Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
знаете ли от кога може да се дава киви на бебетата.Малката има запек и разбрах, че кивито разхлабва, но незнам дали може да дам на 6 м.бебе?
Цитирай

София

По-добре пробвай с пюре от сини сливи или круша, но гледай да е чисто - без нишесте.(На Гербер са такива)
За киви мисля, че е рано още.
Цитирай

Стара Загора

Много си далеч от момента, в който ще е възможно да даваш киви на Яна... Цитрусовите плодове, като цяло, е възможно да се дават на децата след годинката... А кивито е силен алерген и е добре да се изчака дори повечко...
Не давай киви на шестемесечната си дъщеря...
А тя на кърма ли е...? С какво си я захранила...? И не на последно място, как разбра, че има запек...?
Цитирай

и аз доскоро се чудех дали мога да давам цитрусуви плодове-давала съм само банан и малко парценце портокал  bouquet
Цитирай

DE

Цитрусовите се дават след 1г , а може по натам newsm78
Цитирай
ПО принцип цитрусовите плодове се дават след навършена годинка. Круши и сини сливи, тиква би трябвало да помогнат.
Успех! Всички бебета минават по този път.
Цитирай

Стара Загора

Аз дадох след годинката,въпреки че съсържа много витамини е силен алерген.На вашата възраст може пюрета от сини сливи,круши,тиква,прясна круша или поне сока й.
Цитирай

софия

По-добре пробвай с пюре от сини сливи или круша, но гледай да е чисто - без нишесте.(На Гербер са такива)
За киви мисля, че е рано още.
Peace
Цитирай

А тя на кърма ли е...? С какво си я захранила...? И не на последно място, как разбра, че има запек...?

Храним се с кърма и отскоро по-малко Фризовом.Захранена е с плодови, зеленчукови и малко месни пюрета.Яде и каша, която в момента съм спряла временно, заради запека.Относно запека - не бих могла да го сбъркам, защото ака с големи мъки и напъване на ден по едно две сухи топченца.Дадох и сини сливи/днес/ и чакам резултат, но ще видим.
Благодаря за отговорите.
Цитирай

Стара Загора

Ясно, щом ака сухи топченца, наистина е запек...
А не можеш ли да изключиш добавките и да опиташ да минеш изцяло на кърма за няколко дни... Предполагам, че с тази "терапия" ще изключиш запекопричиняващите фактори и ще се нормализира изхождането... Ако това ти е невъзможно, поне махни адаптираното мляко... И давай само от един вид твърда храна на два-три дни... За да разбереш със сигурност дали не е точно някоя храна...
Успех...!
newsm10
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.