Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 12

  • 16 623
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 398
Мамита,

Не сам писала отдавна, но за съжаление време почти не остава. На всичкото отгоре и работих до късно последните дни и като се върна - тепърва готвене, Софи си иска внимание е направо си ми беше напрегнато. Обикновено готвя вечер за другия ден, но тази седмица съм скапана и си лягам вечер с детето. Но вчера и днес се прибирам кам 17 и 30 и това е по-добре.

Дорето, съжалявам за случилото се и ти пожелавам в най-скоро време да ни зарадваш с добра новина. Hug

Смяната на времето не ни се отрази добре - все сме закаснели. Да ви питам - малката много се буди посред нощ. По 1 час се кокори и едвам я карам да лежи и да се мъчи да спи. Ляга си кам 20,30. Вие кам колко ги слагате вашите да спят вечер.   newsm78

# 271
  • Мнения: 74
Kalida бебенце се казва Даниел да си призная на никои не сме го кръстили Simple Smile ние сме в mississauga ON аз бях писала дали тук има други мами от mississauga те ми отговориха,че се срещат тук в "скуеар 1" ама аз маи и тази седмица пропуснах срещата ще се радвам да се запознаем Grinning
Доретоне се отчаиваи аз вярвам,че много скоро ще ни зарадваш с прекрасна новина

# 272
  • Мнения: 85
Poupon, Филип си ляга горе долу по същото време 20:30h -21h но това не му пречи да се буди много #Crazy Свършихте ли вече с кърменето?
Калида,с новото време и ние не сме добре явно ще отнеме повече време да нормализираме режима.
Дорето, и аз да ти кажа да пишеш и да не се отчайваш!!!
Шеметка, браво че сте само на кърма, спомням си че като родих и започнах да кърмя, след всеки изминал месец си казвах дано да имам кърма и за следващия  Laughing а  сега вече ми се смеят БГ роднините и само ме питат "Е, докога", а аз ги пращам да питат малкия Laughing

Приятен ден на всички!!!  bouquet

# 273
  • Мнения: 919
Дорето, наистина съжалявам, че е трябвало да преживееш този кошмар. Прегръщам те виртуално

# 274
  • Canada
  • Мнения: 272
И ние още се адаптираме към новото време - трудна работа беше, особено първите дни. Сега е по-добре, ама още се опъва за лягането - аз упорито си го слагам в 21ч в леглото.
Шеметче и аз се радвам за вас и ти пожелавам дълго кърмене (ако го желаеш, разбира се). И да знаеш, че колкото повече расте малкия, толкова повече ще ти доставя удоволствие - началото е най-трудно, а ти си го преодоляла. Hug
Poupon - не се притеснявай за съня, период е и минава - и ние имахме такъв около година и половина. Сигурно не ти е лесно обаче..
Росист, успех на прегледа и да разбереш розова панделка или синя чакаме.
Калида - минахме ехографа, всичко е наред. За сега е розова панделката (ще видим на следващия преглед дали ще го потвърдят). Но със сигурност ще е шавливо бебе, като братчето си Laughing

Приятен weekend момичета и дано е по-малко ветровит! Simple Smile Hug Hug Hug

# 275
  • Canada
  • Мнения: 277
Дорето много съжалявам за преживяното....Не се отчайвай, това се слу4вало на много жени, които след време са ставали майки Hug

Пупон-4е, ние имахме такъв период и когато Йони се събуждаше през ноща бодра и готова за игра, ние се правехме, 4е спим. Тя си пееше , говореше и най-накрая заспиваше пак. Лягането й е в 19.30-20 часа.

Моми4ета да се похваля това лято ще сме в БГ цели ДВА месеца, ще умра от радост и нетърпение.

Весел и слънчев уикенд!

# 276
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
За сега е розова панделката
Супер Роси - много хубава новина.

...спомням си че като родих и започнах да кърмя, след всеки изминал месец си казвах дано да имам кърма и за следващия  Laughing а  сега вече ми се смеят БГ роднините и само ме питат "Е, докога", а аз ги пращам да питат малкия Laughing
Ами май и ние го караме месец за месец ако не и седмица за седмица ... дано да избутаме до към шестия месец пък ако може повече няма да се дърпам Simple Smile
Между другото много ми е интересно малкия какво отговаря на БГ роднините  Laughing

Моми4ета да се похваля това лято ще сме в БГ цели ДВА месеца, ще умра от радост и нетърпение.
Yoni bonboni и аз чакам с нетърпение пътуването за БГ -  при това за почти 4 месеца ... ако не ми мине котка път.

