Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 фев. 2007, 19:59 ч.

Липса на апетит след раждане

• 2 554
  • 31
  •   1
Отговори
Здравейте, Мами! Родих преди малко повече от две седмици и напоследък страдам от липса на апетит. Нищо не ми се яде и се храня колкото да ям нещо. Някоя от вас имала ли е подобен проблем?

# 1
  • gatorland
Сега като се замисля и аз не бях от ящните след раждането, но не му отдадох голямо значение. Явно нещата са се оправили, защото сега добре си хапвам Mr. Green

# 2
  • Бургас
Ох честно да ти кажа направо ти завиждам. Аз пък съм обратния случай. Понеже и по цял ден съм си вкъщи ... и просто нямам думи за себе си. Цял ден се чудя какво да изям.

# 3
  • София, център
и аз помня, че не ми се ядеше, но покрай беба и не се сещах

# 4
  • Русе
и аз бях (и все още съм) така, но за сметка на това пия адски много течности

# 5
И аз бях така, но само 5-те дни прекарани в болницата ... после под натиска на свекърва ми и другите около мен ("яж, за да имаш кърма") направо се освиних  Sick качих към 3 кг. и после сума време докато ги смъкна и на нова сметка да се боря със останалите 8  #Cussing out Имам да смъквам поне още 5 кг, и много ме е яд че тогава не си отстоявах своето, така отдавна щях да съм забравила за излишните килограми !!!
Моят съвет е като не ти се яде, просто не се тъпчи !

# 6
  • София
И аз бях така, но само 5-те дни прекарани в болницата ... после под натиска на свекърва ми и другите около мен ("яж, за да имаш кърма") направо се освиних  Sick качих към 3 кг. и после сума време докато ги смъкна и на нова сметка да се боря със останалите 8  #Cussing out Имам да смъквам поне още 5 кг, и много ме е яд че тогава не си отстоявах своето, така отдавна щях да съм забравила за излишните килограми !!!
Моят съвет е като не ти се яде, просто не се тъпчи !

Да ама свекървати е права, ако не се храниш кърмата намалява ! В крайна  сметка мисля, че по- важно да имаш кърма и да храниш бебо отколкото да спазваш диети и да сваляш килограми, които и без това по-нататък ще свалиш.
Аз те съветвам да хапваш по-малко дори и да не ти се яде много.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 18:10 от apv

# 7
  • под жаркото слънце
Яж по малко, но често. Виж в Кърмаческия какво е добре да хапваш, а ако не кърмиш, хапвай за да имаш сили за грижите покрай бебчето.

# 8
  • София
Аз бях по същия начин  Confused - почти нищо не ядях и това продължи около 3 месеца . За нула време си станах пак 45 кг.
Не съм го правила нарочно , просто ми ставаше лошо от храна ... но доста шоколад си хапвах поне .
Аз кърмих само до 40 - тия ден и то с много мъки ( не знам това отразило ли се е ) , после лека - полека започнах да се храня нормално .

# 9
  • някъде мнооого далеч...
Аз след,като родих около 2 месеца НИЩО не хапвах,мисля,4е се дължи на някакъв стрес на организма, а сега не ставам от масата.За диета дума да не става!

# 10
аз също нищо не хапвах,и то за доста голям период от време!а пък лятото се оправдавах че от постоянно излизане с бебето нямам време и наистина беше така...когато огладнявах-трябваше да храня бебето,после да го приспя и т.н. неусетно гладът ми минаваше и така.

# 11
И аз нямах апетит след раждането, а съм страшен чревоугодник...

# 12
  • София/Варна/Стокхолм
Да ама свекървати е права, ако не се храниш кърмата намалява!

Ами всъщност това не е особено вярно. Храната и течностите не са от голямо значение за количеството кърма, определящо е колко суче бебето.
При мен в началото също имаше липса на апетит, доколкото знам на пренаместването на хормони след раждането се дължи. В същото време преливах от кърма. После постепенно почнах да си ям нормално, не съм се тъпкала никога насила. Била съм болна, стояла съм гладна, но не ми е намалявала кърмата, стига бебето да суче. Вече повече от две години продължаваме  Grinning

# 13
  • Варна
И аз като родих нямах апетит. Май е нещо нормално  Laughing. Насилвах да ям, понеже кърмих, а спра ли да ям, значи че няма да има маджа за бебчо.

# 14
  • В паралелна вселена...
И при мен беше така. В продължение на месец след раждането (секцио) нямах никакав апетит. Насила са ме карали да ям, защото кърмя. После всичко се "оправи"

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт