за отслабването или НЕ на диетите

  • 2 821
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 484
Цитат
Явно не знаеш какво е да имаш излишни килограми, поздравления за което

Всъщност знам - родих със секцио преди 5 месеца и през последния месец от бременността бях + 25 кг. От които поне 10 - 12 са абсолютно излишни. При това през цялото време правех гимнастика за бременни, ходех, плувах.
Сега вече съм почти във форма - имам да свалям още 3-4 кг. Не съм правила никакви диети. Просто се върнах към предишния си хранителен режим и започнах да правя гимнастика за след раждане.

За мен хранителен режим и диета са различни неща. Но ако кажем, че са прави твърденията, че диета означава хранителен режим, то аз съм против хранителните режими, които включват гладуване, а не хранене и които са за някакъв срок.
Никой не е казал, че е лесно и разбира се, че е въпрос на нагласа. Това, в което аз съм се убедила е, че хрането е въпрос на създаден навик. Така че създайте си полезен, а не вреден навик.

# 16
  • Мнения: 53
Аз съм против диетите.Един единствен път в живота ми бях на диета и то когато бях бременна.Качвах по килограм за 3 дни.Едва издържах и се зарекох никога повече да не се подлагам на диета.

# 17
  • Мнения: 4 170
И аз не признавам диети.Най-се отслабва като се влюби човек...особено ако е безнадеждно...Но това е друга тема.
Майката му е точно в това - да изразходваш това което поемаш.
Да, и с безнадеждно влюбване може... Whistling
И аз съм ЗА-вече го изпробвах Embarassed
Почти всеки го е изпробвал. Tired

# 18
Никога не съм спазвала диети,винаги сам си била около 46кг.до момента година след раждането Rolling Eyesноооо установих,че аз диета не мога да спазвам колкото и да се старая Naughtyсега сам 50кг и щте сам доволна ,ако стана 48кг.но със сигурност без диета,а с малко ограничение и без  тапчене и преяждане Peaceзащтото аз попринцип хапвам 1път на ден, нооооооо обилно Blushно това се променя бано  но славно Peaceспоред мен пазят диети няколко месеца и след като спрат и едно,че са гладували и лишавали,друго че си връщтат старите кг.че и отгоре #Crazy

# 19
  • Мнения: 3 647
Клонка е абсолютно права - самата дума диета означава режим на хранене. Спор няма, че спорта е важен елемент в поддържането на едно не само хубаво, но и здраво тяло - но, грубо казано (поне по мнение на доста инструктори професионалисти) успеха зависи до голяма степен от избрания хранителен режим 70% и 30% остават за спорта/движението. За да няма йо-йо ефекти и чести резки промени в теглото е необходима и воля, мотивация и като цяло промяна на мисленето. Човек може да се подложи на "драстична диета" за известно време, но по време на този режим трябва да се опита да се пребори с вредните си навици на етап - мисъл. ---> тоест тук съм съгласна и с Полинбг (въпроса не опира само до тези две седмици ограничения) Доказано е, че ние възприемаме една храна и и придаваме някаква вкусова характеристика/някаква емоция чрез сивите ни клетки --- тоест ако примерно ти сервират змия и не знаеш, че това е змия може и да ти хареса, но разбереш ли че в момента ядеш месото от точно това животно би могла и да се отвратиш ако не си азиатец или не си падаш по източната кухня.  Wink Нали знаете, че дадена ситуация не е лоша или добра сама по себе си, а много си зависи от нагласата която имаме, от убежденията ни и ние и придаваме нюанса това е добре/зле  Party Миранда е права, че човек трябва да се вземе в ръце и от него самият зависи как ще се чувства в собственото си тяло. Тялото все пак е само форма на нашето аз, но ние сме дизайнерите -- а това не е никак малко   bouquet. И да понякога сами сме си причинили по закръглените форми, понякога не сме виновни за тях, но с търпение, желание и воля бихме могли да се преборим и да си "създадем" формата която искаме. Ако подходим разумно бихме могли да успеем и да съхраним килограмите които искаме. Има много момичета тук, които са доказателство, че няма невъзможни неща. Мисля, че разговорите тук - те помагат на много жени именно да се амбицират и да повярват в себе си, да се опитат да променят нещо - а това е само началото. усмивки и успех на всички   bouquet
много добре казано
 Peace

