Чувствате ли се нет крадец?

  • 5 574
  • 164
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Ей тази статия ме наведе на мисълта,да ви запитам дали изпитвате чувство на вина,когато теглите филми,софтуер или квото ви там душа иска..И понеже за Шани с колелото,това,че са свалили торент секцията на дата.бг дори е "отвратително",пльоскам ви тази анкетка и ша ви замола да си кажете и мнението..Благодарим!

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 12:17 от Тони Сопрано

# 1
  • Мнения: 4 371
Филими и музика дърпам. Българска обаче не Naughty Пиратството ограбва, но ме е еня само за нашите творци, защото труда им е недооценен.
Софтуер не тегля newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Абе, не съм фотомодел, ама нямам време да дърпам нищо и никого...

# 3
  • Мнения: 2 229
Не, никакво чувство на вина не изпитвам! Simple Smile)

# 4
  • Мнения: 2 550
Дърпам...и не изпитвам вина.
Да ме прощават...хората, че им крада интелектуалната собственост.

# 5
  • Мнения: 2 353
  Явно съм крадец, но не изпитвам чувство за вина. Тегля рядко и ако дръпнат щорите това няма да ме накара да ходя на кино през ден.

# 6
  • Мнения: 7 837
Не свалям от пиратски сайтове. Освен някой и друг хентаи, веднъж на 6 мес.
Софтуерът ми е легален. Музика си купувам. Филми - наемам или купувам.
Не ги приемам като пари, вхърлени навятъра, както ме бъзикат мои познати  Grinning

# 7
  • Мнения: 948
И аз не изпитвам вина. EmbarassedЧе нали за това са сложени? newsm78

# 8
  • Мнения: 2 229
Американците първо да си оправят китайските квартали, в които продават пиратски ДВД-та по 5$ и после с нас да се занимават. Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 1 100
Явно съм крадец. Не изпитвам вина. Повечето филми ги няма по видеотеките в моя град. Пък да не говорим за музика...  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 651
Да, чувствам се - срам не срам - музика и филми дърпам - чуждоземска, български не- лично мнение, но то няма и какво стойностно да откраднеш. Софтуер гледам да не крада - не за друго ами знам как се пише и мога да си представя как някой се ползва безплатно от труда ми. А и има толкова безплатни възможности, за които никой не иска да се замисли, защото така му е по-удобно.

Скоро апострофирах една съфорумка, която обясняваше на друга как да си изтегли безплатен Windows без грам да се притеснява, че го пише на публично място, че и какво от това - тя да не била проста като всички така правели. Ей това ме изумява. Да кражба е, но за повечето хора "безплатното теглене" е даденост  ooooh!

Скоро питах как са нещата в Ирландия с "тегленето". Казаха ми "ами проблеми няма, ако властите не разбират за това" и "тегля от торенти, ама не държа нищо на харда си или на дискове след като го изгледам".

Та неминуемо и ние ще я докараме до там.

# 11
  • Мнения: 4 651
.........Че нали за това са сложени? newsm78

Ей за това говоря  newsm78

# 12
  • Мнения: 239
Как така им е недооценен труда?

Това, че десетки години наред музикалните фирми си фиксират цените за албуми (примерно 11 долара) не означава, че реалната стойност (разход & надценка) е такава. В момента бизнес моделът се променя благодарение на високите технологии и слава богу защото едно голямо картелче беше разбито.

Тегленето чрез торенти не е незаконно според действащото законодателство тоест всичко е ток ако се сещате за какво говорим.

'Пиратството ограбва' - верно ли, бе, гении? Винаги съм смятал, че пиратите не грабят ами мият чинии. Клиширана кампания, клиширани мозъчета, които са се навили да се снимат и да станат част от клишето. Клише звучи зле, французите са гейове и не ми харесват. Французойките са ку.ви и стават.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Горките бедни американци ..... цял свят ги ограбва

# 14
  • Мнения: 7 837
Сега пак вървим да си говорим за американците усещам, защото статията е написана като за елементарни хора.
Ясно е, че нито Майкрософт, Сони мюзик, филмовите компании, анвирусните и пр. никак,ама никак не са доволниот някои неща. Теглете,  докато можете, защотомисля че до 1 г. всички ще направят като дата-та. Пак ще си говорим... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт