Дайте ми съвет не мога да забременея

  • 10 634
  • 31
  •   1
Отговори
Здравеъте момичета!
От много време чета форумите и накрая реших и аз да искам малко помощ от вас, ако някой може да ми помогне.
От 2 години се опитваме да правим бебе но все не идва. Направихме хормонални  изследвания, спермограма всичко е ок, но нямам овулация където разбрахме от БТ и моята лекарка реши да ми направи лапароскопия, но личната лекарка не ми даде направление за да постъпя в болница, защото искаше второ мнение и така отидох на друг лекар. Сега той ми предлага да се види дали имам овулация като направим фоликулометрия и така незнам какво да правя кого да слушам и много съм объркана. моля ви да ми дадете съвет предварително ви благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 1 247
Мила N_isa. И ние повече от година искаме бебче, но все още не се получава. Sad
И все пак няма място за отчаяние както при мен, така при теб и останалите момичета във форума, които също искат да забременеят. Hug
На първо място искам да ти кажа-спокойствие, спокойствие и пак спокойствие. И аз имах проблеми с овулацията по едно време. Ходих по доктори, но нещата се оправиха, когато се поуспокоих. Сега поне с овуто всичко е наред. Добре си решила да се консултираш с лекар, но когато се довериш на някой гинеколог е добре да посещаваш само него, защото иначе наистина може съвсем да те объркат. От друга страна при някои момичета не всеки месец се получава овулация-може да си си напълно здрава, но да си пропуснала някой месец.  newsm10.
Пък дори и да има проблем с нея, ако всичко друго е наред, а сигурно е така има хапченца, които много лесно могат да я стимулират-твоя доктор ще ти ги изпише, ако се наложи, така че не е болка за умиране. Не се отчайвай. Желая ти много късмет в бебеправенето и разбира се да ни се похвалиш с  EFP preggo

# 2
  • Мнения: 820
Нека по-запознатите момичета да се изкажат, но според мен ако съмненията са наистина, че няма овулация по-добре направете фоликуметрия. Лапароскопията цели да се диагностицират други проблеми, не дали има или не овулация.

Коя е таз лекарка, която ти постави диагноза "липса на овулация" по графиките базална температура? Това е абсолютно непрофесионално, да бягаш от нея. Най-добре не си губи времето повече и посети клиника по стерилитет.

Успех!

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 18:30 от Didka_M

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравей   bouquet
Това е горе-долу реда за изследванията, които би трябвало да си направиш, щом опитвате от 2 години.

1. Спермограма - в клиника по стерилитет, има много опарили се от некоректно направени в обикновени клиники.
2. Фоликуметрия. (Как така ще ти определи дали имаш ову или не, само на базата на графиката ти?  #Crazy newsm78 Графиката показва кога би трябвало да има овулация, но не и дали е имало!!!)
3. Тест за проходимост на тръбите.
4. Репродуктивни хормони.

Успех!!!

# 4
  • Мнения: 2 120
Как разбрахте, че няма овулация?
Иди и на друг лекар, но този път специалист по стерилитет.

# 5
  • Мнения: 1 209
Моето мнение е, че дали имаш или нямаш ову е най-добре да го установи доктор от клиника по стерилитет, като те проследи поне един два цикъла...

Успех  Praynig

# 6
  • Мнения: 1 942
Аууу сякаш мой постинг чета  Hug Да, всеки ми клатеше глава и ми викаше "без лапароскопия няма да стане"  Confused, но реших преди това да пробвам хомеопатия. И стана  Laughing Лекарството се казваше Фоликулинум с потенция 5, но е редно да се срешнеш с хомеопат. Лекарката, от която аз съм доволна е д-р Маркова и се намира във Видин.
Ще успееш! Пробвай всичко друго преди операцийката  Hug

# 7
  • Мнения: 520
Мойто мнение е да отидеш в специализирана клиника по стерилитет и там наистина ще те насочат какви изследвания да направиш и според мен фуликулметрията е много по точна от меренето на БТ. Аз лично се лутах година и половина по различни д-ри докато не попаднах в този сайт и не разбрах ,че съм тръгнала в грешна посока . После отидох в такава клиника направих си необходимите изследвания , полекувахме се с мъжа ми и след още година и половина забременях,но бях попаднала на точния лекар. Желая ти успех! Peace

# 8
  • Мнения: 174
Лично мнение

1) Освен ако не съм 100% убедена в компетентността на даден лекар ВИНАГИ искам 2ро и дори 3то мнение ако става въпрос zа нещо толкова серьоzно като скопии и операции
2) Графиките на бт са много мощно диагностично средство и повечето лекари тръгват именно на тяхна баzа да тарсят проблеми с овулацията (ако имате поне 6 графики, компетентните лекари не правят иzводи върху по малко)
3) Определени иzменения в бт графика са симптом на ентометриоzа

Ето ви статията
Fertil Steril. 1990 Dec;54(6):1028-31. Links
Basal body temperature and endometriosis.
Chai S, Wild RA.
Department of Obstetrics and Gynecology, Hershey Medical Center, Pennsylvania State University, Hershey.

