Помогнете за ДВД-то ми

  • 738
  • 12
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Имам, значи, проблем с ДВД-то - Нео е марката.
Записах си сериал на обикновени СД-та - по два файла на диск, чете си по принцип ави-та от такива дискове без проблем.
Този път обаче - не.
Ако отворя дисковете на компютър, ги виждам нормално - примерно имената са
01.01.avi
01.01.srt
01.02.avi
01.02.srt

А като го сложа в ДВД-то виждам
00.00.avi
00.00.srt
00.00.avi
00.00.srt

И това нямаше да е чак такъв проблем, ако поради еднаквите имена на файловете (според него) не ми слагаше субтитрите на първия файл по дифолт към втория филм...

Четох упътването, рових дистанционното - нищо не постигнах.
Hepl. Hpel. Пфу. Помогите, друзя!

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Не знам защо така ги чете, не ми се е случвало Confused
Една идея, ако никой не знае и не се оправиш по друг начин - ако запишеш всяка серия avi+srt в папка, би трябвало да виждаш две папки и да не бърка субтитрите Sunglasses

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Една идея, ако никой не знае и не се оправиш по друг начин - ако запишеш всяка серия avi+srt в папка, би трябвало да виждаш две папки и да не бърка субтитрите Sunglasses
Да, другия път така и ще направя... а сега ме е страшно яд, защото нашатках три диска и на всички имам 00.00.ави и 00.00.срт х2 Confused

# 3
  • Мнения: 91
Много често се случва и при нас.Затова си купувам презаписваем диск да не ме е яд,че съм поразила cdто.Мен друго ме е яд- няма вече от къде да си дърпам филмчета.... #Cussing out

# 4
  • Мнения: 2 161
Трябва да са в отделни папки.Важно е също субтитрите и ави файлът да са идентични.Една точка да има повече в субтитрите или интервал-няма да ги прочете двд-то.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Трябва да са в отделни папки.Важно е също субтитрите и ави файлът да са идентични.Една точка да има повече в субтитрите или интервал-няма да ги прочете двд-то.
Е, това за папките занапред ще го имам предвид.
Не ми е ясно как ги вижда ДВД-то обаче - имената са идентични (на .ави и .срт), и двата филма са с различно име - т.е. цифрите, обозначаващи епизодите, са различни - а той все 00.00 ги докарва Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 161
Трябва да са в отделни папки.Важно е също субтитрите и ави файлът да са идентични.Една точка да има повече в субтитрите или интервал-няма да ги прочете двд-то.
Е, това за папките занапред ще го имам предвид.
Не ми е ясно как ги вижда ДВД-то обаче - имената са идентични (на .ави и .срт), и двата филма са с различно име - т.е. цифрите, обозначаващи епизодите, са различни - а той все 00.00 ги докарва Rolling Eyes
Бу,не мога да разбера.
Дай пример.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Бу,не мога да разбера.
Дай пример.
На всеки от трите диска съм записала по 2 серии от сериал (Лост в случая).

Lost.S02E20.HDTV.XviD-LOL.avi
Lost.S02E20.HDTV.XviD-LOL.srt
Lost.S03E00.HDTV.XviD-LOL.avi
Lost.S03E00.HDTV.XviD-LOL.srt

и на другите дискове съответно
Lost.S03E01.HDTV.XviD-XOR.avi
Lost.S03E01.HDTV.XviD-XOR.srt
Lost.S03E02.HDTV.XviD-XOR.avi
Lost.S03E02.HDTV.XviD-XOR.srt
и т.н.

т.е. името на субтитрите и съответната серия съвпадат 1:1; имената на двете серии (и на двата субтитъра) са различни.

Като отворя СД-то на компютър - ми ги показва точно както са записани; съответно в плейър на компютъра тръгват както си трябва - всяка серия със свои субтитри; чете и показва имената им както са записани.

А ДВД-то вместо имената, показани по-горе
показва
Lost.S00E00.HDTV.XviD-LOL.avi
Lost.S00E00.HDTV.XviD-LOL.srt
Lost.S00E00.HDTV.XviD-LOL.avi
Lost.S00E00.HDTV.XviD-LOL.srt

т.е. показва ги като еднакви файлове, записани по два пъти. И докато все пак мога да посоча от дистанционното втория файл (който дефакто се явява Lost.S03E02.HDTV.XviD-LOL.avi примерно, а не Lost.S00E00.HDTV.XviD-LOL.avi), не мога да му посоча с кои субтитри да тръгне и то автоматично посочва субтитрите, които според него вървят с името на .avi файла - т.е. субтитри от серията, която е записана първа от двете на диска.

Разбираемо ли го обясних?

# 8
  • Мнения: 2 161
Само не разбрах,слагаш ли всяка серия в отделна папка.Например:
Папка 1-Lost.S02E20.HDTV.XviD-LOL.avi
               Lost.S02E20.HDTV.XviD-LOL.srt

Папка 2-Lost.S03E00.HDTV.XviD-LOL.avi
               Lost.S03E00.HDTV.XviD-LOL.srt

Просто всяка серия със субтитрите си трябва да бъде в отделна папка.Ако диска ти,например,събира пет серии,то трябва да имаш пет папки и всяка от тях си я отваряш като отделен филм.Дано да сме се разбрали.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Само не разбрах,слагаш ли всяка серия в отделна папка.Например:
...
Просто всяка серия със субтитрите си трябва да бъде в отделна папка.Ако диска ти,например,събира пет серии,то трябва да имаш пет папки и всяка от тях си я отваряш като отделен филм.Дано да сме се разбрали.

За в бъдеще това с папките ми се изясни.
На тъй записаните досега дискове всичко е наедно - т.е. не е в отделни папки. Ако беше - нямаше да имам този проблем със субтитрите.

# 10
  • Мнения: 2 161
Гарантирам ти,че ако ги слагаш в отделни папки,няма да имаш проблем със субтитрите.И на всяка цена трябва да внимаваш между заглавието на ави файла и субтитрите да няма никаква разлика.Дори една точка по-малко или повече е причина да не тръгнат субтитрите.също така,към някои филми има картинки.Ако сложиш картинката в папката с филма и субтитрите и ако картинката е със същото заглавие,както другите два файла,също може да не ти излязат субтитрите.Просто двд-то започва да се "чуди" кой точно файл да прочете.Имам предвид между субтитрите и картинката.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Шанел, много мерси Simple Smile Тези неща ги знам, макар че не пречи да си ги припомня.
Това, което ме диви мен е - защо не 'вижда' истинското име на файловете, а слага някакви други и при това еднакви имена?

# 12
  • Мнения: 2 161
И на мен ми е чудно .Но ти като си ги правиш в папки,изобщо няма да е нужно да са номерирани самите серии.Ако папката ти е,например,СД 1,вътре филмът ти може да е преименуван на 1.avi и 1srt.,например.Аз така ги правя по принцип.Номерирам си папките като СД1,СД2.... и вътре самите файлове ми е все тая как ще се казват.но виждам,че ти си наясно с нещата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт