На какъв доктор за болка в става на челюстта?

  • 38 850
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Момичета, от няколко месеца ме боли дясната става на челюстта и малко нагоре, към ухото. Но не е зъб, не е и ухо (мисля). Понякога слабо, друг път по-остро, но все си е там болката. Не мога да разбера от какво е  Confused Нямам джипи, така че съм без направление и ще търся директно специалист. Въпросът е какъв? Хирург? Уши, нос, гърло? Зъболекар?  Thinking

# 1
  • Мнения: 656
По корем ли спиш?

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След като е става не е ли за ортопед?
Аз имам сублуксация на челюстта и години на ред се канех да отида на лекар, но така и си останах с каненето. Но ти щом имаш болка- отивай. Пък ако не попаднеш на правилния специалист, той ще те препрати на подходящ.

# 3
  • Мнения: 2 529
Преди години получих едно изместване на ставата на горната челюст от ямката на долната челюст от дясната страна. Като се хранех ме болеше там където описваш и се чуваше специфичен звук като прещракване. Хирургът лицево-челюстна хирургия каза, че вероятно ямката ми е по-плитка и не гарантира, че пак няма да се случи, но ме подложи на следното лечение: зъболекар-хирург ми върза на едно място горните и долните зъби с малко разстояние между тях, колкото да похапвам супички (слага ми първо някакви метални скоби между зъбите и за тях завърза конец) и така един месец, разбира се доста отслабнах  Laughing. За щастие взе, че се намести челюстта ми и не съм имала пак проблеми, но все пак твърдите плодове като ябълки например не ги отхапвам направо, а си ги реже на парчета и т.н., с две думи внимавам  Simple Smile Дано съм ти била от полза, може и да не е такъв твоят случай, но ти разказвам , за да имаш представа  Peace

# 4
  • Мнения: 207

забелязала ли си на коя страна се храниш,дали предимно от ляво или от дясно
трябва да спреш дъвченето на дъвки,чопленето на семки,в процеса на хранене трябва да включиш и двете страни
мисля че проблема ще ти го реши стоматолог-хирург
изписва се паста за мазане и нещо на хапчета за пиене,но всеки лекар работи с различни за случая лекарства
само мога да ти кажа- ще мине ,но бавно
чак след 10-15 дни се чувства облекчение

# 5
  • Варна
  • Мнения: 389
Мъжът ми имаше подобен проблем и ходи на лицево-челюстен хирург.Правиха му нагревки и се оправи след 15-20 процедури.
Успех и бързо оздравяване!

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди години получих едно изместване на ставата на горната челюст от ямката на долната челюст от дясната страна. Като се хранех ме болеше там където описваш и се чуваше специфичен звук като прещракване. Хирургът лицево-челюстна хирургия каза, че вероятно ямката ми е по-плитка и не гарантира, че пак няма да се случи, но ме подложи на следното лечение: зъболекар-хирург ми върза на едно място горните и долните зъби с малко разстояние между тях, колкото да похапвам супички (слага ми първо някакви метални скоби между зъбите и за тях завърза конец) и така един месец, разбира се доста отслабнах  Laughing. За щастие взе, че се намести челюстта ми и не съм имала пак проблеми, но все пак твърдите плодове като ябълки например не ги отхапвам направо, а си ги реже на парчета и т.н., с две думи внимавам  Simple Smile Дано съм ти била от полза, може и да не е такъв твоят случай, но ти разказвам , за да имаш представа  Peace
Сублуксация Thinking Но пък мен не ме боли, а прещракването не е винаги и в повечето случаи е слабо . Та не бих се подложила на това. Хапя си всичко.

# 7
  • Мнения: 17 407
Лицево- челюстен или стоматолог. Рени, ортопедите не се занимават с глави Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 117
Лицево- челюстен или стоматолог. Лицево-челюстен по-добре. Имах абсолютно същия проблем.
Причината се оказа че стискам зъби докато спя. Сега спя с night guard, не знам как се казва на български. Болката и прищракването ми отшумяха. Не се лекува, трябва да спя с това нещо още поне 10-ина години, тъй като според лекаря изчезвало на около 40 годишна възраст.

# 9
  • Мнения: 5 393
Лицево- челюстен или стоматолог. Лицево-челюстен по-добре.
И аз така те съветвам.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, ортопедите не се занимават с глави Mr. Green
Сигурно. Ама нали е става... ooooh!

# 11
  • Мнения: 27 524
Много благодаря на всички  Hug
Не спя по корем. Дъвча предимно на лявата страна, т.е. на тази която не ме боли  Thinking Семки и дъвки не употребявам.
Не ми прещраква нищо (засега).
В поликлиниките няма лицево-челюстен. Къде да го търся? В някоя болница? На Иван Вазов в стоматологията? Снимка ли ще ми правят?  Confused

# 12
  • Мнения: 911

Блонди, мила, само лицево-челюстен хирург ще ти прецени проблема. Никакви стоматолози... или ортопеди.
Аз лежах във Военна болница като ученичка, правиха ми нещо подобно като на кики29, някакъв артрит, казаха, но при мен беше доста сериозно и болезнено.
Потърси в Стоматологичния факултет на МА и не губи време... някоя сутрин може да отвориш блажено уста за прозявка и да не успееш да я затвориш. Не ти го пожелавам.
Да, снимка ще правят. Обикновена рентгенова снимка.

# 13
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Лицево- челюстен или стоматолог. Рени, ортопедите не се занимават с глави Mr. Green

Само да уточня, че има Зъболекари ортопеди  Peace

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Мен ме боля точно по този начин и се оказа, че ми расте мьдрец. Почни с обикновен стоматолог, и той ще каже

Общи условия

Активация на акаунт