Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 фев. 2007, 22:25 ч.

Бебо в собствена стая - от кога?

• 2 671
  • 83
  •   1
Отговори

Анкета

Кога отделихте бебето в собствена стая?

Опции:

• Sofia
Здравейте!
Поразбуних духовете в  декемврийския форум, но да попитам и по-широката аудитория - от кога смятате, че е добре бебето да е в своя стая? Не искам да я отделям твърде рано, но пък си представям, че като свикне при нас и е вече осъзнава повече неща, ще е по-голям шок за нея да я изнесем в друга стая. Гледала съм бебе в Германия, което на 2 месеца си беше отделно и повечето май са така там. Вие как смятате / как постъпихте и защо?
Благодаря!

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 10:43 от alex_shu

# 1
Аз не съм против ранното отделяне на бебето само.

Мислех да го направя най-късно към 6-я месец, ама нещо се замотах и го направих чак като навърши 9.

Много добре се отрази и на него, и на мен.До тогава се будеше нощем, а сега откакто е сам е много по-спокоен и спи непробудно по около 11-12 часа.

# 2
  • Abu Dhabi
зависи как ще се чувствате комфортно вие като семейство. Ако намирате за нормално да спите заедно, не го отделяй. Ако искаш семейната спалня да си е за теб и мъжа ти, ако имате стая за бебето - отделете го. Не вярвам в теориите, че бебетата са нещастни и самотни  в студените си креватчета/това е цитат по памет от една доста стара тема/, напротив  -доста добре си спят.
Синът ми беше отделен,когато навърши 6 месеца, за около 4 месеца. Това бяха много спокойни нощи за всички ни. При първия възможен случай ще го отделя пак.

# 3
  • СОФИЯ
Все още не съм го отделила,въпреки,че мисля,че колкото по-рано се отдели,толкова по-добре.

# 4
На навършени 5м. Сега го отчитам като грешка обаче.

# 5
  • Sofia
Maktub: В смисъл? Трябваше по-рано или по-късно и защо?

# 6
  • Враца-София-Перник
Незнам дали изказалите се мами кърмят, но аз не си представям да я отделя, докато я кърмя, въпреки че след 4-тия месец не се буди да яде нощем  Naughty А с отвиването как се справяте, ако е в отделна стая  newsm78

# 7
Maktub: В смисъл? Трябваше по-рано или по-късно и защо?

По-късно.
Просто късно се поддадох на майчинския си инстинкт по този въпрос. (Трябваше да си сменим скърцащото легло, вместо да я отделяме.... ама нали се правих на съвременна мама....)

# 8
Зависи от детето, но според до около 1г трябва да се опита

# 9
  • ruse
Първото си детенце отделих в друга стая чак сега, около месец преди да се роди второто, просто защото нямахме друга свободна стая, а сега кухнята стана детска с две бебешки легла!Второто бебе си отиде директно при кака си в детската, но махнахме вратата, така че мога да ги чувам и виждам по всяко време..

# 10
  • Бургас
След като навърши 1годинка отделихме детето в детската стая.Свикна сравнително бързо. Wink

# 11
  • софия
Тази тема ще следя с интерес.Аз губя надежда някога да се отдели от мен .Цяла нощт ме рита с крачета и заспива върху мен.Да не говорим че се буди и плаче И трябва да го гушкам за да се успокои.

# 12
  • при ОП
На 1 г, ама след половин се върна при нас, че и в нашето легло. Сега е на 3 1/2 и още спи при нас, а братчето му до нас! Направо сме 4 в 1 hahaha кога ще спим сами с мъжа ми изобщо не ми е ясно  Joy

# 13
  • Варна
Докато бях бременна си мислих, че ще отделя бебето на 5-6 месеца. Когато обаче беше на малко повече от месец се случи инцидент при който трябваше да отреагирам много бързо, аз обаче бях в хола, а тя в спалнята, добре че в този мамент гледах в монитора на камерата и все пак успях. Та мисълта ми е, че от тогава е нон стоп с мен, където и да съм и не вярвам скоро да се престраша да я оставя в друга стая сама.

# 14
Смятам да отделям децата ми да спят сами в детската стая живот и здраве лятото.
Не бързам за никъде.
За сега като спят при нас се чувствам по спокойна ,понеже малкият се буди често вечерно време.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт