Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте.Искам да ви помоля да ми кажете от къде ще получавам майчинството си и с какъв коефицент да си го смятам по работните ни долу сам качила документа които ми даде счетовоителката .БЛАГОДАРЯ ВИ.

Родих на 24.12.06

« Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 00:55 от tinika »
Цитирай

Първо, намали размера на "картинката" си.  Smile
Майчинството се смята като 90% от брутната заплата, в зависимост от броя работтни дни в месеца, без удръжките.
Цитирай

Ами то си ви е сметнато много точно. 13,31 лева на ден.
Вас какво ви притеснява?

Това, което е писала Пуполино е вярно, но само да някъде. Обезщетението е 90% от осигурителния доход ( първата графа ), но то не може да е по-голямо от среднодневно нетното ви възнаграждение.
Във вашия случай правите следното.
Събирате доходите от първа графа, делите на сбора от работните дни и умножавате по 90%. Така се получава среднодневно от 15,05 лева.
После изчисляваме среднодневно нетното. Събирате нетните суми и също ги делите на броя на работните дни. Така се получава среднодневно нетно от 13,31 лева.
Изплаща ви се по-малката от двете суми. Т.е. 13,31 лева.
Обезщетението се изплаща за всеки работен  ден през месеца, през който сте в болничен за бременност и раждане. Т.е. има разлики в изплатените суми за различните месеци, дължащи се на различния брой работни дни.

Иначе, ще си го получавате от работодателя, а не от НОИ. ОБезщетението за отглеждане на дете до 2 години също.
« Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 10:00 от ZinaSt »
Цитирай

nqkyde tam

здравей tinika!
аз не мога да ти отговоря компетентно по въпроса за майчинството,но искам да те питам ти да не би да си христина ,с която лежахме в една стая в патологична бременност декември месец в болницата в бургас.ника и май беше същия.ако си ти много искам да си контактуваме.
Цитирай
здравей tinika!
аз не мога да ти отговоря компетентно по въпроса за майчинството,но искам да те питам ти да не би да си христина ,с която лежахме в една стая в патологична бременност декември месец в болницата в бургас.ника и май беше същия.ако си ти много искам да си контактуваме.

Smile да аз съм Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.