захранване от 1 месец - "ЗА" и "Против"

  • 6 707
  • 172
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 942
Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!!
Моето дете е горкото, че на 8 месеца е основно на кърма.

Ти ще си прецениш най-добре, като преди това прочети добре защо някои са Против и защо други са За. Лично аз съм против ако не друго, то като гледах детето си на 1 месец, то още е полу-човек, дето не знае на кой свят се намира къде ти да му давам сокчета, просто не ми се вместваше никак си, да не говорим, че никой не ме е карал! Даже майка ми преди 30 години е чакала до 6 месеца, за да ме захрани и като й казах, че днес някои дават сокчета на 20 ден, стана  #Shocked #Shocked   #Crazy
И моето и то горкото Sad Я си смени педиатъра и не си създавай главоболия Peace

# 31
  • Мнения: 7 091
Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!! 

И аз  така казвам на такива майки като теб, ама всеки сам си преценява и си носи последствията от преценките разбира се. Въпреки това ти пожелавам да нямаш последствия от твоето решение, защото аз самата си тегля от моето толкова ранно захранване вече десетилетия, така че преди да съжаляваш някого, информирай се. Аз за себе си използвам други принципи, различни от "на Пенчо нищо не му стана, дай и ние", защото на много Генчовци и Марии може и да им е станало, но ти няма как да знаеш докато не ти мине през главата  Peace

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 21:25 от Tandoori

# 32
  • София
  • Мнения: 1 057
Твърдо Против!

Уважаема dessichka възползвай се максимално от информацията в библиотеката на този форум и сама прецени дали е правилно, да тормозиш пригодения само за кърма бебешки стомах със сок...

Както са ти казали вече - сменяй педиатъра

# 33
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Горкото то, на мама бозайничето! Ако не си запозната Маик, вземи прочети и за другите видове бозайници в природата как отглеждат малките си. Просто след такива реплики си представям едно теленце, току що отелило се как пасе сено. Ти такова чудо виждала ли си? А сокове, каши, луканки и кюфтета цял живот ще яде.
ПРОТИВ!

# 34
  • Мнения: 5 500
Сменяй педито! Не знам дали ще послушаш, щото аз навремето не слушах, а слушах педката!
Аз с първото дете не го смених и захраних рано, не знаех за този форум още, ама това беше преди 3 и кусур години! Много пъти съм писала, че давах картофено пюре на 4 месеца, а той милия не знаеше как се дъвче, голямо мъчение го мъчих! Колко съжалявам няма смисъл да казвам! Давах сокчета на 40 дни, резултат отвратителни колики, ама педито така казва! Да, педито каза и да не кърмя и аз слушам, че ще ми оздравее бавно детето от жълтеница! От такива смотани педки си мъчим децата!!! И тоя израз: ама, педито така каза, подлудявам сега като го чуя!
Защо да почваш от сега, ще остане милото без да е вкусило сок през живота си ли? Или картофи? Дето вика мики, цял живот има пред него!
Всички знаят, че кърмата е най-полезна и в нея има всичко, ама всичко нужно на детето! Защо да даваш сок?
Ако едно педи ми отговори на тоз въпрос ще го почерпя! Ама те са като машини, четат и проповядват после без да мислят!
После на нащо педи като й казах, че съм чела, че съм можела да кърмя ми се разсърди, обяви ме за неблагодарница!!!
На всички педита им плащат, то е от явно, по-явно, от компаниите за АМ и детски храни!
Аз: ще кърмя
Тя: не, няма да оздравее бързо от жълтеницата, в нея има антитела
Аз: добре, какво мляко
Тя: Нутрилон
Аз: чувала съм, че Аптамила е по-добро
Тя: не, Нутрилов (в крайна сметка давах Аптамил, де)
Аз: Нутрило го запече
Тя: прави млякото с овесена вода  #Crazy #Crazy #Crazy
Аз: ще правя плодово пюре
Тя: не, купувай готово
Аз: защо
Та: по-хомогенезирани са
Аз: имам пасатор, ще го правя добре
и пр. д-р Слънчева пасти да яде, аз за какво ви казвам, че всички педита са си плюли в устите, (извинете за израза, ама е така) и на всички им плащат!!!
Ама това е за сметка на нашите деца!
Сега кърмя, вече 5 месеца. Не съм захранила и няма да го правя скоро! Като го гледам, прекрасно се чувства!
Извинете за дългия постинг!

# 35
  • Мнения: 270
Ще си позволя и аз да се включа в темата, защото останах като гръмната-дете на 1 месец да пие сокче #Crazy. Че то както върви ще започнат да се дават сокчета още в родилното, вместо бебетата да поемат коластра и кърма. В цял свят сокчетата се дават след като детето е ЗАХРАНЕНО. Обикновенно се препоръчва захранване след 6-тия месец, без значение дали детето е кърмено или му се дава адаптирано мляко. Единственото, което кърмените бебета приемат допълнително в Канада е витамин Д, тъй като той липсва в кърмата, а слънчевите периоди тук не са дълги. Според мен ползите от сокчетата са почти никакви. Какво полезно има в готовите сокчета, които уж са без консерванти, а могат да стоят в хладилника със седмици или в домашно приготвените-пълни с нитрати.? Единственото, което може да се случи е детето да се запече от някои видове сокчета,алергия или да получи колики. Бебето е бебе именно, заради това да пие МЛЯКО. Всеки бозайник в природата започва жизнения си път с майчиното мляко.

# 36
  • Мнения: 2 807
Аз държа на захранването след 6-я месец, но това е лично мнение, разбира се  Wink
А и с този сок при толкова малко бебче със сигурност ще се засилят коликите му...

