Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

при ОП

Понеже е пости, пак реших да ви преложа нещо, пък понеже не съм фен на мерките, следвайте инстинкта си  food002

Задушава се в тенжерка масло, лук, червена пиперка, чесън, чаена лъжичка куркума, толкова синапено семе, половин ч. л. кимион и четвърт джинджифил. Оцветява се лука и се прибавя купичка измита леща, вода, сол и като се посвари лещата и купичка грах. Слагам накрая и магданоз и става вълшебно  thumbs
Ако някой се престраши да го сготви това чудо, чакам отзиви Drunk
Цитирай

Sofia

Афродита мила, да си жива и здрава!

Срам не срам да си призная, ако щете вярайте, през целия си живот досега само кафе съм варила.
 Coffee И дето отскоро покрай захранването се "упражнявам" със супички и пюренца на гърба на горкото детенце, ама там особенна технология и подправки няма.....

Та купих и аз, заради постите онзи ден една леща /видях, една жена да взима и ....като жабата дето видяла да подковават коня Smile) /  Обаче като се прибрах изпаднах в голям размисъл...че се вари е ясно, но КАК... Thinking

Тъкмо реших да питам мама или свеки /да са живи и здрави/ и гледам на Афродита рецепта...."това е сигурно висш пилотаж" -мисля си, ама като не знам рецепта за начинаещи и запретнах ръкави...

Няма да споменавам, колко време ми отне..., че сигурно ще умрете от смях, но финализирах упражнението точно преди "скъпия" да си дойте И ГО ИЗНЕНАДАХ ЖЕСТОКО...

В началото гледаше скептично и подозрително, пусна и хаплива забележка /понеже е месар, а и както казах не готвя/, ама после не можа да се спре......
Сега му е тежко и пуфти, но очевидно е доволен. Roll Eyes

Заради вашите рецепти ще се науча да готвя, ей Smile))

Накрая само да спомена, че нямах синапено семе и курмума, затова сложих мъничко Дижонска горчица и соев сос - не знам до колко променя основната идея, но и така става.
Цитирай

при ОП

cheeky006   cheeky006   cheeky006   cheeky006   cheeky006 Ааааа, Еlsi, ти ме разби   applauseuu   applauseuu   applauseuu Радвам се, че е успешна лещата, ама тя от индийска станала май китайска със соевия сос ukliam1  ukliam1  ukliam1 Нищо, най-важното е, че любимият, тъй както е месар я е харесал.
Браво, браво  superuu   superuu   superuu
Сега ще пусна и рецептата за обикновена леща flower2
Цитирай

Sofia

Афродита ,направих лещата и да ти кажа стана доста  сполу4лива , щом свеки германка я хареса , значи съм се справила  Very Happy
Цитирай

при ОП

Цитат на: NaNa
Афродита ,направих лещата и да ти кажа стана доста  сполу4лива , щом свеки германка я хареса , значи съм се справила  Very Happy

Много се радвам, че си успяла и, че съм ви била полезна Laughing  Exclamation
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.