Искам да уча хомеопатия

  • 8 511
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте  надявам се да има хомеопати който да ми разяснят как се става хомеопат знам че трябва да си учил за лекар но дали евярно и как точно стоят нещата благодаря на тези който се отзовават

# 1
  • Мнения: 4 392
Здравейте  надявам се да има хомеопати който да ми разяснят как се става хомеопат знам че трябва да си учил за лекар но дали евярно и как точно стоят нещата благодаря на тези който се отзовават
Ако не си лекар по професия, след като завършиш успешно хомеопатичния курс, минаваш двугодишен курс на обучение по медицина при хабилитирани преподаватели. Курсовете по хомеопатия са към Хомеопатичното общество.
"Хомеопатично общество" организира нов 2-годишен базов курс по класическа хомеопатия. Курсът е съобразен с изискванията на Европейския съвет по класическа хомеопатия (ECCH). Начало - 22 април 2007.  http://www.bghomeopathy.org/bg/news_bg.php

С един курс няма да станеш хомеопат обаче. Трябва непрекъснато усъвършенстване и много практика. Успех!  bouquet

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте  надявам се да има хомеопати който да ми разяснят как се става хомеопат знам че трябва да си учил за лекар но дали евярно и как точно стоят нещата благодаря на тези който се отзовават

 - Можеш да звъннеш и в Хомеопатичното Общество, тел: 02/ 8229246
 - Курсът е 2 годишен, всеки месец - 3 дни по 9 часа (Петък, Събота и Неделя), като всеки следващ семинар се правят контролни върху Материя Медика, от предишния семинар.
 - Отделно може да се взима участие и в Международните семинари, организирани от Хомеопатичното Общество с участието на световно известни Хомеопати.
 - Паралелно може да се изучава и Медицина - също 2 години- за нелекарите.

# 3
много благодаря за информацията а ако не съм от софия каде има други такива курсове и още едно въпросче пряко не искам да изучавам медицина така че бихте ли ми казали дали без да кълцам трупове и да бода разни хора с игли и тъй нататък мога ли да стана хомеопат знам че е доста трудно и отговорно много добре го разбирам това работила съм козметичка около година и половина и хората са ми доверявали най важната част от тялото си лицето благодаря още веднъж

# 4
  • София
  • Мнения: 13 206
много благодаря за информацията а ако не съм от софия каде има други такива курсове и още едно въпросче пряко не искам да изучавам медицина така че бихте ли ми казали дали без да кълцам трупове и да бода разни хора с игли и тъй нататък мога ли да стана хомеопат знам че е доста трудно и отговорно много добре го разбирам това работила съм козметичка около година и половина и хората са ми доверявали най важната част от тялото си лицето благодаря още веднъж


Брррр, и с каква съвест ще предписвате лечение на хора!? Не е истина просто. С рязане на трупове хората са научили ВСИЧКО за човешкото тяло!!!
Не, просто нямам думи! Затвърди ми се мнението за хомеопатите.. Че значи куцо и сакато без медицинско образование може да преписва лечение!!!!

А може ли едно въпросче накрая.. ЗАЩО искаш да учиш хомеопатия?

# 5
  • Мнения: 17 407
Мдаа, права си, Vache. Аз да попитам от какъв зор е позволено на не лекари да учат хомеопатия? Смешно е да си мислиш, че за 2 години, ще научиш медицината. Вярвайте си, то май това е важното...

# 6
  • София
  • Мнения: 13 206
Мдаа, права си, Vache. Аз да попитам от какъв зор е позволено на не лекари да учат хомеопатия? Смешно е да си мислиш, че за 2 години, ще научиш медицината. Вярвайте си, то май това е важното...

Че то и "специалист" във висшето образование не учи 2 г. Пази боже от такива хора!!!
Че аз още от преди 4 г. се отвратих като видях една дето четеше тухлата "Вътрешни болести". Понеже я знам колко е стока и колко има в главата още тогава си казах... божеее и на тази ще й се доверят хората...

