Овесена вода - може ли?

  • 1 274
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте,
Въпросът ми е дали мога да давам овесена вода на 6 м.бебе/до момента не е захранено с глутен/ , тъй като има запек и нищо не помага. знам, че не е хубаво но се налага да помагам с термометъра, тъй като много плаче.В момента сме на Фризо 2,от вчера и давам Фризовом.Хапва по малко и пюрета/от картоф и тиква и други зеленчуци,кайсия,праскова,банан и каша/предполагам, че тя и действа запичащо/.Когато направя клизмата, два дни след това ака нормално по два пъти на ден и на третия е пак със запек.Веднъж и дадох Дуфалак, но от него получи много болезнени газове и плака една седмица почти непрекъснато, така, че не мисля да повтарям този опит.Само с овесена вода не съм пробвала, но се въздържам заради глутена.Според вас дали мога да и дам вече?Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 46 438
Цьолиакия: "Среща се най-често в ранното детство, когато се преминава от млечна към въглехидратна храна (ако това преминаване към глутеносъдържащи храни стане преди 10-ия месец"

Прочети всичко за Цьолиакия-та и реши сама  Peace

# 2
  • Мнения: 100
Между другото прочетох, че след седмия месец отново нараства риска от алергия към глутена, т.е. да не се дава преди 6 навършени месеца, но да не се и чака много след това (съжалявам, че не мога да дам линк в момента). Те и хората си съветват, след 6 навършени след оризовата каша да се дава и овесена.

Трябва да се внимава със захранването, но не мисля, че е редно и да се прекалява с изчакването, защото това също може да има обратен ефект.

# 3
Пробвай мъничко. но от храните, които си изброила бананът също запича. Давай повече пюрета от круши и сливи. мен също ме съветваха да давам овесена вода, даже още оп 5-тия месец, но аз изчаках до 6-7-ми месец.

# 4
  • Мнения: 27 524
Подкрепям Никол.
Давай пасирана прясна круша на гладно.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 645
Дадох на 40 дни/не знаех нищо за глутена Embarassed/подейства моментално...
Не е имало проблеми при сина ми-и досега овесените ядки му действат разхлабващо,не саом водата Laughing

# 6
Моят син започна да се запича още на 3 седмица от раждането. От тогава започнах да му давам оризова вода по съвет на педиатърката ни и на петия ден вече нямаше никакъв проблем. Вече е на 4 месеца и все още му правя млякото с такава вода.

# 7
  • Мнения: 390
Дали нямаш предвид овесена вода?Че не разбрах... newsm78

# 8
  • софия
  • Мнения: 636
Не бързай с овесената вода. По-добре дай круша - сега на пазара са само вносни, което не е много полезно, но все па-по-добре. Ако не искаш такава круша - то дай плодово пюре круша. Намали приема на кашите, намали картофи, морков и спри банана. Пробвай сок от киви - също има разхлабващ ефект, а също и пюре от тиква и слива, но не смесени с ябълка или морков, а чисти. Успех! Ние също се борим със запека, но сме много малки, така че аз прилагам само топла подсладена водичка и мисиж на коремчето. Засега помага - термометър само в краен случай!

# 9
  • Мнения: 1 217
Здрасти.Калоян не беше акал 1 ден и аз се притесних-на 22 дена му направих АМ с овесена вода по съвет на педито ,3 пъти пълни пампа много.После прочетох по форумите за глутена и се шашнах,но мисля че му подейства доста добре и мисля да ползвам такава вода при спешни случаи.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Според мен пък 7 месеца са напълно достатъчна възраст за захранване с глутен  Peace

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Според мен е рано.

# 12
  • Мнения: 9 467
Според мен пък 7 месеца са напълно достатъчна възраст за захранване с глутен  Peace
Не съвсем...
А и приема няма да е като при захранване-по лъжичка-две, което вече може да стане сериозен проблем Naughty

# 13
  • Мнения: 574
Ни също се запичахме и съм давала на няколко пъти овесена вода !Помага,не сме имали проблеми! И все си мисля че всякакъв вид капки (все пак са химия) не може да са по полезни newsm78

# 14
  • Мнения: 887
На вашата възраст постепенно може да се въведе глутен ако няма наследствена обремененост.Ти реши сама.Аз лично го въведох след 6 месец и синът ми не е имал никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт