Дълъг цикъл

  • 33 783
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мили мами,

Аз съм новак в този форум, но наистина е страхотен. Готварските рецепти са супеееер   А и е толкова мило да можеш да споделиш със сродни души разни ежедневни болежки - телесни и душевни.
Проблема ми е, че от доста време имам по-дълъг от нормалния цикъл - 9, 10, 11 дни. Не е обилен, напротив, в началото и в края е съвсем символичен, но така или иначе има го. Преживяла съм конизация на шийката на матката, след нея продължително следене с цитонамазки на всеки 6 месеца. Преди точно една година ми правиха диагностично абразио - всичко си беше ОК./като изключим факта, че ме заразиха с хепатит С, но с късмет и много помощ се излекувах и от него/. След абразиото нещата с цикъла се бяха нормализирали, но от два месеца пак се върнах в старото положение. Сега се страхувам да отида при старата си гинеколожка, защото не съм съвсем сигурна дали не съм се заразила с хепатита в частния и кабинет или в болницата.
Ще съм много благодарна, ако някоя от вас има подобен опит и може да сподели решение или поне да ми даде идея. Не мога да пия хормонални таблетки - заради хепатита.
   

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А хормонално изследване правила ли си?
Моя цикъл след второто раждане стана по 18 дена (точно) и вече 3 години не мога да го нормализирам.

# 2
  • Мнения: 3
От раждането на моя син е минало много време - 14 год ...така че това няма отношение. По-скоро можем да си говорим за ранен климактериум - на 37 и 1/2 годинки съм.  Не съм си правила. Докторката ми не ми препоръча нищо, а може би си права, защото пих Цилест / пак по препоръка на същата лекарка8 и наистина се нормализираха нещата. Но сега тази стратегия е неприложима, както споделих заради хепатита.
Какви са хормоналните изследвания - кръвни ли? и какви хормони се проверяват?

# 3
  • Мнения: 3 457
аз знам ,че след третия ден можеш да пиеш витамин Ц за спиране-май по 3 пъти по 3 хапчета newsm78

# 4
  • Мнения: 229
моя цикъл също е много по-дълъг след раждането и много по-обилен на ендокринолог ли се ходи, на мен не ми направи особенно значение защото преди раждането пък почти го нямаше.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какви са хормоналните изследвания - кръвни ли? и какви хормони се проверяват?
И при мен нещата се оправят временно от хормонални препарати.
Изследват се 6-те полови хормона. Да, взимат кръв.

аз знам ,че след третия ден можеш да пиеш витамин Ц за спиране-май по 3 пъти по 3 хапчета newsm78
Това ще намали кръвотечението, но не е безобидно. И не решава проблема.

моя цикъл също е много по-дълъг след раждането и много по-обилен на ендокринолог ли се ходи, на мен не ми направи особенно значение защото преди раждането пък почти го нямаше.
Ходи се на гинеколог, ако той прецени ще те прати на ендокринолог.

# 6
Да имам опит с хепатита, защото и мен така ме заразиха, но как се излекува?

# 7
Направиха ми биопсия на шийката на матката в онкото в Стара загора и тъй като не са ми преливали кръв и не съм наркоманка смятат, че така съм са заразила от манипулацията .Прекарах един курс на лечение, но безуспешен.И сега незнам какво да правя.По време на първата ми бременност ми го откриха хепатит С и бремонността ми завърши с мъртвораждане.Мечтая си за бебе и незнам дали да не опитам отново.Незнам какви са рисковете, а вече след раждането се подлагах на лечение безуспешно .Нямам време да чакам на 30 години са .Помогнете ми ако знаете нещо.

# 8
  • Мнения: 2 700
Скоро една приятелка (39 г.) сподели, че има подобен проблем и че била питала на профилактичен преглед гинеколога на какво се дължи. Отговорът в нейния случай бил "предкритическа". За сведение (или за сравнение) тя била загазила на 11 години. Приятелката ми твърди, че "течението" (нарича го така, защото било символично) спирало с витамин С.

# 9
  • Мнения: 4 324
Аз не знам за излекувани от хепатит С. kasmetkata съжалявам Sad Доколкото знам бременност и хепатит С са много лоша кобинация Sad

crazymum а цикъла ти с каква продължителност е?
По принцип е добре да направиш хормонални изследвания - между 3 и 5-ти ден. FSH, LH Естрадиол. Чак след като излезнат резултатите, може да се говори за менопауза, за сега не си поставяй диагнози сама Wink

Малко кофти ама дай повече разяснения, тези 10, 11 дни менструация - как започват - с кървене или със зацапване и как завършват?

# 10
  • Мнения: 3
Аз не знам за излекувани от хепатит С. kasmetkata съжалявам Sad Доколкото знам бременност и хепатит С са много лоша кобинация Sad

crazymum а цикъла ти с каква продължителност е?
По принцип е добре да направиш хормонални изследвания - между 3 и 5-ти ден. FSH, LH Естрадиол. Чак след като излезнат резултатите, може да се говори за менопауза, за сега не си поставяй диагнози сама Wink

Малко кофти ама дай повече разяснения, тези 10, 11 дни менструация - как започват - с кървене или със зацапване и как завършват?


[/quote]

По повод на хепатит С и бременност - за съжаление наистина е лоша комбинация. Но за излекувани - има. След първоначалното заразяване организма на не-повече от 15% от заболелите успява да се пребори с вируса. Моя случай е такъв. Останалите трябва да се подложат на лечение с Интерферон. Шансовете за излекуване в този случай са около 50%.
А по повод на моя гинекологичен проблем - в началото започва със зацапване - 1 - 2 дни, после си е нормалния цикъл, а полследните 1 -2 дни отново е или много слабо кървене или понякога зацапване.

# 11
  • Мнения: 206
здравей
препоръчвам те да отидеш на гинеколог,да направят изледвания и най важното е че
как е ендометриума,колко е дебелината?
дали ще се наложи абразио...
ако всичко е ок,пиеш хапчета,и ще се нормализира.
не се тревожи

# 12
  • Мнения: 4 324
За менструация се брои първият ден с кървене.
Зацапването не се слага към дните ...!

Наистина е добре да посетиш леак и да си пуснеш изслдвания!

Успех и късмет

Общи условия

Активация на акаунт