Ей, всичко е за пари на тоя свят!!! Сега явно е модно да си хомеопат... И колкото и да съм НЕпривърженик на хомеопатията, все пак е по-поносимо лекар дипломиран да стане хомеопат... поне би трябвало да знае кога да спре с шарлатанията

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
molii
Цитат
и още едно въпросче пряко не искам да изучавам медицина така че бихте ли ми казали дали без да кълцам трупове и да бода разни хора с игли и тъй нататък мога ли да стана хомеопат знам че е доста трудно и отговорно много добре го разбирам това работила съм козметичка около година и половина и хората са ми доверявали най важната част от тялото си лицето благодаря още веднъж

 - Никой няма да Ви кара да режете трупове или да боцкате игли.
 - Хомеопатията не борави с такива инструменти LOL! - има си специалисти за това.
 - Но без две годишно изучаване на Теоретична Медико-Биологична подготовка - няма да получите Международно признат Диплом!
 - Две години медицина е изискването за Алтернативните лечения.
 - През тези 2 тодини се изучават 17(Седемнадесет) Медицински учебни дисциплини:

 1. Анатомия, Хистология и Физиология
 2. Микробиология, Вирусология, Имунология, Епидемиология
 3. Медицинска генетика
 4. Основни патологични процеси
 5. Клинична лаборатория
 6. Образна диагностика
 7. Вътрешни болести
 8. Педиатрия
 9. Инфекциозни болести
10. Урология
11. Акушерство и гинекология
12. Дерматология и венерология
13. Неврология
14. Психиатрия
15. Офталмология
16. Ото-Рино-Ларингология
17. Спешна Медицина

Единствено не се изучава фармацевтичната Фармакопея, по разбираеми причини.  Peace
Преподаватели са - Хабилитирани Професори и Доценти по Медицина, които провеждат много строги изпити върху преподадения материал.
 - Накрая се провежда Държавен изпит върху целия материал - върху 17-те Медицински учебни дисциплини!

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 11:05 от Aleksander

# 8
Мдаа, права си, Vache. Аз да попитам от какъв зор е позволено на не лекари да учат хомеопатия? Смешно е да си мислиш, че за 2 години, ще научиш медицината. Вярвайте си, то май това е важното...

Че то и "специалист" във висшето образование не учи 2 г. Пази боже от такива хора!!!
Че аз още от преди 4 г. се отвратих като видях една дето четеше тухлата "Вътрешни болести". Понеже я знам колко е стока и колко има в главата още тогава си казах... божеее и на тази ще й се доверят хората...

Ей, всичко е за пари на тоя свят!!! Сега явно е модно да си хомеопат... И колкото и да съм НЕпривърженик на хомеопатията, все пак е по-поносимо лекар дипломиран да стане хомеопат... поне би трябвало да знае кога да спре с шарлатанията
oooooooooo ма кой ви е  поканил в тази тема ааааа
я ми кажете как се става лекар ааа знаете ли защото аз знам един много пополярен  метод  пари познато ли ви е колко хора си плащат дипломите аз познавам поне 3ма  а вие колко често ходите по лекари да ви попитам аз  защото аз от 4 години се разправам с българската медицина покрай майка ми и да ви кажа съм много разочарована какво е лечението на един доктор антибиотици нали или скалпел от 30 доктора един си разбира от работата а другите просто ти прибират парите ако греша ме поправете ама май съм права я погледнете колко хора се обръщат към хомеопатия  и то след разочарование на некадърни доктори а я ми кажете как са се лекували някога а от къде е тръгнала медицината а от билко лечение май така ли е хората са пиели разни билки брани по полета и гори най лекия пример ще посоча професор ми е казвал че ваксината например е доста коварен препарат я прабвай да се ваксинираш против грип другата зима и ми пиши дали не си боледувала после да ама не ще боледуваш и още как защото самата ваксина е вирус помисли си
и според мен най добрата ваксина си  е имунитета на човек а доколкото знам хомеопатията разчита да вдигне имунитета и организма сам да се бори
съжелявам за тона но не сте прави да се месите в теми който не ви засягат а на арина бих и пожелала успех и да има повече хора като нея  аиде ЧАО

# 9
  • Мнения: 17 407
По- спокойно! Коя си ти, че да казваш кой да пише в тази тема!? Аз примерно пиша, защото съм лекар и знам много добре как се става лекар и специалист. Мнението си няма да променя- хора, нямащи и понятие от медицина нямат място дори сред хомеопатите, било то и след 2 години обучение. Че то само анатомия и хистология се учи 2 години!
Успех в начинанието! Аз не бих се доверила на такива като теб Wink

