какви храни при разтройство

  • 1 236
  • 12
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
кики се разболя в неделя и няколко дена беше с повръщане и разтройство.от вчера е по добре и вече си хапва с удоволствие.обаче е на диета и яде само попара без масло и варени картофи.незнам какво мога да и давам  още,че  това меню започна да й омръзва вече.дайте идей

# 1
# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ориз  Peace

# 3
  • между град и село
  • Мнения: 212
безмлечни каши,лечебна хумана, морков и картоф с ориз на супичка,нишесте натурално варено с вода.

# 4
  • Мнения: 2 553
безмлечни каши,лечебна хумана, морков и картоф с ориз на супичка,нишесте натурално варено с вода.

Съгласна съм с dodko . Също така може да даваш пюре от шипки  Peace

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
безмлечни каши,лечебна хумана, морков и картоф с ориз на супичка,нишесте натурално варено с вода.

Съгласна съм с dodko . Също така може да даваш пюре от шипки  Peace


По-добре чай от шипки, отколкото пюре, колкото и да е запичаща шипката на пюре пак ще се раздриска детето  Peace
Само картоф, ориз, морков /без мазнина/

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
В такива периоди/а на нас ни се случват честичко Sick/караме на лечебна Хумана или Милупа,безмлечна оризова каша и отвара от ориз.

# 7
  • Мнения: 326
ориз, ябълка, сухари, обикновенни бисквити

# 8
  • Мнения: 887
Скоро видях,че има сок против разстройство на Хип.Можеш да опиташ и с него. Peace

# 9
  • Мнения: 46 428
Храни нормалнно (ако то желае, не насила), само махни разхлабващите от менюто.

Ако диарията е повече от 3 дни, направете изследване.

Това е от една стара тема за същия проблем:

Да, когато само диария е проблемът, диета не се препоръчва. Обикновено тя просто удължава боледуването. Идеята е, че вирусите трябва да се изхвърлят от организма с диарията - колкото по-бързо, толкова по-добре... Минава се на обща храна, избягват се единствено много мазно, много сладко, прясно мляко. Обикновено след няколко дни диарията намалява и в последствие спира от само себе си.

# 10
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
мерси момичета за бързите отговори.сега купих банани и ябълки и следобяд ще хапнем от тях.

# 11
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Пробвай с печена ябълка. Мобе да е 'бабешко', но навремето мен така са ми оправили разстройството, след като 2 седмици сме лежали в болница с майка ми и лекарите с нищо не помогнали.

# 12
Печена ябълка със сухар. Хем е вкусно, хем лечебно.
Оздравявайте скоро!

Общи условия

Активация на акаунт