Molq pomognete - ZAPEK

  • 2 225
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Zdraveite mili mami,imam nujda ot vashia syvet ot pogleda na opita.Beb4o e na 2 meseca,otkakto ni izpisaha ot bolnicata go dohranvam s AM,kogato mu dadoh NAN zapo4naha mykite s akaneto mu.Ne aka po 5-6 dni i nisto ne pomaga-hranim se s FrisoVom,uj pomaga pri zapek,vodata mu q pravq s oveseni qdki,davam mu sok ot krusha,dufalak,masaji mu pravq i termometyra ne pomaga.Vednyj akoto mu e tvyrdo,to4no kato pri zapek,a sledvastia pyt ne,normalno i obilno(nali ne e akalo deteto tolkova vreme)Neznam kakvo da pravq,mnogo sym pritesnena,no mai nisto ne moga da napravq.Mislq pak da mu smenq mlqkoto,no neznam s kakvo  Cry 

# 1
  • Мнения: 201
Защо не пробваш няколко дни само на мляко да видиш дали няма да има ефект? Така дори и да ака през няколко дни акото му може и да е  с нормална консистенция. Минах през подобна на твоята одисея / детето ми не акаше по 4-5 дни/ и сглупих да послушам педиатърката ни да дохранвам вечер с по 30 мл. Фризовом - било за деца с подобни проблеми , глупости, само дето почти си прецаках кърменето.
От приятелки , чиито бебета са на АМ знам , че млеката от групата Фризо запичат. Ако трябва смени добавката с друга марка ,но не давай сок от круши , Дуфалак и особено вода отовесени ядки / съдържат глутен , а този протеин не се дава преди 6-месечна възраст/.

# 2
  • Мнения: 390
Все едно слушам себе си-ние минаваме сега през това-дори дохранвам с Аптамил ама пак сме запечени-та мислех да сменям млякото с Омнео например.Единственото което ни помогна беше Дуфалака на 2 пъти,затова съм с 2 ръце за него-не се привиква с него,не се плаши.Пък и педито ни каза че така или иначе този период ще отшуми,щом захраним с пюренцата LaughingА на тези дето викат да не се прибягва до Дуфалак,сокчета или т.н.да ги видя как ще си оправят детенцето запечено от незнам колко си дена Twisted Evil-и то се мъчи и ти го гледаш 5-6 дена например(може и повече) и прилагаш всеки път само масаж по часовниковата страна-дето също не помогна.

# 3
  • Мнения: 258
Ot 4 dni e na Dufalak sutrin i ve4er i nisto.Nego nqma da go spra dokato ne si osvobodi korem4eto,no ot sokovete polu4ava koliki Cry

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Май е по-добре да пуснеш темата си в другия форум - там мамите най-добре ще те светнат по въпроса с какво мляко е най-добре да дохранваш. Те имат по-голям опит с различните марки и ще научиш при тях коя марка как се е отразила на детето й от личен опит. Аз мога само да ти дам съвет ако решиш да си увеличиш лактацията и да минеш само на кърма.

# 5
  • Мнения: 9 481
Зачести кърменето за да увеличиш лактацията и да преминете само на кърма.
СПРИ овесените ядки! Имат глутен и вероятноста от алергия към глутена е съвсем реална!
След като кърмиш-ти пий сок от круша /при нас ставаше перфектно с "капи круша" Peace...дори ми беше писнало да пия всеки ден, но нямаше как/
Хапвай киви-има същия ефект, и сини сливи /сега-сушени/, мисля че и смокините имаха разхлабващ ефект.
А за да увеличиш по-бързо лактацията-хапвай варено жито-има моментален ефект!
Успех! Hug

# 6
  • Мнения: 679
Зачести кърменето за да увеличиш лактацията и да преминете само на кърма.
СПРИ овесените ядки! Имат глутен и вероятноста от алергия към глутена е съвсем реална!
След като кърмиш-ти пий сок от круша /при нас ставаше перфектно с "капи круша" Peace...дори ми беше писнало да пия всеки ден, но нямаше как/
Хапвай киви-има същия ефект, и сини сливи /сега-сушени/, мисля че и смокините имаха разхлабващ ефект.
А за да увеличиш по-бързо лактацията-хапвай варено жито-има моментален ефект!
Успех! Hug
Подкрепям изцяло  newsm10

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Подкрепям съветите за увеличаване кърмата. Една позната се справи със запека на бебето си като премина на Милумил.

# 8
  • Мнения: 673
Когато се спре добавката и всичко се регулира. Пробвай да спреш АМ.

# 9
  • Мнения: 258
Не съм спирала да ям жито,сушени сливи и да пия боза,но повече от 30-40 г кърма от едната кърма не съм имала WinkПросто засега ще е и на дохранване с АМ мляко и ще пробвам аз като ям круши да го разхлабвам.Благодаря Ви за отзивчивостта.

# 10
  • Мнения: 226
Моето бебе също имаше един период, в който не акаше сама по 5-6 дена! Даже и сега не е акала от 3 дена. Само на кърма сме и не съм давала сок, нито предписаните от педито "полезни" овесени ядки. Помагаха ни глицеринови свещички и пиене на много вода от мен! Дано скоро да се оправи защото знам какво е.

# 11
  • Мнения: 241
Ако наистина не можеш да увеличиш лактацията, както те съветват другите мами, опитай с Нутрилон Комфорт - новото име на Омнео.То е специално за бебета с храносмилателни проблеми като запека и е с  по-ниско съдържание на мазнини и желязо, затова не води до запек. Колкото и малко кърма да имаш, огромно значение има  с какво се храниш ти.Наистина кивито има страхотен ефект,също овесените ядки  и други пълнозърнести храни.Но не давай овесена вода на бебо, рано е за глутен!!! Тези педиатри са за убиване!!! #2gunfire

# 12
  • Мнения: 12
i moeto bebche beshe s sahtia problem,i na nas chesno kazano ni pomogna samo i edinstveno Duphalak,kato pochnaxme plodovite piurentsa,tozi problem otmina.

# 13
  • Мнения: 278
Оф и ние сме така, хем сме само на кърма. От скоро давам и малко АМ, но проблемът си е от преди това. Ядох сини сливи, киви, круши, взех да давам и плодови пюрета и нищооооооо. Пак не ака без моя помощ. На 3 дена я изаквам и излиза по един тон, не мога да го оставям вътре, колкото и да ми казват, че нямало страшно. Според мен може да се натрови така. По едно време ни помгаше вода в която са киснати сини сливи и даже малко са поврели вътре и 1л. захар, че иначе е кисело. После четох, че давали по няколко капки зехтин направо в устата, но не можах да го приложа. Сега ни спасява единствено направена от мен свещичка от сапунчето й в дупето. 2-3 сек. след като закопчея памперса си свършва работата и на двете ни олеква. Надявам се да е някакъв период и да мине скороооооооо!

# 14
  • Мнения: 258
Последното,което пробвах беше зехтин в комбинация с Дуфалак - сутрин Дуфалак,вечер зехтин и действаше.Дано така е занапред,защото наистина е голяма мъка за двама ни.Когато ни изписаха от болницата,лекарката ми каза,4е е много важно аз да ходя редовно,за да ходи и бебчо.Незнам защо е така,но само това не е достатъчно при нас Sad

Общи условия

Активация на акаунт