

# 26
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз слагам шапка на вън когато е студено и лятото когато е силно слънцето, вкъщи не  слагам шапка мисля, 4е е излишно.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: ina
Цитат на: THERION
Цитат на: Liorena
шапка само през зимата слагаме, когато е студено.(не ползваме количка вече)
никога не бих сложила шапка на бебе в количка например, камо ли на новородено, нито вкъщи шапка, лятото мнооого рядко.
изобщо съм много, много против шапките още повече на малки бебета.
 Лио, с теб пак сме на едно мнение  Laughing

и аз мисля така,претоплянето на главата е по -опасно,непомня къде точно съм го чела,но отскоро слагам шапка,много рядко,само ако има студен вятър.А и лятото ако му сложа шапка,ще му заври главата.А и на силно слънце не бих го оставила.А е пълен с шапки,но така си и стоят.

аз съм на подобно мнение!смята се че децата не трябва да стоят в къщи със шапка,смята се че е причина за ранната детска смъртност!пак отбелязвам става дума за шапките в къщи!
нашата педитърка категорично ни забрани да стои със шапка в стаята!

# 28
  • Мнения: 1 037
Ици е лятно бебе и в най-големите горещини не е бил навън, а вкъщи. Страхувала съм се да го возя и в колата, за да не се претопли /моята кола няма климатик/. Още в родилния дом беше претоплен и го изписаха целия в пъпки. Лятна шапка не ни е била необходима, но за това лято ще купим.
През есента понякога ми се е струвало студено в спалнята, обаче се страхувах да слагам шапка след къпане, защото е много шавлив и шапката веднага се извърта върху лицето.  Сега за разходка ползваме шапки, но все не уцелваме точния модел! Всички падат върху оченцата и се налага непрекъснато да ги оправям!

# 29
  • Мнения: 1 517
Свекито държеше да слагаме шапка в началото (първите 1-2 месеца) - независимо дали вътре или вън - и го правехме, макар че според мен беше излишно в стаята, при температура 20-21 градуса. Но после и без това времето се стопли, та престанах да слагам каквито и да е шапки. Сега естествено слагам, но само когато излизаме. Иначе в моите книги пише, че за закаляването е много важно в стаята детето да не е с шапка (не знам обаче за каква възраст ставаше дума).

Общи условия

Активация на акаунт