Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 14
Скъпи майки, в днешния вестник "Труд" (14.02.2007, стр.27) намерих статия по повод измененията в отпуска по майството от тази година и заварените майки до момента. Преписвам текста буквално, за да не се налага да търсите вестника :
"От 1 януари отпускът за бременност и раждане е 315 дни вместо 135 дни. От тях 45 дни са преди раждането на детето. По време на отпуска майките получават обещетение равно на 90% от брутната им заплата. Увеличаването на отпуска за бременност и раждане е за сметка на следващия отпуск-за гледане на дете до 2 годишната му възраст. По време на отпуска за гледане на дете майката вече получава 180лв. Новият размер на отпуска за бременност и раждане ВАЖИ НЕ САМО ЗА ЖЕНИТЕ, ЧИИТО ДЕЦА СА РОДЕНИ НЕ ПО-РАНО ОТ 9 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПРЕДИ 1 ЯНУАРИ 2007Г.. След 1 януари те могат да продължат отпуска си с разликата между новите 315 дни и ползвания дотогава отпуск по майчинство ( за бременност и раждане и гледане на дете). Отпускът се разрешава след  писмено заявление до работодателя.
 Справка: чл. 163 и 164 от Кодекса на труда; чл. 45 и 46 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските."

Според написаното аз разбирам, че майки като мен, чиито деца са по-големи от 9 месеца на 1 януари, но не им е изтекъл отпуска за гледане на дете до 2 годишна възраст могат да ползват разликата от 315 до 135 дни.
Ще бъда благодарна, ако споделите как разбирате този текст
Цитирай

дълбоко,дълбоко в прованса

Мнения: 189
текста се отнася само за майки на деца до 9-месечна възраст, тъй къто ако детето ти е на повече от 9 месеца, да речем че е на 10 месеца х 30 дни =300 дни ти е детето и 45 дни си ползвала по бременност преди раждането стават 345 дни.А сега, изваждай от 315-те дни 345 да видиш какво ти остава за ползване, т.е. 315-345=?? няма как, отрицателно число се получава.Аз така ги разбирам нещата..., а в "Труд" - не знам.
Цитирай

Между Пирин, Рила и Родопите

Мнения: 235
Не е по темата, но я ми кажете как стои въпроса при срочен трудов догов?
В отпуск за бременност и майчинство трябва да изляза 45 дни преди термин -  18.04.2007, а договора е до 31.08.2007. Та съвсем не мие ясно какво и кой ще ми плаща и до кога. Та ако някой е наясно от мамите-юристки, ако може да ми каже. Мерси.   bouquet
Цитирай

там, дето буки сплитат върхари

Мнения: 1 922
Елз, искаш компетентно мнение, аз не съм много компетентна, но да кажа какво знам ooooh! 2 години по 180 лв. /вече/ взимат майките, които са на пстоянен трудов договор. Най-вероятно на теб ще ти плащат по 180 докато ти трае договора, после по 100 лв. от социалните до навършване на 1 година на детето, което се води социална помощ. Търси възможност за продължаване на договора Peace
Цитирай

У НАС

Мнения: 98
Явно е печатна грешка.Дъщеря ми нямаше навършени  9 месеца до 01.01.2007г. и ми изплатиха 90% от брутната заплата.
Цитирай

wild southwest

Мнения: 2 058
Знаете ли дали в "измененията в отпуска по майчинството" от тази година има някакви промени по отношение на третата година-неплатеното майчинство?Може ли да се ползва все още?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.