Отбиване - мисия възможна?

  • 397
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 686
Предстои ми операция и трябва да отбия. Аз се подготвям от няколко месеца за това и съм го докарала до 2 кърмения дневно. Но сега, когато "ножа е до кокала" съм притеснена. Не искам да отбия изведнъж, искам да стане постепенно, а и имам поне няколко седмици до операцията. Обаче се чудя ще стане ли, как така ще спре кърмата, ще се препълвам ли, ще се депресирам ли и прочие. Просто като цяло съм притеснена от цялата процедура и ако може да ми вдъхнете кураж и дадете съвети. С бебо няма проблем, той не е толкова луд фен на гърдата, за него е важно да е нахранен, независимо по какъв начин. Единствено с вечерното заспиване ще има проблем, защото досега заспиваше на гърдата, но това по-скоро ще е проблем за мен, не за него.

Та мили кърмещи майки, ще съм благодарна на всякакви практически и психологически съвети.

# 1
  • Мнения: 747
Не знам каква операция ти предстои; ако обаче съображенията за спиране на кърменето са единствено няколко дни престой в болницата... може би не е необходимо спирането на кърменето?
6 дни след секциото ми се наложи нова операция, 5 дни бях в реанимация, цедях... после си кърмех без проблем  /и досега кърмя/.
Каквото и да е, стискам палци!

# 2
  • Мнения: 374
Съгласна съм с  prascho.
На мен ми се наложи да го отбия в 6 месец, защото трябваше да се върна на работа. Подготвих се за това предварително - разредих кърменията през деня. Първоначално гърдите ми се препълваха и едва дочаквах следващото кърмене, за да се облекчат гърдите ми. но не се изцеждах, за да не стимулирам кърмата. Така, постепенно кърмата ми намаля и положението се нормализира. Нямах депресивни състояния. Не е толкова страшно, търпимо е положението. И до сега се кърмим само през нощта /то колко ли кърма имам, де.../, но мисля, че се събужда по навик и заспива на цицата.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 686
Съображение за спиране на кърменето не е само операцията. Има и други причини, за които няма смисъл да говоря. Въпроса не е дали, а как да отбия най-безболезнено.

# 4
  • Мнения: 449
Съжалявам за това, че се налага да отбиеш, но щом като си направила необходимата подготовка, мисля, че няма да е трудно. Аз нямам опит в това, защото ние още сучем и сме пристрастени към гърдата, но знам, че ако искаме да спрем да заспиваме на гърдата, то ще стане само като заспива с татко си/при нас няма вариант баби/.  И това вече е доказано, още повече, че твоето бебе не е пристрастено към гърдата.
А що се отнася до теб-просто ще трябва да приемеш факта... поне така мисля аз. Всичко минава, ще мине и това. Успех пожелавам  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 771
Няма да ти е лесно, но ще се справиш.
Когато синът ми е сукал по малко или рядко, кърмата се регулира за няколко дни. Аз ако имам проблем с гърдите, изцеждам малко до облекчение, но никога до край. Така кърмата ми се регулира и намалява.
Желая ти успех.







































   

# 6
  • Мнения: 2 309
Ох милата, напълно те разбирам Sadи на мен ми предстои операция след няколко месеца, мина ми идеята да отбивам, но при нас не ми е ясно как ще стане - свръх пристрастена е към гърдата, айде денем ок, но нощем ще е ад, договорих се с лекаря да ме задържи само една нощ, та ще се опитам да съвместя нещата /по-не ми е ясно как ще я вдигам след операцията, че още не ходи, а е гюле голямо - ако си измислила как, кажи моля те/, та не мога да съм ти от полза. За отбиването знам, че понякога помага майката като не е вкъщи, детето я асоциира с гърдата, а като я няма просто не си търси, подготовката от сега - въведи му повече храни, дано да хапва добре, разреди заспиванията на гърда-опитай да го приспиш в креватчето или на ръце като начало, остави го пробно някоя нощ с тати да видиш как ще реагира. Друго не се сещам за момента...а да бях пускала тема, ако я изровиш може да намериш нещо интересно Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Здравей,

понеже ние сме прясно отбити, ще ти напиша при нас как беше. Първо намалихме кърменето до сутрин и вечер, после само до вечер, както и вие. После и давах по-малко, колкато да се унесе и да заспи. Така горе-долу я карахме 2 седмици. После една вечер я гушнах и я приспах без да и дам да суче. Не е протестирала, явно вече не и липсва кърменето. И аз имах опасения като теб, как ще се чувствам аз и дали гърдите бързо ще се нагодят към новия начин на живот.
При мен стана за около 10 дни. През това време пиех градински чай, витамин Б6 и не съм се цедила въобще. Когато усетех напрежение, си взимах горещ душ и това някак си отпускаше гърдите. Малко ми беше криво, но и това преминава като нагушкаш бебчо  Simple Smile
Пожелавам ти безпроблемна операция и бързо възстановяване  Hug

Общи условия

Активация на акаунт