KОЛКО ВРЕМЕ КЪРМИХТЕ?

  • 2 808
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 260
момичета, момичета,
Вие сте героини!!!
Всичките ми познати кърмят до 2-3 месеца най-много. Някои дори въобще не кърмят.
Аз за сега продължавам, пък докато Господ даде  Grinning

# 61
  • Мнения: X
Никакво геройство няма тук. Кърменето е най-естественото нещо според мен. Много по-голям зор ми се струва храненето с адапте - постоянно стерилизиране, преваряване, шишенца, термоси за навън.....ужас. А кърмата си е винаги с теб - стерилна, топла, вкусна, идеална за бебока. Е, и малко инат и малко ограничения се искат за да кърмим повечко, ама... все пак кърменето поне на мен ми е по-лесния начин за хранене на бебето.

# 62
  • Мнения: 670
Дъщеря ми я кърмих година и месец. Малкия... времето ще покаже..

# 63
  • Мнения: 107
 с баткото се кърмихме 6 месеца, но с изцедена кърма от шише, но сега с малката се кърмим ве4е 4 месеца от гърдата благодарение на вси4ки вас и този форум и се надявам да продължим още дълго

# 64
  • Мнения: 1 503
Никакво геройство няма тук. Кърменето е най-естественото нещо според мен. Много по-голям зор ми се струва храненето с адапте - постоянно стерилизиране, преваряване, шишенца, термоси за навън.....ужас. А кърмата си е винаги с теб - стерилна, топла, вкусна, идеална за бебока. Е, и малко инат и малко ограничения се искат за да кърмим повечко, ама... все пак кърменето поне на мен ми е по-лесния начин за хранене на бебето.
Peaceмога да допълня и По-добрият!


Иначе по темата:Ще се кърмим до самоотказ(дано няма други причини за прекъсване на процеса)

# 65
  • Мнения: 554
Аз кърмих девет месеца. Simple Smile
Мамите тук много ми помагаха със съвети

# 66
  • София
  • Мнения: 1 802
Също кърмих 9 месеца. Ако не беше форума едва ли щях да кърмя и 1/3 от това време.

# 67
  • Мнения: 254
баткото   -9месеца
дребната-1г и 6 дни,но скоро ще приключваме за съжаление  smile3518

# 68
  • Мнения: 585
А мене ме е срам да кажа - само 3 месеца ,след което беба отказа да суче и се цедя и в момента / вече сме на 4 мес и половина /ама вече само по 30- 40 грама дневно така че не знам броили се ,.Но аз я дохранвам от 45 тият ден с АМ и кърмата ми се опитва поне няколко пъти да спира спаси ни   лактогонен чай , но явно не задълго . Момичета завиждам ви , мен постоянно ме гризе съвестта че не мога да я кърмя имах намерение поне до 1 година , ама не всичко става както искаш . Успокоявам се ,че някои мами и толкова не кърмят и децата пак са живи и здрави . Дано с второто да се кърмим повече

# 69
  • Мнения: 385
10 месеца, сега продължаваме само нощем, ако се брои Laughing! И аз благодаря на мамите тук, които ми помагаха в кризисните моменти на кърменето! Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 1 457
След 8-я месец започна да суче по-малко и постепенно до към 10-я месец се отби напълно.
А исках да я кърмя поне до 1 година  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 2 274
  Peace толкова баткото, а бебо, надявам се поне до годинката  Praynig!

# 72
  • Мнения: 946
Ами почти на 9 м сме и все още се кърмим.

# 73
  • Мнения: 1 691
Дотук 3 месеца и се надявам това да е само началото. Ще се борим да се кърмим до дупка, макар и да имаме някои проблеми.

# 74
  • Мнения: 127
Първият път кърмих година и седем месеца.
От осем месеца кърмя малкият си син. Надявам се да продължим достатъчно дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт