Защо не мога да се доверя на никой лекар?

  • 1 111
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 246
Вече не издържам от ходене по лекари и техните километрични и скъпи рецепти. Защо така изгубих доверие, за последният месец съм посетила четири различни генеколози и четиримата ми поставят различни диагнози. Не знам към кого да се обърна. Личната лекарка ми препоръча д-р Атанасов от АГ Варна, моля ако някой  има впечатления за него да сподели. Ще съм много благодарна на всички, само тук намирам утреха.

# 1
  • Мнения: 7 718
Ако не можеш да забременееш отиди в клиника по стерилитет. Кварталните гинеколози ги остави.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 246
Сега последно посещавам една лекарка от такава клиника ама пак нещо не ми вдъхва доверие. Едната докторка ми казва че имам множество кисти на десен яйчник, другата ми казва че е само една ама голяма, третата ми казва че нищо ми няма, а според четвъртата ячника е само възпален. На кого да вярвам. Вече не мисля че някога ще се оправя и ще имам дете. ПИСНА МИ!

# 3
  • Мнения: 7 718
Не се отчайвай. Бори се. Потърси лекар, на който да имаш доверие. Направете спермограма в клиника по стерилитет. Репродуктивни хормони изследвала ли си? Тест за проходимост на тръбите?

# 4
# 5
  • Мнения: 174
Това с недоверието към лекарите го раzбирам напълно и аz съм на същата гара. От началото на проблемната ми бременност са ме гледали 6. И все не ми харесват... Единия не zнае това, втория небрежен и zаблеян, третия опасен и все в тоя дух.

Лошото е че невярването в лекаря се отраzява на психиката (поне при мен). Страхове, черни мисли, ужас направо...

Съвета ми е, ако самата ти нямаш стабилна медицинска култура намери поzната, приятелка мед сестра или лекар и я помоли да доиде с теб на прегледите при 2ма, 3ма лекари спецялисти. Когато някой блиzък гледа отстрани професьонално е много по лесно да се прецени кой какво струва. А и ще има кой да zадава въпроси по диагноzата zа който немедицинско лице не би се сетило...

Виж кой лекар ще ти препоръчат момичетата от твоя град...Иzбирай и действай...

На това хоро дето сме се хванали да го играем няма място zа "не иzдържам". Оплаквай ни се всеки ден, че и по два пъти на ден ако трябва, ние zа това сме тук, но не се откаzвай...Лекар ЩЕ се намери, още малко усилия...

  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 261
Коя е лекарката която посещаваш в момента?
Аз също съм от Варна и съм на мнение,че доста от лекарите тук си мислят че разбират от стерилитет.
От много разбиращи лекари  повечето от момичетата тук разбраха че вече съм без 2 тръби и един яйчник.Внимавай при кого ходиш и на кого се доверяваш.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИчКИ ТУК ,КОТО МИ ПОМОГНАХА ДА ПРЕОДОЛЕЯ ТАЗИ ЛИчНА ТРАГЕДИЯ ЗА МЕН!

# 7
  • до морето
  • Мнения: 494
Здравей dessie07, във Варна няма кой да ти вдъхне доверие, повярвай това е от личен опит. За две години обиколих всички светила, при мен дори проблем не откриваха. Накрая миналото лято отидохме в София и след направените изследвания и преглед се установи, че имам ПКЯ- това беше първата диагноза, която въобще ми беше поставяна. Последва лечение - резултатът е отличен и от този месец започнах стимулации/не знам какво ще последва/. С това искам да ти кажа - хващай пътя за София, не харчи пари на вятъра и не троши нерви тук - първото важно нещо е да ти се постави точна диагноза и да се назначи адекватно лечение.

# 8
  • Мнения: 420
Аз, откакто имам проблеми, ходя при един и същи лекар, с идеята да спазвам някаква последователност в лечението.
Обаче, след 3 години редовни посещения, доктора започна при всяко мое оплакване, че имам болки, да ми предписва само болкоуспокояващо.
Да, обаче като спра болкоуспокояващото, болките почват отново.
Та миналата седмица ходих, по съвет на джипито ми, на четирима различни лекари с идеята поне двама да кажат еднаква диагноза.
Ето го резултата:
          доктор 1 - май нищо ми няма, на нервна почва е - да си почивам повече  Embarassed
          доктор 2 - има някаво образувание, може да е злокачествено, да си изследвам туморните маркери, като поисках бележка за
                            лаболаторията ми казва да питам някой негов колега, че не си спомнял как се пише кода на маркера!  Rolling Eyes
         доктор 3 - кисти, готови за операция  Cry
         доктор 4 - миома - да вземам Оргаметрил  Sad

Не знам какво да кажа, продължавам да търся доктор, дано намеря.
То ходенето по доктори както и да е, преживява се, ама бая парички отиват - минимум 20 лева за преглед и пак нищо!  newsm78

# 9
  • Мнения: 21
Момичета какво да ви кажа.... и аз съм на същото дередже, само дето ходя по разни доктори в софия, при това клиники по стерилитет...
Моя съвет е да се самообразовате колкото може повече - сайтове с информация за изследвания, резултати, процедури и резултати от тях и т.н., в нета има страшно много инфо.
Това му е майката - да знаем и да ходим по доктори, на които да казваме какво да правят, защото те самите не се интересуват особено - ЗА СЪЖАЛЕНИЕ, карат да избутат работния ден.
Аз съм загубила доверие в лекарите - за 2 години 'лечение' 2ма доктори не видяха, че имам изместена матка в дясно и че е с малки размери! Една докторка ме убеждаваше че няма нужда от толкова много изследвания, а само това е начина да се постави диагноза, ако разбира се тоя дето гледа резултатите разбира какво значат! Тази същата ми предписа Сиофор - лекарство за диабетици без да ми е правено изследване, защото реши че щом от парлодела ми пада пролактина ама продължавам да имам ПКЯ явно това е причината. Определи ми инсеменация в седмица, в която беше на семинар и даже не ми направи хитротубаци... неуспешна беше, същата тя смяташе че имунологичните изследвания са излишни и че се действа по метода на опита и грешката - пробваш докато не стане, ако пък не става изобщо така почваш да пробваш друго.
Смених докторката и отидох при друг, той каза да правим лапаро, аз поисках и цветна снимка - така се вижда ясно формата и размера на органите отвътре - той взе да ме убеждава, че е излишно и нямало смисъл, проходимостта щяла да се види и при лапарото.... само дето тогава течността я вкарват под налягане и при леки изменения отвътре под напора тя ще премине и резултата ще е 'проходими тръби', ама яйцеклетката или сперматозоидите никой няма да ги бута за да минат така...

Май се разписах доста... ама и съм насъбрала доста гняв..
Та така - това му е майката - ние да знаем и да казваме какво да ни се прави - некадърни лекари с лопата да ги ринеш.

# 10
  • Мнения: 2 261
 Peace
И аз мисля като теб.По тази причина/от незнание /ми беше първата операция.След нея последва и втора и сега се радвам на липсващи тръби и един яйчник. #Cussing out
Сега вече научих много неща,но е късно.Инвитрото ме зове и то още тези дни.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 433
здравей, аз също имах твоите проблеми. Ходих при различни лекари и ми поставяха различни диагнози. Накрая приятелка ми препоръча д-р Коларов от Б-ца Св. София - приятелката ми беше забременяла след неговото лечение. Отидох при него, той ми назначи спермограма, след това хормонално изследване  - оказа се че имам нисък прогестерон, което води до липса на овулация,т.е яйцеклетката не узрява. След това ми назначи изследване за проходимост на тръбите, за да не ме стимулира напразно с хормони. Оказаха се проходими, слава богу и пих два месеца клостилбегид по схема за стимулиране на овулацията и резултата беше налице, на втория месец забременях и сега си имам дъщеричка. Моя приятелка на36г. отиде след това при него по мой съвет и сега на 8март чакаме бебенце, след като 10г. лекарите я убеждаваха в различни диагнози и почти бяха стигнали до осиновяване. Моя съвет е да не се отказваш, попитай свои приятелки с успешни резултати и отиди при техния лекар. Успех

# 12
  • София
  • Мнения: 2 383

Моя съвет е да се самообразовате колкото може повече - сайтове с информация за изследвания, резултати, процедури и резултати от тях и т.н., в нета има страшно много инфо.
Това му е майката ...
За това си абсолютно права. В днешно време пациентът трябва да е много информиран и той заедно с лекаря да решава как да се процедира при лечението, а не въпросният доктор да си налага на 100% мнението. Много често лекарите, когато не разбират, решават че рязането и отстраняването на някои органи е най-добрият вариант, а след време човек разбира, че е било грешка. Затова четете повече и не се оставяйте в ръцете на некадърници.

Успех на всички ви и най-вече на теб valikir, много си преживяла!  Hug   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 261
Благодаря ви!Ако не беше този форум....., незнам!Тук се чувствам много добре и намирам много отговори на моите въпроси.Мои приятелки и добри познати ,които знаят какво ми е минало през главата,ми звънят и ме питат за съвет,за специалисти,за лекарства и др.Казват,че с това лежане и обикаляне по болници съм станала половин лекар.Хайде сега на всички много здраве и успехи!

Общи условия

Активация на акаунт