# 20
  • Мнения: 8 917
Не залагам на диети, а на спорт и похапване от всичко по малко.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Я да подбутна тази тема нагоре, че повече ми харесва за писане и като дефиниция Simple Smile

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ето ме Simple Smile
Диета като такава не съм пазила - нямам желание и воля сигурно, знам ли?! Thinking Каквото съм опитвала, е било половинчато - диета с лимони (нали не се намаля яденето, а само се добавят лимони), но с половината лимони и до половината срок; за кратко - ВМНВХ - което като идея ми допада, приемат се основните хранителни групи, но мисленето на менюто и прочее не беше за мен...
Вероятно лежерното ми отношение идва и от това, че никога не съм била с наднормено тегло, знам ли... най-много (10 кг) съм имала месец след раждането, но и това се поправи няколко месеца по-късно с простото спиране на сладкото и тестяното.
Сега вече три години по-късно съм все така 3-4 кг отгоре, но влизам в моя размер дрехи, което е важно; не знам дали и простото забавяне на метаболизма и фактът, че няма да стана вече на 18 не дават ефект за поувеличените килограми.
Така или иначе, предпочитам да заложа на здравословно, балансирано и умерено хранене (което не изключва ВМНВХ или разделно хранене, за който има желание да планира) и повече движение.
Допреди няколко месеца движението и тонусът ми идваха от салса, сега започнах с тае-бо, с което се надявам да продължа поне колкото със салсата (от която също не съм се отказала и като се затопли, се надявам да подновя).
Туй то Simple Smile

# 23
  • Мнения: 484
Мис Бу, благодаря за подкрепата  Peace

# 24
  • Мнения: 601
"Диета за чревоугодници

или храненето като изкуство на живота

Никой не знае кога и как нашият пра-пра-прародител е изпуснал първото бутче в жарта и изваждайки го е узнал великата вселенска тайна на готвенето. Знае се обаче, че именно печенето е първото, което пещерният човек открил и започнал да прилага често. Последвали опушването, варенето и задушаването, като всяко следващо ставало все по-сложно и богато на допълнителни съставки и процедури. Така се зародила кулинарията, превърнала простото пълнене на корема в сложен и много вкусен ритуал на човешко общуване и обмяна на идентичност. Защото днес кухнята е повод за гордост за всеки човек и дори народ, а опитването на ястията на другите е един от най-интересните начини да опознаеш другия и неговата култура."


Обаче като се позакръглила пещерната жена, мъжа и сбърчил вежди и отишъл при комшийката, която по-нямала проблеми с  венозната и лимфната проходимост ( Laughingв кръга на шегата).

# 25
  • Мнения: 287
а Мис Бу-то да я наклюкаря, че прави копи-пейст от предната тема за диетомразците hahaha

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Еее, то не е голяма тайна това Grinning Тъй или иначе нямам какво ново да кажа от вчера до днес Joy

# 27
  • Мнения: 484
И така, за мое голямо удовлетворение, вече имам и научна подкрепа на моето мнение за "ефективните диети":

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=2334
 Peace

# 28
  • Мнения: 448
Подкрепям тези,които са против диетите.Няма полза от тях ,ако не се смени режимът на хранене за цял живот.  bouquet

# 29
  • Мнения: 3 647
Подкрепям тези,които са против диетите.Няма полза от тях ,ако не се смени режимът на хранене за цял живот.  bouquet
Съгласна съм, че храненето трябва да се промени не за 5, 10 или 20 дена, а за цял живот Peace
Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт