Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора
Zdraveite mili mami,imam nujda ot vashia syvet ot pogleda na opita.Beb4o e na 2 meseca,otkakto ni izpisaha ot bolnicata go dohranvam s AM,kogato mu dadoh NAN zapo4naha mykite s akaneto mu.Ne aka po 5-6 dni i nisto ne pomaga-hranim se s FrisoVom,uj pomaga pri zapek,vodata mu q pravq s oveseni qdki,davam mu sok ot krusha,dufalak,masaji mu pravq i termometyra ne pomaga.Vednyj akoto mu e tvyrdo,to4no kato pri zapek,a sledvastia pyt ne,normalno i obilno(nali ne e akalo deteto tolkova vreme)Neznam kakvo da pravq,mnogo sym pritesnena,no mai nisto ne moga da napravq.Mislq pak da mu smenq mlqkoto,no neznam s kakvo  Crying or Very sad 
Цитирай

Защо не пробваш няколко дни само на мляко да видиш дали няма да има ефект? Така дори и да ака през няколко дни акото му може и да е  с нормална консистенция. Минах през подобна на твоята одисея / детето ми не акаше по 4-5 дни/ и сглупих да послушам педиатърката ни да дохранвам вечер с по 30 мл. Фризовом - било за деца с подобни проблеми , глупости, само дето почти си прецаках кърменето.
От приятелки , чиито бебета са на АМ знам , че млеката от групата Фризо запичат. Ако трябва смени добавката с друга марка ,но не давай сок от круши , Дуфалак и особено вода отовесени ядки / съдържат глутен , а този протеин не се дава преди 6-месечна възраст/.
Цитирай

Все едно слушам себе си-ние минаваме сега през това-дори дохранвам с Аптамил ама пак сме запечени-та мислех да сменям млякото с Омнео например.Единственото което ни помогна беше Дуфалака на 2 пъти,затова съм с 2 ръце за него-не се привиква с него,не се плаши.Пък и педито ни каза че така или иначе този период ще отшуми,щом захраним с пюренцата LaughingА на тези дето викат да не се прибягва до Дуфалак,сокчета или т.н.да ги видя как ще си оправят детенцето запечено от незнам колко си дена Twisted Evil-и то се мъчи и ти го гледаш 5-6 дена например(може и повече) и прилагаш всеки път само масаж по часовниковата страна-дето също не помогна.
Цитирай

Ot 4 dni e na Dufalak sutrin i ve4er i nisto.Nego nqma da go spra dokato ne si osvobodi korem4eto,no ot sokovete polu4ava koliki Crying or Very sad
Цитирай

Май е по-добре да пуснеш темата си в другия форум - там мамите най-добре ще те светнат по въпроса с какво мляко е най-добре да дохранваш. Те имат по-голям опит с различните марки и ще научиш при тях коя марка как се е отразила на детето й от личен опит. Аз мога само да ти дам съвет ако решиш да си увеличиш лактацията и да минеш само на кърма.
Цитирай

Зачести кърменето за да увеличиш лактацията и да преминете само на кърма.
СПРИ овесените ядки! Имат глутен и вероятноста от алергия към глутена е съвсем реална!
След като кърмиш-ти пий сок от круша /при нас ставаше перфектно с "капи круша" Peace...дори ми беше писнало да пия всеки ден, но нямаше как/
Хапвай киви-има същия ефект, и сини сливи /сега-сушени/, мисля че и смокините имаха разхлабващ ефект.
А за да увеличиш по-бързо лактацията-хапвай варено жито-има моментален ефект!
Успех! Hug
Цитирай

Зачести кърменето за да увеличиш лактацията и да преминете само на кърма.
СПРИ овесените ядки! Имат глутен и вероятноста от алергия към глутена е съвсем реална!
След като кърмиш-ти пий сок от круша /при нас ставаше перфектно с "капи круша" Peace...дори ми беше писнало да пия всеки ден, но нямаше как/
Хапвай киви-има същия ефект, и сини сливи /сега-сушени/, мисля че и смокините имаха разхлабващ ефект.
А за да увеличиш по-бързо лактацията-хапвай варено жито-има моментален ефект!
Успех! Hug
Подкрепям изцяло  newsm10
Цитирай

Подкрепям съветите за увеличаване кърмата. Една позната се справи със запека на бебето си като премина на Милумил.
Цитирай

Когато се спре добавката и всичко се регулира. Пробвай да спреш АМ.
Цитирай

Не съм спирала да ям жито,сушени сливи и да пия боза,но повече от 30-40 г кърма от едната кърма не съм имала WinkПросто засега ще е и на дохранване с АМ мляко и ще пробвам аз като ям круши да го разхлабвам.Благодаря Ви за отзивчивостта.
Цитирай

Моето бебе също имаше един период, в който не акаше сама по 5-6 дена! Даже и сега не е акала от 3 дена. Само на кърма сме и не съм давала сок, нито предписаните от педито "полезни" овесени ядки. Помагаха ни глицеринови свещички и пиене на много вода от мен! Дано скоро да се оправи защото знам какво е.
Цитирай

Ако наистина не можеш да увеличиш лактацията, както те съветват другите мами, опитай с Нутрилон Комфорт - новото име на Омнео.То е специално за бебета с храносмилателни проблеми като запека и е с  по-ниско съдържание на мазнини и желязо, затова не води до запек. Колкото и малко кърма да имаш, огромно значение има  с какво се храниш ти.Наистина кивито има страхотен ефект,също овесените ядки  и други пълнозърнести храни.Но не давай овесена вода на бебо, рано е за глутен!!! Тези педиатри са за убиване!!! #2gunfire
Цитирай

i moeto bebche beshe s sahtia problem,i na nas chesno kazano ni pomogna samo i edinstveno Duphalak,kato pochnaxme plodovite piurentsa,tozi problem otmina.
Цитирай

Оф и ние сме така, хем сме само на кърма. От скоро давам и малко АМ, но проблемът си е от преди това. Ядох сини сливи, киви, круши, взех да давам и плодови пюрета и нищооооооо. Пак не ака без моя помощ. На 3 дена я изаквам и излиза по един тон, не мога да го оставям вътре, колкото и да ми казват, че нямало страшно. Според мен може да се натрови така. По едно време ни помгаше вода в която са киснати сини сливи и даже малко са поврели вътре и 1л. захар, че иначе е кисело. После четох, че давали по няколко капки зехтин направо в устата, но не можах да го приложа. Сега ни спасява единствено направена от мен свещичка от сапунчето й в дупето. 2-3 сек. след като закопчея памперса си свършва работата и на двете ни олеква. Надявам се да е някакъв период и да мине скороооооооо!
Цитирай

Последното,което пробвах беше зехтин в комбинация с Дуфалак - сутрин Дуфалак,вечер зехтин и действаше.Дано така е занапред,защото наистина е голяма мъка за двама ни.Когато ни изписаха от болницата,лекарката ми каза,4е е много важно аз да ходя редовно,за да ходи и бебчо.Незнам защо е така,но само това не е достатъчно при нас Sad
Цитирай

1-14 от 20 отговора