Ако все пак си решила да захраниш по-рано, добре е да изчакаш още поне 2-3 месеца.

# 37
  • Мнения: 3 760
Категорично ПРОТИВ!
Причините са изброени по-горе. Надявам се да прочетеш материалите в библотеката  Peace
И да се вслушаш в адекватните мнения!

# 38
  • Мнения: 1 873
Против, няма ли край тази безпорочна практика в България от лекарите, кога ще се научат незнам??  Shocked

# 39
  • Мнения: 6 461
Мили,мами,можели да ми кажете вашето мнение за захранването със сокчета?От кога е най добре да се започне?Защото нашия педиатър вчера ни каза да започнем със сокче от ябълка,но Крис е на 1 месец и 6 дена.Не е ли рано?чувам толкова противоречиви мнения,че вече се обърках и бих искала да чуя и вас.

Рано е.
На тази възраст бебето няма нужда от сокове Peace

# 40
  • pomorie
  • Мнения: 848
аз дадох сокче на 2месеца,после плодово пюре,зеленчуково,каша,месно,попара,а сега вече сме и на детска кухня.чела съм много тук и мамите са привърженички на късното захранване както и против киселото мляко,но моят бебок не приема нито един вид АМ така че след много мнения против аз все пак си го храня с него,ти сама си решаваш.аз правя така-чета чета но накрая правя каквото сметна за добре.успех baby_neutral baby_neutral

# 41
  • Мнения: 277
Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!! 


Всеки има право на мнение, но не смятам 4е деца хранени само с мляко до 6месеца са горките!
Аз съм против ранното захранване! Ззахраних сина си след 6 месец, първо със зелен4ук и сега си хапва вси4ко. Мисля, 4е е много по-важно да дадеш добър старт на детето си, отколкото да се отървеш от нощното хранене. И май само в България има педиатри , който карат майките да захранват след 40 дни.

# 42
  • Мнения: 83
  Ще ме извиниш микки, но ти ако си сравняваш твоето дете с теле, моето не е!!!

 Да чукна дърво , моето бебе не имало никакъв проблем нито с колики, нито със запек, но в крайна сметка всеки си знае как да си отглежда дедето.Незнам в Канада как е , но в САЩ ги захранват още от първия месец - тези които са на АМ, иначе там се стимулира кърменето.Нашия педиатър в момента има над 20 деца, които посещава в къщи и досега не съм чула нито едно оплакване от неговите методи на захранване! А кой знае колко деца е имал преди нашия випуск! Все пак живеем в 21век., трябва да се развиваме по някакъв начин. Но пак казвам всеки си преценява по своето дете не всяко може да понася новите неща. В никакъв случей не казвам, че съм права за вашите деца , права съм за своето! 

 Успех на всички в отглеждането на слънчицата си!

# 43
  • Мнения: 83
аз дадох сокче на 2месеца,после плодово пюре,зеленчуково,каша,месно,попара,а сега вече сме и на детска кухня.чела съм много тук и мамите са привърженички на късното захранване както и против киселото мляко,но моят бебок не приема нито един вид АМ така че след много мнения против аз все пак си го храня с него,ти сама си решаваш.аз правя така-чета чета но накрая правя каквото сметна за добре.успех baby_neutral baby_neutral



   Аплодисметни!!!    Peace 

# 44
  • Мнения: 3 760
  Ще ме извиниш микки, но ти ако си сравняваш твоето дете с теле, моето не е!!!

 Да чукна дърво , моето бебе не имало никакъв проблем нито с колики, нито със запек, но в крайна сметка всеки си знае как да си отглежда дедето.Незнам в Канада как е , но в САЩ ги захранват още от първия месец - тези които са на АМ, иначе там се стимулира кърменето.Нашия педиатър в момента има над 20 деца, които посещава в къщи и досега не съм чула нито едно оплакване от неговите методи на захранване! А кой знае колко деца е имал преди нашия випуск! Все пак живеем в 21век., трябва да се развиваме по някакъв начин. Но пак казвам всеки си преценява по своето дете не всяко може да понася новите неща. В никакъв случей не казвам, че съм права за вашите деца , права съм за своето! 

 Успех на всички в отглеждането на слънчицата си!

Ще ме извиниш maik , но твоето дете също е бозайник. И се ражда много по-неоформено от едно теленце, например. И има много нужда от много по-дълъг период само на мляко.
Късметлийка си, че детето ти не е имало колики и запек, но колкото и странно да ти се вижда това е изключение.
Цитат
но в САЩ ги захранват още от първия месец - тези които са на АМ
Това е абсолютно невярно!!!!! В сащ захранването започва след 4-6 навършени месеца, като хранените с АМ обикновено са захранвани след 4, но тенденцията и при тях е за след 6-ти месец.
Организмът не си оформя вкусове, това прави бебето  Wink Когато е достатъчно голямо.
Да казваш ца почти 3-месечно бебе, че отдавна е престанало с нощните хранения е смешно Laughing  Не искам да те плаша, но повечето 2-3 месечни си спят дълго нощем. Моето дете на тази възраст спеше по 13 часа непробудно. Но с растежа на зъбите това естествено се променя.
Значи горките дечица само на мляко, а?  Sick Доста арогантно изказване... И глупаво...
По въпроса за това, че всеки сам си преценява за детето... Щеше да е добре ако е така, но е видимо, че ти, например, не си си направила труда да прочетеш нищо, а си прехвърлила отговорността за гледане на бебето си върху педиатъра. А подобно прехвърляне за мен е неприемливо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт