Риба и мляко

  • 5 867
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Утре ще давам за първи път риба на моята щерка. Купих филе от хек и смятам да й сготвя рибката с картофки и моркови. Обаче едно не ми е ясно - дали рибата се смесва с млечни продукти newsm78 Например, ако сутринта й дам попара със сирене, на обяд риба, а вечерта кисело мляко или Аптамил има ли това някакво значение newsm78. Аз от малка си знам, че мляко и риба не се смесват, но на едно хранене, а не за целия ден. Много объркано стана, но дано сте ме разбрали Hug Пишете вашето мнение по въпроса  bouquet

# 1
  • Мнения: 532
Не съм чувала да не се смесват мляко и риба.От както започнах да давам риба, винаги си я пиела АМ суртин и вечер ,а през деня е яла попара със сирене.Според мен няма проблем

# 2
  • Мнения: 772
аз знам за солена риба и яйца.предполагам че не е проблем ако са в различни хранения.от попарата  до обед ще е минало доста време.
сега ми светна че и аз утре ще давам рибя за пръв път Mr. Green-само че на супа Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
Рибата не бива да се смесва с млечен продукт на едно ядене. Иначе ако са на отделни приеми-няма проблем.

# 4
  • Мнения: 887
Не смятам,че има проблем. Давала в един ден,(но в различни храненеия)риба и мляко.Даже на сина ми купувам риба на Хип,в която има сметана и на Семпер,в което има мляко.Когато давам обаче риба и каквото и да е друго месо в същия ден не давам жълтък.

# 5
  • Мнения: 532
А добре може ли да обясните защо не се дават на едно хранене?

# 6
  • Мнения: 887
Рибата не бива да се смесва с млечен продукт на едно ядене. Иначе ако са на отделни приеми-няма проблем.
Защо тогава в рибните пюрета на Хип и Семпер например има мляко или сметана? newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 15 216
Ето една тема от преди време по този въпрос:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126794.msg2351901#msg2351901

# 8
  • Мнения: 27 524
Трябва да минат 4 часа между двете.

# 9
  • Мнения: 46 492
Едно време доста търсих, но не открих много по въпроса  Tired

Изводът, до който стигнах е, че човек НЕалергичен към мляко и риба, погълне ОГРОМНО количество от двете, евентуално може да се стигне до ... повръщане  Laughing

За съжаление не пазя всичко, което намерих тогава, само тази темичка, в която "doktorka" беше така добра да порови за информация по медицинските източници, изводът й:

"... няма в литературата(медицинската-Medline i NIH) описана "crossreaction" на риба с мляко..."

Ние вкъщи ги комбинираме от тогава, на детето също давам, да чукам на глава, не е имало последствия  Peace

# 10
  • Мнения: 361
Благодаря ви момичета за отговорите  bouquet  bouquet  bouquet
А по колко риба слагате в домашно приготвените пюрета newsm78 и когато давате за първи път такова пюре само малко ли давате или направо си храните детето с цялото количество newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 672
Аз не ям риба и затова доскоро не знаех за това.На сина ми преди време съм давала риба на обяд,като преди това е пил АМ и на следващото хранене пак е пил АМ...не е имало проблем
Но наскоро прочетох една тема ,май на Блонди беше newsm78,че се обринала от комбинацията м/у двете...
Затова вече гледам да внимавам с млякото и рибата,поне при детето...

# 12
Риба не се смесва с млечни продукти в едно хранене. Иначе и аз давам попара, на обяд риба, а за вечеря картофи със сирене и АМ.

Общи условия

Активация на акаунт