Работа - предлагане и търсене!!!

  • 3 780
  • 69
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета, снощи попаднах на много интересна тема в това клубче. Обсъждаха се трудовите навици на българина и високите му претенции към заплащането. В тази тема имаше предложение да се закове една тема и в нея работодателите и служителите/работници членове на форума да пускат обяви и запитвания, ако търсят или предлагат работа. Може да се публикуват обяви и за временна работа, работа от дома и по проекти, възможностите са много, а и форума се посещава от много квалифицирани хора.  Мисля, че идеята не е лоша, защото от постовете на един потребител можеш да си съставиш мнение какъв човек е, как разсъждава, какво харесва и какво не харесва, навици, предпочитания......мисля, че и това е нещо вместо да стреляш на сляпо и да не знаеш какво те очаква. Вярно, че в интернет пространството повечето хора се "изхвърлят" и си преписват големи достойнства, но също така чрез анонимността в интернет падат всички задръжки и често сме свидетели на истинското "аз" на потребителите.
Какво мислите, съгласни ли сте да има такава тема?
Моля, модераторите да обощят резултатите и ако потребителите одобрят предложението ми да заковат темата.

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Аз съм ЗА, но нека Мамма да реши.

Ох, на мен утре ще ми е първия работен ден на съвсем ново място (точно по обява си намерих работата) и се притеснявам адскииии  ooooh!

# 2
  • Мнения: 389
Освен ако някой специално не държи да наеме участничка от форума, за тази цел си има сайтове, където обявите са работа са разделени по категории, има търсене, фирмени профили и т.н.

Смятам, че е излишно.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз също съм ЗА.След някой месец ще ме вълнува доста тази тема и ако успея от тук да си намеря работа ще съм доста по-спокойна.От обява винаги съм се притеснявала,дали са сериозни работодателите,дали няма да ме излъжат.А и от 7-8 години не съм кандидатствала за работа и сега направо ме е страх от сегашните интервюта

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 18:35 от Глухарче

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Освен ако някой специално не държи да наеме участничка от форума, за тази цел си има сайтове, където обявите са работа са разделени по категории, има търсене, фирмени профили и т.н.

Смятам, че е излишно.

Аз пък мисля, че идеята е новаторска и като бивш експерт към Агенцията по заетостта считам, че при добро желание от страна на потребителите може да се осъществи и да подпомогне форумните обитатели и в тази сфера на живота им.
Много е лесно да се отричат нещата просто ей така без аргументи или с мижави такива.

# 5
  • Мнения: 3 423
Кой ще ме наеме мене?
Шията ми е дълга и надалече виждам.
Малко съм бавна. Но пък имам замах.
И владея френски. И елзаски.

# 6
  • Мнения: 4 916
и аз съм ЗА.

# 7
  • Мнения: 206
Поддържам! Твърдо...

Самата аз предложих на администраторите подобна закована тема, стига това да не ги затормози твърде много...
Агенциите са едно, неформалната атмосфера - съвършено друго. Последното не означава по-лош подбор, а опростяване на излишни процедури, а има и още много други позитивни страни. Спирам дотук с мотивите си, но мога и още.

Доброто като последица ще е факт, убедена съм.

# 8
  • Мнения: 389
Много е лесно да се отричат нещата просто ей така без аргументи или с мижави такива.

Добре, ето аргументи:

Освен ако някой модератор не се занимава редовно да я преглежда, темата ще е много страници, половината мнения ще са от рода "Интересувам се, дайте повече детайли" и други маловажни въпроси, информацията няма да е сортирана по категории и ще е пълна каша. Ето и още един аргумент - ако аз съм сериозен работодател, например голяма наша или чуждестранна фирма, ще търся служители чрез лицензиран посредник или в специализиран сайт, вместо да пускам обяви по форуми, където голям процент от четящите е в майчинство. Просто работата е едно, а забавлението по интернет общества - съвсем друго.

Евентуално идеята може да проработи между мами-работодатели и мами, търсещи работа, но само това.

Тъй като нямам глас в решението, само защитавам своята позиция.

# 9
  • Мнения: 569

 Подкрепям идеята!!!!