# 10
ха ама съжалявам че не видях темата по рано  но както и да е молии ме изпревари  защо искам да уча хомеопатия ли ми защото съм доста разочарована от медиците в българия  а вие моят случай е следния  на 18 години некадърна група от доктори щяха да ме оставят без 1 яйчник а може би и без нито 1 близо 5 месеца не можаха да ми открият какво ми е след обилно кръвотечение получих анемия следователно на тровиха ме с хапчета да да да  след всичките изпити хапчета се натрових сърцето щеше да ми изкочи главата щеше да ми се пръсне в буквалния смисъл на думата изповръщах си червата и така 2 дена след което се указа че организма ми е натровен както и да след 5 месеца мъки и 10 ама наистина 10 гинеколога ми откриха киста и тогава ми казаха операция на 18 години размерите и бяха огромни и така подготвяха ме за операция но 2 дни преди да легна под скалпела реших да отида в софия  и тогава доктор Стаменов който се изуми от некадърните и невежи колеги от пазарджик и пловдив и  ми предложи премахване с противозачатъчно регулон или в краен случай безкръвна операция но за щастие след 4 месечно лечение се оправих та мисълта ми е подобна на Моли от 10лекари един става за това което работи и какво ако не си от софия си умрял май
ама чесно казано въобще не ми се обеснява на хора като вас защо искам да уча подобно нещо и да ви споделям неволите си по доктори от който съм останала разочарована и от лекарства с който са ме тровили и да ви кажа че няма никакъв ефект от тях
или пък да ви разкажа как една хомеопатка спаси живота на 3год ми братовчедка
 вижте какво пожелавам ви много здраве и да не се сблъсквате никога с това което съм се сблъсквала аз и вярвайте си във скапаните антибиотици и скалпели аз съм на друго ниво не съм спонсор на аптеки и лекари който карат мерцедеси на гърба на хора като вас и поне съм сигорна че няма как да си купя диплома за хомеопат
та отклоних се малко александър би ли ми казал като съм от пазардик каде мога да запиша такъв курс или в пловдив че е  най близо май и мога ли да уча за психиатър защото това ми харесва и редом с това да изучавам хомеопатия bowuu

# 11
  • София
  • Мнения: 13 206
oooooooooo ма кой ви е  поканил в тази тема ааааа


Хохо.. първи опит - погрешен!! Я опитай пак! Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 1 883
oooooooooo ма кой ви е  поканил в тази тема ааааа
я ми кажете как се става лекар ааа знаете ли защото аз знам един много пополярен  метод  пари познато ли ви е колко хора си плащат дипломите аз познавам поне 3ма  а вие колко често ходите по лекари да ви попитам аз  защото аз от 4 години се разправам с българската медицина покрай майка ми и да ви кажа съм много разочарована какво е лечението на един доктор антибиотици нали или скалпел от 30 доктора един си разбира от работата а другите просто ти прибират парите ако греша ме поправете ама май съм права я погледнете колко хора се обръщат към хомеопатия  и то след разочарование на некадърни доктори а я ми кажете как са се лекували някога а от къде е тръгнала медицината а от билко лечение май така ли е хората са пиели разни билки брани по полета и гори най лекия пример ще посоча професор ми е казвал че ваксината например е доста коварен препарат я прабвай да се ваксинираш против грип другата зима и ми пиши дали не си боледувала после да ама не ще боледуваш и още как защото самата ваксина е вирус помисли си
и според мен най добрата ваксина си  е имунитета на човек а доколкото знам хомеопатията разчита да вдигне имунитета и организма сам да се бори
съжелявам за тона но не сте прави да се месите в теми който не ви засягат а на арина бих и пожелала успех и да има повече хора като нея  аиде ЧАО

Мисля , че първо трябва да минеш 7,8,и 9 ти клас и да наблегнеш на Българсия и Литературата и тогава ЕВЕНТУАЛНО  , да се пробваш на друго поприще .За пръв път виждам толкова дълго изречение newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
arinna  
доколкото схващам, искаш да учиш хомеопатия, за да лекуваш себе си, така ли? Ако е така, това отговори на въпроса ми! Успех!  Peace

# 14
По- спокойно! Коя си ти, че да казваш кой да пише в тази тема!? Аз примерно пиша, защото съм лекар и знам много добре как се става лекар и специалист. Мнението си няма да променя- хора, нямащи и понятие от медицина нямат място дори сред хомеопатите, било то и след 2 години обучение. Че то само анатомия и хистология се учи 2 години!
Успех в начинанието! Аз не бих се доверила на такива като теб Wink
е браво аиде като си лекар ми кажи може ли 4 години обиколки при най добрите специалисти и доценти не искам да споменавам имена  в българия над 6 влизания в болница и майка ми да е без диагноза без лечение и да тежи 45кг изглежда много зле със сумати болки в корема черен и бял дроб и  лицето и като въглен с обложен език и  виросоносител на хепатит в останови се и  хламидия и нещо в главата  след ядрено магнитен резонанс  и да й викат че нищо и няма аиде пак ме попитай коя съм аз

Общи условия

Активация на акаунт