Отговори
# 30
  • по света
  • Мнения: 1 587
Да, така се случва наистина.Баща ми беше със счупени ребра,от едно нищожно позхлъзване,но го лекувахме за пневмония дълго време в Благоевград.Направиха и снимка но счупените ребра не видяха.По-късно епопеята продължи и във Военна болница там търсеха съвсем други неща  #Crazy

# 31
  • Мнения: 3 647
Слава на Бога, че човека сега е по-добре! За съжаление обаче това не е еденичен случай!

# 32
  • Мнения: 3 211
Тези "лекари" са направо за  #2gunfire. Дано да се възстанови бързо Peace

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ох, Лили, направо настръхнах от историята ти. Дано да се оправи бързо свекър ти.
Иначе такива случки много-преди време бях с възпалени бъбреци и един лекар ми каза да смуча ефизол, да не ме боляло гърлото  Shocked
А единия ми дядо така и  не го познавам. Лекували го навремето от туберкулоза, а човекът имал рак на белите дробове. За два месеца си заминал.
И майка ми наскоро и тя имаше проблеми...направо не е за мислене.

# 34
  • Мнения: 1 640
Наистина много станаха пострадалите от безхаберни и недотам компетентни лекари.Миналия месец детето ми боледува дълго от грип-лекуваха го лияната и 2 частници.Добре,че не се доверих само на педито-щяхме да сме в 1 болнично / мизерно отвсякъде/ отделение с 4 легла и да ни лекуват от пневмония.Педито твърди при преглед със слушалка,че има пневмония и да отиваме в болница.От болницата казва лекарката,че детето няма пневм-я и че няма да приеме детето.Педито пак настоява на своето,макар СНИМКАТА НА БЯЛ ДРОБ да показва само бронхит. Rolling Eyes
     ЦЯЛ 1 ДЕН загубихме в разходки и висене пред кабинети и навсякъде хокат,връщат и плюят  лекаря,при когото сме били преди малко! SickА ние с малко гладно и нестоящо на 1 място болно дете какво сме винивни,че те не могат да решат единодушно какво е заболяването. #Cussing out

# 35
  • Мнения: 109
Аз малко не разбрах - как така плевмония без температура? Разбирам че е бил отпаднал и не се е хранел, но мисля че при плевмония температурата е 39 и нагоре... Може би не е толкова чудно, че дж пи-то е пропуснала да се съмнява за плевмония, ако е нямал Т или е твърдял, че няма. Въобще не я защитавам, но ми мина през ума...

# 36
  • Мнения: 17
явно това е често срещано явление, защото и на моята майка се случи нещо подобно. Беше преди години и няколко пъти я връщаха с изписани сиропи за кашлица , от които изобщо нямаше ефект.Една вечер започнаха адски болки при кашляне и се наложи да потърси помощ от друг лекар , който веднага я вкара в болница с двустранна пневмония.

# 37
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Лили, стискам палци свекър ти да се оправи по-бързо. Praynig Наистина ви се е събрало много. Аман от лекарска немарливост.  #2gunfire
Много добре те разбирам, защото ние преди почти 3 години минахме по същия път. Но при нас нещата завършиха фатално.  Cry Баща ми настина и джипито ни го насочи към белодробен лекар в медицински център "Лора", с който ДКЦ-то ни има договор. Д-р Толева се казва белодробната "специалистка". Пиша й името, за да се знае и други хора да не стигат до нашето положение.  Naughty
Та тази Толева му направи снимка и отсече: пневмония. Но понеже е карал преди мнооого години инфаркт му предписа смешни детски дози от най-слабите лекарства. Никакъв антибиотик, който да пресече болестта.  newsm78
Това се случи през септември. Цялата есен баща ми продължи да кашля, а тя му обясняваше, че така си чистел дробовете. Към края на есента му предложи да му продаде апаратче за дишане, за да дишал по-лесно - тя е дистрибутор на такива апарати.  Twisted Evil Баща ми ставаше все по-зле и по-зле. В средата на декември тя му направи още една снимка и каза, че не й харесва качеството. На следващия ден повтори операцията и заяви, че сега вече се виждало по-добре. Заяви, че нещата вървят на оправяне. Тогава баща ми възропта - какво ти оправяне, беше започнал да плюе кръв. Докторката се сепна и отсече: значи не сте за мен вече, търсете си болница да ви лекуват от плеврит.  #2gunfire
Е, как се намира болница без направление в навечерието на Коледа, когато по принцип изписват повечето пациенти, а остават само най-тежките? Чрез познати стигнахме до Военна академия, където лекар го видя на ренген, само пребледня и автоматично го прати на скенер. В коридора, където е скенера, жената, която ни уреди всичко това, ме дръпна настрани и ми каза диагнозата: рак на белите дробове в ужасно напреднал стадий, когато вече е късно каквото и да било.  Sad
На скенера потвърдиха диазгнозата и препоръчаха бронхоскопия, за да се види видът на карцинома и дали все пак не може да се лекува. За операция вече беше твърде късно.  Sad Въпросната бронхоскопия трябваше да се направи в белодробния център, но за целта пак тази д-р Толева трябваше да издаде направление. Отидох при нея и й поисках направление, а тя отсече, че много малко са й останали и ги пази за тежки случаи.  Twisted Evil Ако се сещате за по-тежък случай от напреднал рак, моля ви кажете ми? Аз поне не се сещам. Но тя категорично отказа.
Върнах се пак в белодробния център и ги попитах колко трябва да се плати, за да мине не по линия на ЗК, а платено. Шефът на центъра като чу за какво става дума, така се ядоса. Думите му бяха: "Писна ми от тази некомпетентна жена". Значи и друг път са имали подобни проблеми.  #Crazy
В крайна сметка направиха бронхоскопията напълно безплатно, после баща ми мина на химиотерапия и т.н. Оказа се жилав човек. Даваха му максимум два месеца живот при това развитие на рака и положението, в което го завариха лекарите. Той изкара почти 2 години. Два месеца и половина след като видя първата си внучка, почина.  Cry
Много си мислех дали да не съдя лекарката за проявената немарливост. Но се отказах. И вероятно сбърках. Но тогава изобщо не ми беше до такива неща. Cry
Истината е, че такива като Толева не са единици. И от това си патим всички ние.  #2gunfire