This investigation examined the association between pelvic endometriosis and altered basal body temperature (BBT). The study population consisted of infertile women who have been diagnosed as having endometriosis.
A significant association was found between the presence of pelvic endometriosis (without previous treatment) and the appearance of a late decline in BBT during the early follicular phase of the menstrual cycle. A temperature greater than 97.8 degrees F on the first 3 days of menses is associated with pelvic endometriosis. The findings of this study support the early clinical diagnosis of endometriosis in infertile women. Basal body temperature chart analysis may be useful as a clinical adjunct when endometriosis is suspected.

Пълния текст на статията не е достъпен zа широка публика

4) Неzависимо от 3, ако бях на твое място щях да настоявам да неиваzивни методи на диагностициране докато не стане кристално ясно че беz лапароскопия не може

5) Личен опит. Ние правихме опити zа бебе от 2005 и също ме готвеха zа лапароскопя понеже според лекаря ми вс. останало ми било наред, а аz вzех че zабременях около нова година "беz помощ". В момента съм в 8ма седмица. (имам усложнения и 70% вероятност да zадържа плода  Praynig , но това е друга тема)

Успех   bouquet

# 9
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Здравей!
Кажи откъде си за да те ориентираме към клиника по стерилитет.
Спермограмата къде е правена?
Преди да се направи лапароскопия има и други изследвания - фоликуметрия, цветна снимка на тръбите.

След 2 години неуспешни опити е редно да се потърси къде е проблема. Спокойствието няма да помогне ако има органичен проблем, моля ви НЕ давайте такъв съвет на хора, които опитват с години и не става. Няма нужда да се губят напразни надежди и време. Пък и не знам как се успокоява човек в подобна ситуация, аз лично не бих могла.

# 10
  • Мнения: 7 718
N_isa, отдете в клиника по стерилитет - направи фоликуметрия, спермограма, пък после ще мислиш. Откъде си?
Nanny Ogg, няма нужда от статиите, заемат място, това не е специализиран медицински форум,  давай конктретен съвет. Laughing

# 11
Zdraveite! Na skoro razbrah za tozi sait mnogo se zaradvah za6toto ve4e 6te ima s koi da si spodelqm. Iskam da vi zapoznaq s moq problem:ot 4etri godini i polovina sam ymajena i ne moga da zabremeneq. Parvite godini si se lytah po na6ite si lekari (Goce Del4ev), ot tqh nikoi ni6to ne mi obqsnqva6e, nito pak mi dava6e naprvlenie za Sofiq. I taka do minalata godina kogato edna kolejka mi dade adresa na edna lekarka ot Sofiq. Otidoh pri neq i tq mi obesni nai obstoino kakvo mie. Kaza mi 4e imam polikistozni qi4nici i zapy6eni trabi, i samo 4e 4rez operaciq 6te se opravq ina4e sam nqmam nikakav 6ans. Re6ih da ne se hva6tam za neinoto mnenie kato odavnik za slamka i za tova otidah i na dryg doktor. Toi mi kaza sa6toto kato diagnostika, no mi prepora4a laparoskopiq, kato mi obqsni 4e laparoskopiqta e po savremenna procedyra ot operaciqta. I tova e moqt vapros: za6to parvata lekarka mi prepora4va operaciq(plastika na trabi i qi4nici) i kazva 4e laparoskopiqta ne mi var6i rabota,a vtoriqt mi kazva che laporoskopiqta e po savremenen metod? Az nemoga da razbera kakva e razlikata mejdy dvete i koi mi kazva istinata???... Molq ako nqkoi moje da mi dade savet dami pi6i !!!!!!

# 12
  • Мнения: 2 381
Ани 84, с цветна снимка ли установиха запушване на тръбите?
Насочи се към клиника по стерилитет. 5 години са много.

ПС Трудно се чете латиница.

# 13
  • Мнения: 820
Ани, как ти откриха запушване на тръбите, ако са те гледали само на ултразвук това не е възможно да се установи, прави се специална снимка с поставяне на контрастно вешество. Наи-доброто решение е да посетите някоя от клиниките по стерилитет. Пет години са много не си губете повече времето.

Моля те да пишеш на кирилица, действително трудно се чете.

# 14
Много ви благодаря за бързите отговори.
Аз съм от Пловдив, където Жабчето питаше.
Сега отивам при друг лекар където той ми каза че требва да направим Фоликулометрия  и се надявам всичко да е наред още веднъж ви благодаря

Общи условия

Активация на акаунт