защо мразите антибиотиците?

  • 4 363
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Да ги мразя-не,в никакъв случай.Просто трябва да се приемат само при нужда,а не при всяко кихване и секрет от носа.

# 16
  • Мнения: 17 407
Да, всички го знаем това, което сте написали! Обаче понякога просто няма как- вирусна инфекция, наслагва се и бактериална и т.н. И не всеки организъм се справя без антибиотици, особено децата.А относно антибиограмата- не винаги е възможно да се изчака и за тази цел са широкоспектърните антибиотици. Не може така да се говори: за и против, мразя- не мразя!

# 17
  • Мнения: 3 461
 Синът ми получи перфорация на тъпанчето и изтичане на гной в продължение на дни ,от некомпетентно протакане и нежелание от страна на лекаря да предпише антибиотик,вследствие на което едва не оглуша. StopТака че не антибиотиците са виновни а некомпетентното боравене с тях както от страна на лекари,така и на всезнаещи пациенти. Peace

# 18
  • Мнения: 2 237
Не мразя антибиотиците като такива (те са полезни в точния случай) По-скоро съм бясна на тези дето ги предписват за щяло и нещяло без да се съобразят и помислят колко може да навреди това !Или най-малкото без да пуснат една бърза кръвна картина...
 Вече ми писна когато дъщеря ми лепне някой вирус и качи малко температура педиатърката да изписва антибиотик "За всеки случай" .Питам - докога !?  Crossing Arms

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не ги мразя. Давам, когато й се изпише АБ. Веднъж рискувах да не започна да давам по предписание и я докарахме почти до ангина. В момента давам АБ, за да не тръгне инфекцията към ушите, които са слабото й място.

# 20
  • Мнения: 1 383
Не ги мразя. Давам, когато й се изпише АБ. Веднъж рискувах да не започна да давам по предписание и я докарахме почти до ангина. В момента давам АБ, за да не тръгне инфекцията към ушите, които са слабото й място.

При някои се получава така, явно е индивидуално. С големия ми син съм си го позволявала много пъти и не е имало усложнения. С малкия обаче не става - или към ухо ще отиде, или ще вдигне температура както уж я е смъкнал преди 3 дни. Затова трябва лекарят да познава пациента добре, немалка е и ролята на майката при диагностицирането.
Няма чисто вирусна инфекция. При отслабване на имунитета от вируса се активизират и бактерии, които водят до усложнения. Затова на по-кекавите пациенти лекарите изписват антибиотици  при първата температура. Особено на по-малки деца,при които не може да се действа локално, на гърлото например.

# 21
  • Мнения: 4 392
защото не са ми вкусни Mr. Green
Сега сериозно: Момичетата вече са ти отговорили правилно. Има случаи, когато употребата им е наложителна, но за съжаление се предписват безразборно. Sad

# 22
# 23
  • Мнения: 6 164
Аз лично смятам, че е хубаво да се даде шанс на организма да се пребори сам. Но способността е индивидуална. При мен беше невъзможно. В повечето случаи като се опитам да мина без АБ, стават едни сливици, налепи, температури и чудесии, но аз от 2-месечно бебе съм тъпкана с АБ и не се учудвам. От тогава са и проблемите ми със сливиците.
Кристиан сега ми се разболя за пръв път откакто е роден (точно на 10 мес. - вчера) - червено гърло и 38.6 Т. Изписаха му Аугментин, но реших да изчакам и ако имаше Т и на другия ден (днес) чак тогава да почна АБ. Почнах Нурофен и Енгистол и Т започна да пада. Да чукам на дърво днес няма Т - 36.5. Grinning Дано минем без АБ.
Ако бях аз вече да съм с ангина.
Confused

# 24
  • Мнения: 2 818
Не ги мразя, те са полезни(особено когато се направи изследване кой точно антибиотик трябва), когато явно организма не може да се справи сам, но да се предписват без да се даде възможност на тялото само да се излекува (с помощни средства понякога, като мед, хомеопатия, чесън, лук и тн)  за мен е ...безотговорно.


(П.П. Племеницата ми е с частина загуба на слуха след употреба на гентамицин в ранна бебешка възраст... оттогава съм нащрек с тях, а както се оказа вече и алергична към един вид)

# 25
  • Мнения: 6 164
А относно гъбичните инфекции - докато се пие АБ, задължително се взимат витамини от групата В - В complex най-добре, с/у появата на гъбички. Peace

# 26
  • Мнения: 1 116
При бактериална инфекция ако не пием антибиотик до къде ще стигнем ?!

# 27
  • Мнения: 1 339
Не знам дали ги мразя или не. По-скоро ми е неприятно когато не ми предписват правилните антибиотици.
Трябва винаги да се правят изследвания за антибиотика. Аз не мога да знам от кой антибиотик имам алергия и от кой нямам  #Cussing out
Иначе съм ЗА антибиотиците когато са предписани правилно.  Peace

# 28
  • Мнения: 3 506
При бактериална инфекция ако не пием антибиотик до къде ще стигнем ?!
Зависи от инфекцията. Организмът може прекрасно да се справи с голяма част от инфекциите, пък били те и бактериални.

Антибиотиците в някои случаи спасяват животи, тъй че не мога да ги мразя. Мразя, когато ги изписват, без това да е необходимо, без дори да са спазени трите правила, които бяха изброени по-горе - доказана бактериална инфекция, антибиограма, тест за алергии. Причината - освен всеизвестните намаляване на имунитета, отслабване на организма, разрушаване на нормалната флора, алергии, резистентност и куп още странични реакции, изброени в листовката на всеки антибиотик, ако са излишни или неправилно изписани (което е редовна практика у нас), имат свойството да усложняват нещата.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 009
Защото се сдобих с гъбички Close

Общи условия

Активация на акаунт