# 38
  • Мнения: 200
Много нелепа история но с добър край. Колко обаче завършват така. Моето семейство изгуби скъп човек заради некадърност на лекарите. Оттогава има ли и най-малък здравен проблем до безкраиност се мъкнем по болниците, но не ''мирясвам'' докато не се направи всичко възможно (да се постави правилната диагноза и се лекува правилно) даже невъзможното...От ден на ден обаче става все по трудно да се намерят качествени специалисти... лекарите са ни големи длъжници, при това с много къса памет. Бързо забравят, къде са завършили медицина и че образованието им е едно от най-скъпите...образование което се заплаща от държавата , тоест от нас...Дължат не само обслужване, а КАЧЕСТВЕНО ЛЕЧЕНИЕ...И нещо което не мога да си обясня...щом като тази здравна система сега функционираща не е изгодна нито за лекари, нито за пациенти защо нищо не се променя...или срещу НАШИЯ живот на отсрещната страна на везните стоят купища пари...и колко трябва още да платим колко живота да си отидат ..Човекът, когото загубихме казваше - Човешкото око никога не се наяжда (винаги иска още)...вярвам му...често лекарите ме гледат именно с такива големи """човешки'''''' очи...

# 39
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ето тази статия на Карбовски по въпроса много ми хареса.
http://standartnews.com/bg/article.php?d=2006-08-25&article=179395

# 40
  • Мнения: 3 861
nuzaria, действително в началото нямаше температура , вдигна 39 градуса  последния ден, когато го приеха в Пирогов.

lulumba , доплака ми се като прочетох за баща ти...моите съболезнования...тази е за съд!!!

Благодаря на всички ви за съпричастността!

Свекър ми вече си е у дома, днес са го изписали и продължава с домашно лечение. Сега остава да оправя баба ми и детето да оздеравее и всичко ще бъде почти наред! ooooh!

# 41
  • София
  • Мнения: 6 356
от години не вярвам на единично лекарско мнение, изказано от български лекар. винаги ги проверявам, при това на няколко места.
много некомпетентни се навъдиха, по-скоро - деквалифицирани. и най-лошото е, че го знаят, но не си го признават и вредят. а в тая професия, вреденето често е равно на фатален изход...


а на питането за "плевмония без температура" - пневмониите биват вирусни и бактериални. бактериалните се чуват на слушалка (ако изобщо можеш да чуваш нещо!) и дават висока Т. вирусните не се чуват и не дават висока Т, а точно това, което е описала авторката на темата.

# 42
  • Мнения: 9 095
работих извесно време в неврологично отделение, нямам просто думи да опиша дивотиите които се случваха
колежки-мед.сестри,крадяха от ампулите с лекарства на инсултно болни и им пускаха само банките с разтвор
и не само това, просто не ми се влиза в подробности
недоволни били от заплащането,но какво са виновни горките пациенти
искам да уточня ,че тази болница е в малко градче

кажи кое е това градче, а аз скоро си смених личната ама не съм я и виждала ходя си и си издържам частните клиники и съм добре, убедих се че няма смисъл да се надявам че някой разбира от нещо, лекарката при която ходя на частно работи със ЗК някои дни в седмицата, така и не съм вземала направление, но дори и да си плащаш пак трябва да си запишеш час една седмица предварително, ще дойде времето когато хората ще разберат че здравето е най- важното и ще решат да ходят на частно с цената на здравето си, интересно ми е тогава какво ще правят личните, ще се грижат само за пенсионерите???Peace

Общи условия

Активация на акаунт