месни пюренца-как

  • 548
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
много ми се иска да ми преложите някакви рецепти за месни пюрета-все пак от вас мами май ще да е вкусно нали и вашите бебчета ги папат.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 10:29 от galia:)

# 1
  • Мнения: 374
Приготвям в къщи за бебо само супи - пилешка със зеленчуци /морков, картоф, домат/ и фиде, както и супа-топчета с ориз. Правя супите като за нас само, че слагам по-малко сол и съвсем малко олио. Пилешкото предварително го сварявам и накъсвам на малки късчета, след това пасирам.

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
аз правя така- купувам месце-пилешко или телешко, варя го с магданоз и малко сол, пасирам с бульона и замразявам във форми за лед, после в найлонова торбичка във фризера. Правя си различни зеленчукови пюрета и към тях прибавям от месните кубчета. Така имаме различен обяд всеки ден.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
аз правя така- купувам месце-пилешко или телешко, варя го с магданоз и малко сол, пасирам с бульона и замразявам във форми за лед, после в найлонова торбичка във фризера. Правя си различни зеленчукови пюрета и към тях прибавям от месните кубчета. Така имаме различен обяд всеки ден.

Аз купувах месо и го замразявах на порции.И по същия начин правех зеленчукови пюрета и прибавях предварително свареното и пасирано месо.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 160
аз правя така- купувам месце-пилешко или телешко, варя го с магданоз и малко сол, пасирам с бульона и замразявам във форми за лед, после в найлонова торбичка във фризера. Правя си различни зеленчукови пюрета и към тях прибавям от месните кубчета. Така имаме различен обяд всеки ден.

И аз правех така, когато съм приготвяла месни пюрета.  Peace

# 5
  • Мнения: 429
Пиле + лук + моркови + ориз + магданоз - много добре сварени, после замразявам във фирзера за няколко дни

телешко + картофи + лук + моркови - по същата процедура

# 6
  • Мнения: 287
И аз така, но не слагам никакви подправки newsm78
Варя и пасирам месото (засега само пиле, но скоро и теле) и замразявам във формички за лед. После добавям в зеленчуковото пюре.

Общи условия

Активация на акаунт