# 277
  • Мнения: 919
При нас ставането нощем е обикновенно към 4 сутринта и идва с репликата "пиш!" тоест ставай веднага, пиша ми се... обикновенно я дръпвам към мен да суче и да продължава да спи, защото стана ли, до там сме със съня, а аз ако искам и на умряла мога да се правя, все тая.. Confused Това всъщност го използва много често срещу мен Crazy Embarassed
Лягаме си около 8:30-9:00, но понякога може да не заспи и до 10:00 ако татко и е при нас Laughing Иначе хапва без да се разсънва по няколко пъти през ноща
Смяната на времето не съм я усетила, може би защото нямам един часовник който да показва точно време.. всички си показват колкото на тях си им харесва, а аз не мога да запомня кой с колко минути е напред/назад... по-добре се ориентирам по Виктория, тя така или иначе контролира всичко Joy

Роси, браво за розовата новина Heart Eyes

# 278
  • Мнения: 2 093
Гаргамелчо Вие да не сте на гьрне вече. Ако е така, веднага да споделиш как си тренирала сладурката. Ние все се каним да започнем, но дори гьрне не сме взели. Само като си представя колко много ще спестя на дайпери, за сьжеление мьрзела ми наделява за сега.

Роси много хубава новина, има сега да пазуруваш рокли

КалидаНие добре се справихме с часовата разлика, май дори не я усетихме. Дори Криси май спи до по кьсно.

Да се вьрна на темата за бебешки обувки, напоследьк като видя  някое дете с  хубави обувки и питам от кьде са, все се оказва че се от някьде, Австралия, Кореа, т.н и аз изобщо не откривам такива, които да са удобни и добре изглеждащи, но все още не сьм се обезнадеждила сьвсем.

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 04:10 от Chrisimommy

# 279
  • Торонто
  • Мнения: 837
Момичета,
гледам че си говорите за детски обувки.
Аз пък искам да питам знаете ли дамски обувки хубави откъде в Торонто мога да си купя че ми трябват за работа. А сме само от 3,5 месеца тук и не съм ориентирана още за такива работи. Ако има някъде концентрирани няколко магазина за обувки, а не примерно 1-2 както е в някои молове.

# 280
  • Мнения: 822
mimi2004,аз не бих казала,че детето ми има такъв проблем,но имахме малки притеснения за това...
Зная само,че тук не вземат никакви мерки в това отношение поне до 4-тата година на детето.Не зная,дали после те изпращат при специалист или личният лекар установява проблема...Иначе има специални работилници,където се правят обувки по поръчка за инвалиди примерно.Там могат да се поръчат и коригиращи за такива случаи...При условие,че имате поставена диагноза от България,би трябвало и тук да ви обърнат внимание,но не съм 100% сигурна...

# 281
  • Мнения: 919
Chrisimommy, още сме далеч от пълният успех, но определено детето се ориентира към гърнето Laughing от което аз съм много доволна!
Ами какво направих, оставих я два дни по без гащи и всеки път като почне на пишка на пода и казвах че прави пиш и и се радвах и тя взе да сочи и да казва "пиш" почти веднага. После я слягах на гърнето и и казвах "пиш пиш" докато не свърши работата или не и омръзне да стои и иска да става. Като се изпишка аз започвам да пляскам и да се радвам, тя си пляска и е доволна и така, още на първият ден отиваше да сяда на гърнето когато има пиш Mr. Green За сега още не сме се научили да сваляме гащите и сяда директно.. и в гащите.. ама какво да се прави, поне знае за какво иде реч. Бях махнала памперсите и слагах само нощем, дори за следобедният сън бяхме с платнени, но в един момент на нея май и омръзна и казваше чак когато се напишка, за да я сменя ooooh! по някое време през деня оставах без резервни гащички и панталони с които да я преобличам а и ми действаше изнервящо, чесно казано.
Сега от два дни пак сме с памперса и и обяснявам, че само бебетата пишат в гащите и ще е с бебешки гащи докато не спре да пиша в тях... (тя много си харесва платняните гащета с феички и цветенца които са за големи момичета!) За тези два дни сме имали само 2-3 инцидента да пишне в памперса и то е било защото не съм и обърнала внимание на време като е казала че има пиш. Просто тя много често повтаря кодовата думичка и без да има нещо, та понякога просто я игнорирам леко.
Също така ходим заедно в тоалетната като нея си я слагам на гърнето и тя винаги се изпишква. После пляскаме и и давам да си вземе тоалетна хартия и да пусне водата  Crazy
Та това е, има още какво да се желае... бях чела че една майка си научила детенцето за две седмици когато било на годинка и два месеца, но при нас ще стане вече месец. Сигурна съм че Виктория разбира много добре на този етап какво се иска от нея. Може би другата седмица пак ще пробвам да махна памперса.

Sofi, има една верига магазини за обувки, Транзит, там има по-нормални цени и обувките не са лоши според мен.
За детски обувки аз съм за GAP и H&M

# 282
  • Мнения: 676
Здравейте моми4ета,

гледам темата отишла до 15-та страница и бързам да се запиша поне в края.
Немога да я из4ета цялата за което съжалявам.

Добре дошли на новите моми4ета Hug

Надявам се вси4ки да сте добре Peace

Тази седмица в градината на Раян беше "crazy week" имаха ден на лудите шапки, след това каобоиски ден следващия беше луда коса "ето на Раян при4еската", а следващия ден имаха пижама парти.....изобщо хубав живот си имат...дете да си, 4ак ми се прииска да съм на неговото място #Silly

Лек ден на вси4ки  bouquet

# 283
  • Мнения: 449
Момичета, заповядайте в новата тема

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 18:47 от Каролина

Общи условия

Активация на акаунт