кога събрахте децата си в една стая

  • 639
  • 14
  •   1
Отговори
Когато дъщеря ми се роди я сложихме в отделна стая още след като се прибрахме от болницата. От скоро си имаме бебче и то спи при нас, за да не буди по-голямата когато се буди за хранене.

Кажете на каква възраст събрахте децата си в една стая и как им понесе.

# 1
  • Мнения: 136
и нашия "батко" бе6 е в отделна стая от рождението си , а малкия го преместихме да спи в детската стая при него като разреди нощните ставания. не помня точно кога, но със сигурност бях спряла да го храня нощно време. докато се чудех копга да ги събирам и как точно да стане работата, големия почна да прави фасони, явно се беше досетил, че е сам а ние тримата купонясваме в спалнята. когато ги събрахме сръдните престанаха. после покрай болести пак сме ги разделяли,когато единия не спи заради темп или кашлица си го прибираме в спалнята. а освен това понеже Илия(големия) имаше един доста дълъг перид на голямо тръшкане и крещене преди лягане , пак сме сечудели кво да ги правим 4еда не се будят един друг, но в  крайна сметка с кратки раздели си спят от много време заедно
 успех  Peace с отглеждането на малките бонбони!
 

# 2
  • Мнения: 173
Малката беше станала почти на 3 год.,когато я събрахме с баткото в една стая.Като беше бебе се будише нощем,плачеше и т.н.,беше невъзможно да спат на едно място.После тя така свикна да спи гушната при мен,че бая зор имахме с отделянето.Вече всичко е ок.В началото ходех всяка вечер в нейното легло,докъто заспи и така постепенно си свикна сама.
На всичко си му идва времето !

# 3
  • София
  • Мнения: 748
Когато малкия стана на година и 2,3 месеца го преместихме в детската при сестра му, защото той се будеше много често и въобще не спеше спокойно, след като го преместихме пак си се буди, събира си завивки и играчки и се мести при нас .................положението е изпуснато от всякакъв контрол. ooooh!

# 4
  • Мнения: 7 831
Малкия беше на 3 или 4 месеца (не помня точно). Големия бързо се научи изобщо да не се буди от малкия, а малкия да не се буди от баткото. Разликата им е 2г.
Успех в избора.

# 5
  • Мнения: 705
павел беше на около 1г когато отиде да спи при симона. много рядко се будят един друг, въпреки че той доста крещи през нощта понякога. тя е много внимателна и говори тихо, когато си ляга, но ако се събуди от кошмар или нещо друго през нощта също рядко го буди. понякога се налага някой от нас да легне на другото легло в стаята при тях за час-два, но общо взето се търпи!!! Успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 830
Първата ми дъщеря докато се будеше нощем за храна и други ревове , спеше в нашата стая . Престана на 8 месеца . Тогава я преместихме да спи сама в детската стая.
Когато се роди малката , пак така спеше при нас докато се будеше нощем - това беше до 6-тия месец . Като престана , веднага ги събрахме и двете в детската .
Разбира се , случваше се някоя от тях да се буди , или да се разплаче нощем , никога не са си пречели , а и понеже вратите са отворени винаги , аз тичам веднага.
Разликата им е 2 год. и 8 месеца.
От една седмица са на двуетажни легла  Simple Smile   
Спят с удоволствие в тяхната си стая и никога не са настоявали да спят при нас.

# 7
  • Мнения: 1 069
 А сега де, не си спомням! Когато малкия се роди, големия /1г и 6м/ спеше сам, а ние тримата в спалнята. И така докато им се поизравниха режимите. За известно време спяхме всички в спалнята. Големия беше на 7, а малкия на 6г, когато им обзаведохме детската стая с нови мебели и оттогава спят сами.

# 8
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми спи сама откакто стана на 2 месеца. Бебока го преместихме при нея като стана на 3 месеца. Разликата им е 2г1мес.
Забравих да отговоря на единия въпрос - добре им понесе Grinning Каката беше супер щастлива, бебока започна да заспива сам от момента в който го сложихме при нея, а си мислех, че с него ще бъде много трудно, защото за разлика от сестра си той много обичаше да го люлеем. Сега и двамата заспиват сами в стаята без проблеми, а ако бебока мрънка, каката му пее или му шътка. Оправят се сами Grinning

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
малката беше на година и 7-8 месеца. дотогава всяка спеше в отделна стая, но малката се будеше по няколко пъти нощем. след като ги събрахме, започна да спи много по-спокойно. лягаха двете, четях им книжка и после си заспиваха. верно, че по някое време до към петгодишна малката пристигаше в нашето легло, но тихо и кротко си лягаше и заспиваше веднага. и до сега - на 11 и 9 години, въпреки, че си имат отделни стаи, рядко спят разделени.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Още не сме ги събрали. В детската има две легла, но се страхувам, че малката(1г. 7м.) ще пада от такова легло, защото тя много обикаля кошарата си, докато спи. Може би догодина ще ги съберем.

# 11
  • Мнения: 118
 И ние още не сме ги събрали . В детската кревата е двуетажени  и баткото спи на горния етаж .Малката е на година и 2 м. , а големия на 7г. .Като се замисля причината да не са заедно в една стая е , че баткото става рано за училище , а сестра му обича да си поспива. Можеби догодина когато  и тя тръгне на ясла ще ги събера.

# 12
  • Мнения: 1 547
Големият беше на 2г. и 8м., малката беше на 10 месеца - преместихме я веднага, след като се отби. Не сме имали проблеми със заспивания и събуждания, синхронизираха се много бързо.

# 13
  • Мнения: 137
Мойте си спят в една стая от както са се родили. Големият не се будеше изобщо, когато малкия плачеше или ставах да го храня. Деляла съм ги в различни стаи само когато са били болни. Друг е въпроса, че аз също спях при тях.

# 14
  • Мнения: 3 360
До преди седмица бяхме всички в една стая-сега вече децата са отделно Hug/на 6г каката и  1г и 7м малката/Проблем никакъв!

Общи условия

Активация на акаунт