боли я коремчето

  • 2 696
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Габи се оплаква доста често, че я боли коремче.
Хапва си добре детето, но като се наяде я заболява. Ходи редовно до тоалетна. Тази сутрин пак се оплака , че я е боляло през нощта, а баща и каза, че снощи са яли плодове / киви, грейпфрут/ и я е заболяло.
Дали не е някой гастрит или язва. Как мислите? Какво да и давам за да облекча душичката ми.

# 1
  • Мнения: 5 525
Преди да даваш каквото и да е я заведи на лекар. Иначе най безобидно за болки в корема и стомаха е да и свариш чай от мента или джоджен. Но не пропускай и консултацията с лекар.

# 2
  • Мнения: 130
Сигурно е от плодовете, давайте и чайче от мена или лайка. И аз съм за преглед от доктор -много зависи къде го боли коремчето. Ако е около пъпчето, може да е гастрит. Но за да не гадаем, най добре на лекар.

# 3
Точно на тази възраст имахме същите притеснения. След стриктно следене какво яде, прегледи при двама лекари и едно среднощно ходене в Пирогов, установих че май юнака просто се скатава от детска градина. Но както ме посъветваха лекарите, все пак да имам едно наум и да внимавам когато се оплаква. Та според мен най-добре е да се консултираш с лекари.

# 4
  • Мнения: 225
здравейте, искам и аз да се включа в тази тема,защото в момента и моето слънчице има същия проблем.Той е на 4,6 г. и постоянно се оплаква  ,че го боли коремче.така е от 2 седмици когато ни изписаха от болницата,беше с пневмония и за един месец прие пет антибиотика.аз мисля че и от тях може да се е раздразнило стомахчето.лекарката ми каза че трябва да го заведа да се провери дали не е гастрит Sad .в момента му давам Лактофлор и Ранитидин но няма резултат.Мното съм притеснена и незнам вече какво да правя newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 2 100
от антибиотика е сигурно.

# 6
  • Мнения: 187
И моя син се оплаква от коремни болки, но това обикновенно става на масата и го отдавам на нежелание да си изяде всичко. Въпреки това всеки път се стряскам, защото не мога със сигурност да кажа дали е така. Ако продължава така ще го водя на лекар. Какво представлява изследването за гастрит?

# 7
  • Мнения: 225
  Thinkingне съм сигурна какво представлява самото изследване,но мисля че с нещо като ултразвук може да се види стомахчето дали има проблеми.Съгласна съм с теб че може детето ти просто да си търси оправдание за да не се храни.И моя син го прави,още като види храната и веднага го" заболява коремчето".Ще го наблюдавам още известно време и ако продължава така вече ще го заведа на изследването.

# 8
  • Мнения: 2 609
И моята дъщеричка се оплаква от време на време, че я боли около пъпчето. Rolling Eyes Незнам дали е наистина или си измисля, защото все ме кара да го мажа с кремче и казва, че и минава. Thinking

# 9
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Може стомахч1ето да е раздразнено от някоя храна.Най добре я заведи да я прегледат.Аз на моето момченце му давам Еспумизан и го облекчава.

# 10
  • Мнения: 819
ЛЕКАР!!!

# 11
  • Мнения: 1 404
От две седмици Ния се оплаква от същото-боли ме коремчето,после забравя,но аз си се притеснявам вече сериозно.Според педиатъра няма нищо притеснително,на гастроентерелог я водих,исках да си платя,отказаха ми преглед,даже ме обявиха за параноичка.Сега какво newsm78

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
От две седмици Ния се оплаква от същото-боли ме коремчето,после забравя,но аз си се притеснявам вече сериозно.Според педиатъра няма нищо притеснително,на гастроентерелог я водих,исках да си платя,отказаха ми преглед,даже ме обявиха за параноичка.Сега какво newsm78

Обърни внимание дали след като се оплаче от болка в корема, не й се ходи по голяма нужда.
При моя син е задължително да се оплаква от корема, когато му се ака или му се пръцка. Simple Smile
Просто така възприема усещанията, като болка.... Wink

# 13
  • Мнения: 1 404
Има нещо такова,но тя сега е на етап-не искам да акам Sad и не мога да направя връзката,защото отлага изхождането си колкото може повече.Вече се замислям за Дуфалак или нещо подобно,поне докато мине този период.

# 14
Моят син също се оплакваше на тази възраст от болки в коремчето и т.к. това все се случваше след хранене си помислих, че е от храната и започнах стриктно да следя вида на храните ,които пораждаха болките. Междувременно реших (просто така, случайно) да пием само минерална вода. И само след седмица болките му спряха. Тогава обърнах внимание на факта, че детето винаги след хранене има навик да пие вода (от чешмата).
Пожелавам ти (случайно) да откриеш причината за проблема.

Общи условия

Активация на акаунт