Не знам какво да правя

  • 1 104
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Момичета, наистина не знам какво да правя....
Дъщеря ми - 3г. и 6 м. ходи десетина дни на градина. Разбира се, поразболя се - дотук нищо ново и учудващо! От тази събота е със запушен нос, не кашля - вдигна температура 37.7 вечерта! В неделя също вдигна около 37.5 вечерта! Носът продължава да е запушен и трудно спи - хърка! От понеделник няма температура, носът продължава да е запушен без да тече нищо, не кашля! Ходихме при педито - каза, че гърлото е леко зачервено, но детето нямало нужда от лекарства!
Дотук добре - поуспокоихме се ние - викам си - ето, най-сетне ще се пребори без антибиотик, най-сетне коластрата и зелената енергия ще окажат влияние след четиримесечно пиене!
Да, ама не! Вчера я заболя ухо  Sad!
Да уточня, че нищо друго не се е променило - няма течащ нос, не кашля, няма температура!
Снощи я заведохме на дежурен лекар - гърлото било доста червено, имала ангина (без температура  Shocked) Ушите не можа да прегледа, щото нямал инструмент и изписа антибиотик! Чудя се дали да го давам - иначе е весела, храни се нормално, от ухо се оплаква от време на време, но не плаче от болка - нищо ней давам за него и тя като че ли след пет минути забравя и се заиграва! Педито е днес следобяд чак и наистина се чудя какво да правя!
Вие какво ще кажете!
Извинявам се, че стана толкова дълго!

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Преглед при УНГ доктор, задължително!
На мен ми прилича на трета сливиа, която прави проблем и с ушите, но само мога да предполагам.

# 2
  • Мнения: 326
Според мен първо се консултирай с личната преди да дадеш антибиотика

# 3
  • Варна
  • Мнения: 389
Прегледайте ушите на детето и лекар ще прецени състоянието и ще назначи лечение.На мен тази ситуация ми е много позната.Синът ми е на 3г. и 10м.,понякога се оправя и без антибиотик,но понякога стига и до антибиотик.Лекарят ще прецени.Бързо оздравяване!

# 4
  • Мнения: 537
И ние сме с ангина от събота, днес е вече по-добре. Ходихме на ушен лекар в 5-та градска, наред са ушите. До сега съм давала само хомеопатично лекарство за ангина, за сега сме без антибиотик, гърлото се е пооспокоило. Ще ходя пак в петък да видим до къде сме стигнали.

# 5
  • Мнения: 3 211
Според мен първо се консултирай с личната преди да дадеш антибиотика
Задължително. Тези дежурни лекари са ужасни направо.

# 6
  • Мнения: 145
Според мен първо се консултирай с личната преди да дадеш антибиотика
Задължително. Тези дежурни лекари са ужасни направо.


Така и мисля да направя! Просто се притесних, че личната днес е чак следобяд, а аз съм на работа и преди 17.00 сигурно няма да успея да я заведа! Дано не е станало късно и да се е влошило състоянието.
Така не ми се искаше да давам антибиотици, особено щом няма температура, ама сигурно ще се наложи!
Благодаря на всички за отговорите!

# 7
  • Мнения: 233
  Може и без АБ, а с хомеопатия, но избора си е само твой. Hug

# 8
  • Мнения: 145
  Може и без АБ, а с хомеопатия, но избора си е само твой. Hug

Благодаря за съвета, но засега не съм видяла полза от използваната лично за моето дете хомеопатия! Изказвам лично мнение от личен опит!

# 9
  • Хасково
  • Мнения: 726
дъщеря ми сега изкара някакъв вирус- ангина и възпаление на ушите. Тя поддържаше температура и се наложи антибиотик + капки за уши. Забелязах, че като и сложим капките става весела, играе си, а иначе мрънка...Кажи как е детето, какво каза личната .

# 10
  • Мнения: 145
Здравейте отново,
ходихме снощи при личната - каза, че няма възпаление на ушите! Според нея в това ухо, от което малката се оплакваше, има малко повече секрет някакъв и затова най-вероятно е заглъхнало и детето се чувства некомфортно! В интерес на истината и малката не се оплака повече от ухото!
Гърлото обаче е много червено и личната изписа АБ, който да дам ако вдигне температура или забележа някакво влошаване на сътоянието!
С две думи - каза да изчакам с АБ и да следя състоянието! А между другото - оскъдният секрет от носа от жълтеникав стана бял - не знам това добре ли е или не?
Благодаря ви много, че се интересувате за нас!

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 726
докато изчакваш даваш ли вит ц, а може и есберитокс или друг имуностимулатор.

# 12
  • Мнения: 145
докато изчакваш даваш ли вит ц, а може и есберитокс или друг имуностимулатор.


Да, давам витамин Ц. Вече 4 месеца пие коластра и зелена енергия на Аквасорс - те май нищо не помагат - пак боледува толкова, колкото и миналата зима, когато не ги пиеше, но това е друга тема.

# 13
  • София
  • Мнения: 203
 Със сигурност трябва да я следиш внимателно и ако забележиш и най-малък проблем пак с ухото, отивай при специалист уши нос гърло, моята бебка изкара тоя скапан грип и получи усложнения с едното ушенце, вече се оправи, не искам нещо да те плаша, но с ушите трябва да си особено внимателна.

Общи условия

Активация на акаунт