# 10
  • Мнения: 2 584
и аз съм ЗА повечето вече се познаваме и според мен е по лесно, лично аз бих искала да работя с момиче което познавам а не тепърва да опознавам докато се обучава
не си търся работа, имам и то добра но ако шефа ми търси моя колежка със сигурност първо ще питам мацките от форума с който се познавам

# 11
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Много е лесно да се отричат нещата просто ей така без аргументи или с мижави такива.

Добре, ето аргументи:

Освен ако някой модератор не се занимава редовно да я преглежда, темата ще е много страници, половината мнения ще са от рода "Интересувам се, дайте повече детайли" и други маловажни въпроси, информацията няма да е сортирана по категории и ще е пълна каша. Ето и още един аргумент - ако аз съм сериозен работодател, например голяма наша или чуждестранна фирма, ще търся служители чрез лицензиран посредник или в специализиран сайт, вместо да пускам обяви по форуми, където голям процент от четящите е в майчинство. Просто работата е едно, а забавлението по интернет общества - съвсем друго.

Евентуално идеята може да проработи между мами-работодатели и мами, търсещи работа, но само това.

Тъй като нямам глас в решението, само защитавам своята позиция.

Така......ето моите контрааргументи:
1. За да не става темата огромна и да не се налага модераторите да четат фермани, могат да се пишат само обявите от страна на работодателите и заинтересованите да отговарят на лични съобщения, където да обменят информация. При заемане на свободното работно място, работодателят да редактира съобщението си и да оповести за този факт, с което обявата става неактивна.
2. Обявите в специализираните сайтове не мисля, че са по-добри или на по-високо ниво от проекта, който предлагаме в тази тема. Често в специализираните сайтове при публикуване на обявите не само, че се премълчават много неща, но ако искаш допълнителна информация няма координати на работодателя и няма към кого да си зададеш въпросите. Обикновено неофициалната атмосфера е доста по-продуктивна и не респектира и плаши.
3. Тук става въпрос за работодатели, регистрирани във форума, които имат затруднения при наемането на работа на служители по стандартните процудури и начини и са готови да експериментират (от предишната тема, разбрах, че има доста работодатели недоволни от стандартни начини за наемане на персонал). Регистрираните във форума са не само майки в майчинство, обхвата е доста по-голям - семействата, близките и познатите на всички регистрирани.

Рони Бо, явно ти липсват компетенции в тази област, разбрахме какво ти е мнението. Благодаря.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, подкрепям!
Смятам, че това е част от взаимната помощ, чиято основна цел има този форум.
Не само работодатели могат да пишат. Може от чисто добри намерения да напишем, че сме чули, че в еди кое си заведение, или в еди кой си магазин търсят персонал.

# 13
  • Мнения: 47 956
подкрепям,ако идеята е да се подпомагаме взаимно,например да се публикуват обяви за работа на половин ден,временна ,надомна и т.н.,която устройва много от мамите,а и знаете ли колко трудно се намира работа с едно/две малки деца?!така че може би ще има мами-работодателки,които да са склонни да наемат други мами-чувала съм например за 2 майки,които се въртят на половин ден на 1 място-за такива обяви форумът е идеален! Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 896
Много е лесно да се отричат нещата просто ей така без аргументи или с мижави такива.

Добре, ето аргументи:

Освен ако някой модератор не се занимава редовно да я преглежда, темата ще е много страници, половината мнения ще са от рода "Интересувам се, дайте повече детайли" и други маловажни въпроси, информацията няма да е сортирана по категории и ще е пълна каша. Ето и още един аргумент - ако аз съм сериозен работодател, например голяма наша или чуждестранна фирма, ще търся служители чрез лицензиран посредник или в специализиран сайт, вместо да пускам обяви по форуми, където голям процент от четящите е в майчинство. Просто работата е едно, а забавлението по интернет общества - съвсем друго.

Евентуално идеята може да проработи между мами-работодатели и мами, търсещи работа, но само това.

Тъй като нямам глас в решението, само защитавам своята позиция.

За някои неща съм съгласна с теб, но помисли и по тези точки:

1. Какво прави тази голяма компания когато агенциите за подбор на персонал не са в състояние да помогнат /както се случва все по-често в София/?

2. Наясно ли си с понятията CGM /Consumer Generated Media/ и Social Networking /websites/ какви са характеристиките им и какво е влиянието им?

Общи условия

Активация на акаунт