Движение на българските майки в Г.Оряховица

  • 23 884
  • 435
  •   1
Отговори
# 15
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Браво горнооряховки! видински поздрав за начало! Ние също можем да помагаме! И ние сме малък град и сме много малко, но е стархотно да сме заедно и да помагаме нва децата!Пожелаваме Ви нашия ентусиазъм и много енергия!

# 16
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
skorpion благодаря за сърдечните пожелания!За вас чух много добри отзиви   bouquet само така Heart Eyes
 newsm78 сетих се нещо,от дома в Страхилово ще са ни много благодарни ,ако им занесем мед!Директорката пожела вместо в мартенички/понеже им били осигурили вече/да вложим парите си в нещо друго-плодове,зеленчуци,мед ...особено мед  Hug

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
skorpion благодаря за сърдечните пожелания!За вас чух много добри отзиви   bouquet само така Heart Eyes
 newsm78 сетих се нещо,от дома в Страхилово ще са ни много благодарни ,ако им занесем мед!Директорката пожела вместо в мартенички/понеже им били осигурили вече/да вложим парите си в нещо друго-плодове,зеленчуци,мед ...особено мед  Hug

Дидка,то мартениците са си мартеници-символ за здраве Wink

Има те ли в рйона производители на мед?А ко-не кой е най-близкият?Намерете хората,ние ще помагаме с ходотайството  bouquet

# 18
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Роси,то си е задължително да занесем мартенички за децата-нали ще е Баба Марта!
Мед ще намерим-никой няма да откаже да даде за децата!Но приемам идеята да потърсим производители!
Да се похваля,че вече се обадиха майчета от Велико Търново  Hugsiska79 отдавна ме търси да ми даде дрешки и обувки,а vessy78 ми се обади да ни подпомогне с парички
Благодаря ви момичета   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 910
Още един поздрав от Видинската група  bouquet
Нека всяка, фирма или личност, към която се обърнете за помощ, откликне без условия и пазарлъци Hug
Ние Видинчанки сме насреща и, ако имате нужда от нас, потърсете ни  bouquet

# 20
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
reniuga    bouquet благодаря за отзивчивостта и разясненията за прекрасните ти яйца........у дома започна едно издухване на яйца  Mr. Green и не само у дома-всичките ми приятелки и по-близки познати са инструктирани как да си използват яйцата  newsm66
Утре ще доразнеса из детските градини обявите с призив всички,които имат запазени обувки,сандалки и пантофки да ги носят на госпожите до понеделник,така поне ще можем да намерим по-бързо така необходимите обувчици.Moon Walk директорката много се зарадва,че ще носим и играчки

# 21
  • Мнения: 884
Дидка, току що ми се обадиха от клуба на пенсионерите /или от клуба на инвалидите/, от Лясковец, искат да се включат във Великденския базар, попитаха за къде ще са събраните пари, и какво могат да предложат те. Имат интересни идеи , така че много им се зарадвах. Това са първите хора, които се отзовават на поканата ни за участие в базара, надявам се да има и още Wink

# 22
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Днес ходихме с моят мъж до с.Михалци,директорът на дома там е много приятен и разтропан човек-човек който мисли и прави всичко за доброто на децата!Дечицата там са предимно с умствени проблеми,проблеми с очичките,има и такива ,които немогат да вървят поради проблеми от таза на долу...изобщо ... Sick В момента децата се местят по други подобни домове,защото вече е започнал голям ремонт + саниране на сградата!Влязох и в трите групи  Sad и като ме запрегръщаха ,едно след друго искат да ги взема на ръце,целуват ме,гушкат се...знаете какво е  Cry От дома ще прегледат рисунки и други творения на децата за да ни ги предоставят за базара...Имат нужда от бельо,от нова пералня,но от тези големите -професионалните!Директорът е пуснал искане където трябва и се надява до 15 дни да има резултат-ще му се достави ли такава или не!Ако не е одобрено искането,ще се мъчим да измислим нещо.От него получих и частична/но много полезна/ информация за това какви деца има в другите подобни домове в областта - в Балван,Велико Търново,Горски Сеновец,Ново село,Илаков ръд.На дневен ред е ходенето във Велико Търново,Горски Сеновец и Балван!За сега моята кола е на ремонт и съм зависима от свободното време на съпругът ми,за да пътуваме с другата кола.

# 23
  • Мнения: 11 607
Имате едно голямо богатство в редиците си, скъпи майчета, в лицето на Дидка!  Peace

Бог да ви благослови във всичките ви добри намерения!

# 24
  • Мнения: 4 195
Момичета, малко се затутках с ходенето до склада, но имам малко проблеми. Обещаното ще пристигне - допълнително ще ви пиша кога Peace

# 25
  • sofia
  • Мнения: 7 477
За домът в Страхилово ни трябват всякакви  дрешки за 57 дечица от 3 до 7 годишна възраст.Най-крещяша е нуждата им  от бельо.Роси,ако имаш нещо-пращай!Смятаме като идем на 1 март за тържеството да ги носим.Директорката ще измери крачетата и ще ми каже в понеделник бройки и размери на обувчиците,които са им необходими.Сега се сещам,че мога да сложа обява в детската градина,който има излишни запазени и омалели обувчици,пантовки и сандалки  да ми ги носи...
rozov_pinko нещо сме си разменили градовете с тебе  Joyтрябва непременно да се запознаем .....скоро ще си идвам към Варна

Диде,за Страхилово да пращаме ли багаж newsm78Щото,ако съберете от градините достатъ4но има ли смисъл от тук Thinking

за Михалци да пратим а?Понеже домът е като в Медвен ще подберем по спортни неща,вкл.търлъци и плетени дебели 4орапки.Става ли?

# 26
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Всичко става,защото предстои да идем тия дни до още три дома...та едва ли нещо ще остане от събраното и изпратеното от вас/за което сме  ви безкрайно благодарни/Специално за Михалци-сега няма нужда от дрехи,но пък в Илаков ръд дето е в последна глуха в Еленският балкан,сигурно е по-малко посещаван от дарители и ще имат нужда от всичко...

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Всичко става,защото предстои да идем тия дни до още три дома...та едва ли нещо ще остане от събраното и изпратеното от вас/за което сме  ви безкрайно благодарни/Специално за Михалци-сега няма нужда от дрехи,но пък в Илаков ръд дето е в последна глуха в Еленският балкан,сигурно е по-малко посещаван от дарители и ще имат нужда от всичко...

разбрах Wink

# 28
  • Мнения: 686
Здравейте.
Дидка ще ти се обадя по тел.,но реших да пиша и тука .
Мисля си ако имаш възможност да определиш ден,час и място във В.Търново,за да ти предадем нашете обувки и дрешки.Сигурно и други майки от града ще се включат.
 Аз имам много мартенички,които правих по време на бременнаста и майчинството си .Кажи каква бройка да наглася?
Великденския базар в Горна Оряховица ли ще се прави?
Имали възможност за такъв и във В.Търново?
Идеята ти за обявите в детските градини е страхотна.Със сигурност ще се квлючат много майки.Ако позволиш мога да говоря с директорката на нашата градина за такава акция.
Поздрави!
И малко извън темата-Къде учиш във В.Търново?Ако е в старото военно училище, аз там работя и ще е много лесно да се срещнем.

# 29
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Дидка, супер е идеята ти да поорганизираш нещата по нашия край. Обмислям с какво мога да съм полезна, понеже още сме малки за да имаме омалели дрешки, обаче правим много хубав мед...

Общи условия

Активация на акаунт