Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 41 отговора

София

здравейте мами! имам едно "глупаво" въпросче към вас: по-лесно ли се гледа момче отколкото момиче? чувала съм например, че памперса на момчето се слага по-хлабаво за да не му се "сварят топчиците", това вярно ли е и има ли някакви други особености в отглеждането на момче - при къпане например. малко съм шашната, защото досега ми казваха че ще е момиче, а сега пък щяло да е момче и просто искам да съм подготвена в случай на момче. newsm78
Цитирай

София

според народната поговорка, най-трудно се отглеждат момче и пуйче.  Laughing
Цитирай

някьде

Аз имам момченце и не съм го чувала това за сваряването, но каквото и да имаш ако ти е първо винаги ще ти е трудно в началото! Особеносттите са единствено с забелването на пишката, ако решиш да я забелваш, защото има противоречиви мнения! И да не се оставя много да плаче, за да не се изтърси, май така се казваше!
Да ти е живо и здраво, пък каквото дал Господ! Hug
Цитирай

Varna

Единственото, което може би има разлика е грижата за пишлето  Laughing Пусни си темата в "Майки, бъдещи и настоящи"  Whistling
Цитирай

Белгия/София

Няма нищо по-различно. Нито за пишелето. То изобщо не се пипа, забелването са глупости! Къпане, гледане, памперси, всичко е еднакво. А иначе палави и кротки има и от двата пола. И честито  Love
Цитирай

имам син на 6 месеца, до този момент не бих казала, че съм имала особени трудности. Не е имал колики, не е плакал до захлас, не е боледувал.
Настроението ми подобно на твоето, беше за момиче и то защото се притеснявдах, че ще ми е по-трудно да се справя с отглеждането на малкия мъж. Сега съм благодарна и щастлива, че имам син!
Цитирай

Варна

Момче или момиче...всъщност в началото са си просто бебета. Преди да родя се наслушах на това, колко трудно се гледат момченцата. Много се притеснявах и си задавах хиляди въпроси. Ами справих се, не било толкова трудно. Като гледам приятелките ми, които имат момиченца си давам сметка, че те не правят нищо по различно  Wink
Цитирай

СОФИЯ

Едва ли има някаква разлика.Отговорността е еднаква.Може би при момчетата манипулацията,свързана със забелването е по-специфичното, което трябва да се вземе впредвид.Има обаче много противоречиви мнения.Според мен и забелването,и незабелването са еднакво отговорни,затова всеки родител трябва да реши как да постъпи.
Цитирай

Не се тормози още от сега с градски легенди  Very Happy

Цитирай

София

Не се тормози още от сега с градски легенди  Very Happy
Да ... и аз това исках да ти кажа  Laughing
Също така - да знаеш , че да имаш момченце е страхотно  Wink
Цитирай

Бургас

Също така - да знаеш , че да имаш момченце е страхотно  Wink
Peace
Цитирай

София- Младост 4

Нищо сложно в малките мъже, повярваи! Very Happy И аз много се плашех, но няма нищо страшно.Ето вече сме на 6 мес. и всичко си е наред.Относно забелването за мен колкото по  рано толкова по добре.Бавничко всеки ден по малко и малчо неразбра нищо. Моя приятелка доста късно забели ппишлето на неиното мъжленце и доста проблеми си имаше. Трудно пишкаше, винаги с плач, тя го гонеше с шише всеки път даго промива и общо взето голяма драма. Затова всеки сам решава. Хаиде успех , живо и здраво мъжленце да имаш stork-boy
Цитирай

Белгия/София

Преди даването на съвети за забелването, прочетете някъде нещо  Wink

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/
Цитирай

София

Що пък да е по-трудно с момче? Thinking
И момчетата, и момичетата искат да са нахранени, чисти и да се гушкат в мама от време на време. Не мисля, че полът е от значение.
Засега имам само едно дете- момченце, но не виждам някакви проблеми в сравнение с майките на девойки.
За забелването- вече не се забелва: има достатъчно информация из нета по въпроса: само чака да бъде намерена и прочетена Peace
Леко добременяване и още по-леко раждане!
Цитирай

Не мисля ,че има разлика в отглеждането на момиче и момче.

момчето се слага по-хлабаво за да не му се "сварят топчиците",.....
Laughing Няма страшно няма да се сварят... Mr. Green

Сигурна съм ,че ще се справиш Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 41 отговора